спешно: как се отлепя лепенка на пъпна херния?

  • 3 603
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Моля ви ако знаете начин да се отлепи лепенка сложена на пъпната херния да ми кажете. Вчера сложиха на бебка такава, но направи алергична реакция. Оказва се, че тези лепенки се махат само с йод-бензин, който го няма в аптеките, или авиационен бензин... Или трябва да се чака неопределено време докато тя сама се отлепи. Ще съм благодарна ако някой ми даде идея какво да направя...

# 1
  • Мнения: 132
намокри лепенката с кислородна вода или реванол,с преварена вода,с памуче напоявай малко по малко лепенката,изчаквай да се намокри,да попие,бавничко отлепвай,наистина с йод-бензин става за секунди и без болка,но неможе да няма в аптеките.купете си хипоалергенен левкопласт-той е като хартия.

# 2
  • Мнения: 132
да не би да сте залепили направо левкопласта  върху кожата без отдолу да има марля,тогава ще е трудно.попитайте в аптеките дали има лепенки за пъпна херния.попитайте педиатъра дали вашата херния има нужда да и се слага лепенка/сигурно сте питали/или детски хирург.

# 3
  • Мнения: 695
Севи, лепенката ни не е левкопласт, а една прозрачна лепенка, уж специално за това, на фирма 3М. Това, което препоръчваш предполагам е за левкопласт?

# 4
  • Мнения: 132
да за левкопласт е,голяма ли ви е хернията,защото някои може и без да им се слага лепенка,преди години правихме от твърди картончета обвити с марля нещо като коланче се получаваше и го връзвахме,но то само ако е много голяма хернията,някои се прибират сами,ако са малки.

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 16:35 от sevi_nil

# 5
  • Мнения: 695
Значи продължавам да търся йод-бензин... Cry

# 6
  • Мнения: 695
Намерихме все пак йод-бензин, а иначе д-р Слънчева от под-форума д-р Нивея каза, че би могла такава лепенка да се махне и с бебешко олио.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт