Отечествен фронт - Лили Иванова

  • 981
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sf
  • Мнения: 808
В две поредни съботи 19 - 26 април 2008 година социалният ъндърграунд „Отечествен фронт” ще покаже първата част на уникалния филм, който направи за примата на българската естрада Лили Иванова. Мартин Карбовски гостува в дома на Лили Иванова и записа изповедта й по начин, по който никой досега не го е правил.

„Днес в „Отечествен фронт” ще ви покажем една жена, една обикновена жена, която е една от малкото, да не кажа единствената, която наистина знае какво иска и го е постигнала.” – разказва Мартин Карбовски. – „ Една жена, която не дава лесно интервюта. Особено това, което е дала на нас. Една жена, която отказва на най-големите. Една жена, с обикновено име, която се е родила с доспехите си и няма да ги свали до смъртта си. Ние също не можахме да свалим доспехите й. Само малко ги поолющихме. Не знам колко е гениално нейното творчество пред което се прекланят подмазвачите й. Знам само, че нейната човешка, житейска история е уникална. Гениална женска човешка история в епоха на посредственост и безчестие. История на един живот с една единствена цел - да бъдеш не просто човек, не просто жена, не просто певица. А да бъдеш Лили Иванова. Жената с доспехите."

Лили Иванова за пръв път сама разказва с подробности за пътя си нагоре към голямата сцена и голямата любов на публиката. Провокирана от въпросите на Мартин Карбовски Лили Иванова признава, че изборът да се лиши от всичко друго в живота си освен сцената е лично неин. „Недосегаема е!” – коментира Карбовски. – „Няма значение дали я харесвам или не. Недосегаема е за времето и за глупостите и за грубостите. Според мен трябва да си наистина гениален или поне луд, за да се лишиш от всичко в този живот само с една съмнителна цел – да бъдеш българска певица.

Мартин Карбовски

19.04. - Първата част

А сега малко и от мен.
Лили Иванова  за мен и не само е един голям човек и творец. Не искам да превръщам темата в прехвала и или обратно - критики и обиди.

Разбра се, че Лили не е жертвала личния си живот заради кариерата, както се очакваше да се разбере. Изборът й не е продиктуван поради кариерни стремежи. 

Всеки има право на избор как да живее и независимо дали си звезда и всички гледат всяко твое действие под лупа и изопачават думите ти или си обикновен неизвестен за народа човек, всеки един от нас може да избере какво да пожертва или на какво да се посвети.

Ще се радвам да се включат от Вас тези, които са гледали предаванията или пък не са. Но искат да споделят отношението си към Лили и вечните й глас и песни, както и какъв живот сте избрали и какво бихте пожертвали за живота, който бихте искали да имате. А сигурно вече го живеете? Или сте направили компромис? И животът Ви е поел в друга посока?

Предварително благодаря на включилите се  Grinning

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
за съжаление можах да гледам само минутки от 2 част. Марто не съм го виждала толкова кротък никога Wink
беше яко респекитран, което не се случва често (да не кажа почти никога).
Лилито я уважавам. изглежда потресаващо за годините си, все още пее, въпреки, че няма да седна да я слушам. само че си мисля, че й идва малко вповече позата и кокетството и тази вечна нейна позиция "колко съм велика и как целия свят ми завижда". имам познат, който работи в компанията EMI  в Лондон. общувал е с най-големите звезди в света и казва, че най-големите са най-земни и най-пичове. без капка грандоманщина и самозабравяне. а Лили не е Тина Търнър, все пак...

# 2
  • Мнения: 5 370
Не съм гледала предаването, но мисля да се присъединя към мнението на кармакома.
Въобще не смятам, че понятието 'звезда" има почва у нас предвид размерите ни.....и в преносния , и в прекия смисъл на думата.
Колкото до осъзнатия избор да е сама.....не знам, не съм убедена, че е точно така. Може би има и един друг момент-човек сам почва да вярва колко е 'звезден" и изгубва контакта с другите,"земните".

# 3
  • Мнения: 3 423
Майка ми ми разправя как две нейни колежки
били приютени навремето от Лили Иванова в
хотелската стая, защото не е имало къде да
спят преди кандидатстудентските изпити. Бях
впечатлена. Харесват ми песните на Лили, а за
личния й избор и за живота й не се вълнувам.
Четох интервюто в Стандарт, различно е някак.
Скоро гледах клип на Лили, не одобрявам тази
оттекла горна устна, но и едва ли ще я целувам.
Важното е, че обичам песните, и това ми стига.

# 4
  • Мнения: X
Гледах и двете части на интервюто с Карбовски......харесвах я много  като певица,сега още повече я харесвам.....
Държа се невероятно искренно и човешки-вярвам че не беше поза.
Евалла и,че не каза лоша дума за никой...евалла и за пътя който е извървяла за да бъде това ,което е.....
За мен тя си е "звезда"-родна,българска и все още недостижима.

# 5
  • Мнения: 3 034
за съжаление не го намирам, за да го гледам, но Лили Иванова има цялото ми уважение, харесвам песните й много   bouquet и едно уточнение за тези, които казват, че няма звезди в България - сигурно е така, но тя беше известна не само извън БГ, но и извън соц блока като цяло. слушала съм я с родителите си в Париж в една зала, за която Тина Търнър примерно никога не е получавала покана. пя и Камино и залата стана на крака, тя ходеше по цветя, беше неописуемо усещане, почувствах се горда, че съм българка  Hug още тогава имаше и много награди, които нямаха нищо общо с България и соц страните  Peace а личният й живот не е много по-различен от този на много творци. някой беше казал, че изкуството е най-ревнивата съпруга и най-взискателната любовница   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт