Проблемно кърмене! Моля помогнете!

  • 5 956
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте навси4ки!
Искам да споделя с вас мъката си от проблеми, които срещам с кърменето. Роди ни се беб4е на 21.04 и тези дни се опитвам да го кърмя, но абсолютно безуспешно!

1. Имам само коластра засега, която също е в много малки коли4ества
2. Беб4о не иска да су4е от зърната ми и трябва да се изцеждам (пак доста безуспешно)
3. В4ера гърдите ми бяха много напрегнати и не можах да изцедя нищо, днес гърдите ми са меки и също нямам какво да изцедя

На какво може да се дължи вси4ко това? В мен ли е проблема или е медицински. Моля за помощ и съвет...

# 1
  • Мнения: 1 479
Също искам да добавя, 4е сега храним бебо с АМ и той е доста неспокоен, не знам дали се дължи на това, но нещо май не му улу4ваме режима....по принцип съм доста търпелива, но тук идвам на ръба на от4аянието, тъй като не знам какво да правя.  Close

# 2
  • Мнения: 2 531
А защо не иска да суче? Правилно ли му "  подаваш " гърдата?И въобще засукал ли е или не? Ако не суче и не изцеждаш , няма начин да имаш лактация, така че опитай да го научеш да суче?
Виж какво съм писала за стимулиране на лактацията тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286353.msg7265013#msg7265013 при мен вече втори път действа, но най важно си остава естествената помпа "бебе" !

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 18:09 от veni-b

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Етаниел, май нещо не си справяш с поставянето на гърдата. Как са зърната ти, да не са вдлънати? Ако е така-има специални помпички за идърпване, мисля че Авент имаха, попитай в аптеката.
Щом гърдите ти са били напрегнати, значи ти е слезнала кърмата. Поставяй бебо по-често на гърдата, дори през половин час. Забрави за кърменето през три часа! Пробвай да сте голи, кожа до кожа. Успокой се, трябва да си отпусната, уединете се само двамата с бебо, изключи телефони и звънци. Не бързай, дай му време да намери зърното. Имаше една много хубава тема "Следвай ме, мамо",
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267098.0
С каква помпа цедиш?
И не му давай АМ! Само на гърдата! Или давай, но след като поне 20 минути е сукал от едната гърда и 20 от другата. 

# 4
  • Мнения: 9 481
Честито бебче!  bouquet
Напълно подкрепям микки Peace
Другото което би могла да направиш, да се опиташ да кърмиш бебо в полузаспало състояние...просто той е свикнал като лапне биберона веднага да текне , а на теб ти е нужно да се задейства рефлекса на потичане на кърмата.
Също поради тази причина пробвай преди кърмене топли компреси на гърдите /може душ, топли кърпи, варен ориз, ел.възглавничка....което ти е най-лесно/
Най вече забрави всякакви режими и се успокой Hug
Успех!

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Етаниел, пиши как се развиват нещата с кърменето! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
и аз бих те посъветвала като момичетата само на гърдата и спри с добавката. Явно не можеш да се справиш с поставянето и бих те посъветвала, ако педиатърката не ти е обяснила как се прави, да се консултираш с консултант по кърменето. Най-горе има координати за връзка.

# 7
  • Мнения: 1 121
Спри АМ, защото бебето още не се е научило да суче и ще свикне много бързо на шишето и после няма отучване Crossing Arms

Щом гърдите са ти напрегнати, значи имаш кърма. Важно е да запазиш спокойствие и да слагаш бебето колкото се може по-често на гърдата, за да свикне да суче.

Пожелавам ти успех! Кърменето понякога изисква и голямо упорство Wink

# 8
  • Мнения: 2 614
Етаниел, не пишеш нищо, как се справяте досега. За добавката и поставянето на гърда са ти писали вече момичетата.
Аз бих искала да попитам от кой град си, за да намерим човек наблизо, който може да ти помогне с поставянето на бебчето на гърдата!
Честито бебче и не се отказвай, ще видиш в какво удоволствие се превръща кърменето, като преминат тези първи терзания и страхове, дали правиш най-доброто, дали ще се справиш!  Peace

# 9
  • Мнения: 1 555
Честито бебче   bouquet
Махни колкото се може по-бързо АМ, колкото и нелепо слагай бебче постоянно на гърдата и то  ще засуче, бебето е най-добрата помпа, махни биберона залъгалка ако даваш !  Опитай се да кърмиш на тъмно или докато бебчето е сънено, така има голям шанс да засуче!
Не се отказвай ! благодарение на мамите от форума продължавам диво и щастливо да кърмя и се чувствам страхотно !!!

# 10
  • Мнения: 1 479
Здравейте на вси4ки отново!

Да ви разкажа как се развиват при нас нещата:

Следвам вашите съвети и го слагам доста 4есто на гърдата. Имаме някакъв напредък, запо4на да су4е (но за съжаление зърната ми не са много добре изразени и слагам силиконови, от тях той су4е), но много бързо заспива на гърдата. След като заспи (и аз съм се опитала да го пробудя безуспешно) го слагам в кошарката и след 30 мин той пак граква, 4е е гладен и аз съответно пак го слагам и нещата се повтарят. Ще се опитам да спра АМ, но не знам дали няма да остава гладен, тъй като гърдите ми ве4е не са така пълни както първите дни и мисля, 4е нямам кой знае колко мляко, тъй като като се цедя с помпа излизат около 30-40 мл от двете гърди. Но пък от друга страна през нощта мокря нощнцата си с мляко. Не знам....за сега още съм объркана имам ли или нямам достатъчно кърма...пия много вода, 4ай Хип и лецитин за отпушване на канали....вие как мислите дали бебо полу4ава достатъ4но като су4е? След като спи и не пла4е би трябвало да зна4и, 4е е сит за дадения момент нали така?  Rolling Eyes Дано да сте ме разбрали какви несвързани и неясни неща ви казах....горе долу на този етап (8 дни след раждането) какво коли4ество трябва да поглъща едно бебе за да расте нормално?

Благодаря ви за подкрепата

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На този етап - 50-60мл на хранене поне 8х в денонощието ще бъде нормално. Колко пъти успяваш да се цедиш в денонощието - минимум 8х за 24ч е много важно да има изцеждане, за да се постигне положително развитие нататък Hug

# 12
  • Мнения: 1 479
На този етап - 50-60мл на хранене поне 8х в денонощието ще бъде нормално. Колко пъти успяваш да се цедиш в денонощието - минимум 8х за 24ч е много важно да има изцеждане, за да се постигне положително развитие нататък Hug

Здравей, Хедра!

Зна4и казваш да се цедя след всяко негово су4ене задължително ли? Ами ако гърдите ми са меки? Това зна4и, 4е трябва и през нощта да го слагам на гърда така ли?

Между другото ходих на ултразвук за това, което си говорихме с теб в4ера, няма нищо проблемно от тази гледна то4ка...остава да се боря с лактацията по някакъв на4ин...

Мерси

# 13
  • Мнения: 2 614
Натаниел, задължително е да има нощно кърмене. През нощта нивата на Пролактина хормона, който способства производството на кърма) е най-високо и е силно препоръчително да имате минимум 2 кърмения в периода до преди 6 сутринта.
А и ти самата пишеш, че нощем се мокри нощницата ти, това е в подкрепа на думите ми  Wink
Моля те, пиши редонвно как се развиват нещата при вас! Сигурна съм, че ще се справиш!  Hug

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хубаво е, че е изключен този проблем.
Значи вероятно остава проблем с това, че гърдите не са стимулирани достатъчно. Ако бебето не суче добре и ефективно (както вероятно е случая), е задължително да има минимум 8х, а по-добре 10-12 изцеждания за денонощие (включително нощем), за да се постигне нужната стимулация и гърдите да задействат производството. Независимо как си чувстваш гърдите и колко успяваш да изцедиш, това ще даде сигнал за увеличаване на производството.
Ще е добре да се види на място какво е положението със сукането - вариант е също да се ползва системка за получаване на добавката на гърдата, което ще ти спести изцеждането и ще помага за стимулацията по много близък до естествения начин.

Общи условия

Активация на акаунт