Има ли бейби-бум?

  • 2 227
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
 Здравейте сладури, аз не съм майка, но съм пресен татко и реших да се регистрирам, за да следя тенденциите, дето се казва. Чета, че има бейби бум след манекенките, певиците. Аз също имам чувството, че страшно много деца се раждат напоследък, не само сред тях, което е прекрасно. Споделих го с един приятел той твърди, че в сайта го е писал някой който също има бебе и така ни се вижда, защото като ни е дошло до главата повече ни прави впечатление. Как мислите? Дали като влязохме в Евросъюза се успокоихме и взехме за правим повече деца...
 

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 23:36 от Tatti

# 1
  • Мнения: 750
Има ами....видяха от мене,че родих и аре юруш всички манекенки да ражат! Crossing Arms

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Има ами....видяха от мене,че родих и аре юруш всички манекенки да ражат! Crossing Arms

Мацко, ти манекенка ли си?  Shocked

# 3
  • Мнения: 4 916
Това сме го учили - Бейби-бумовете си имат съвсем просто статистическо обяснение - десет години след края на войната има икономически подем в страната и в края на 50-те и началото на 60-те г. се сключват много бракове, съответно се раждат много деца. Двадесет и няколко години по-късно тези деца вече са в детеродна възраст и самите те започват да се възпроизвеждат - на това се дължи големия брой бебета  около 1980 г. (плюс-минус 3-4 г.) Сега тези деца са в детеродна вързаст и... пак същото... след 22-25 години... пак същото...

# 4
  • Мнения: X
Това сме го учили - Бейби-бумовете си имат съвсем просто статистическо обяснение - десет години след края на войната има икономически подем в страната и в края на 50-те и началото на 60-те г. се сключват много бракове, съответно се раждат много деца. Двадесет и няколко години по-късно тези деца вече са в детеродна възраст и самите те започват да се възпроизвеждат - на това се дължи големия брой бебета  около 1980 г. (плюс-минус 3-4 г.) Сега тези деца са в детеродна вързаст и... пак същото... след 22-25 години... пак същото...
Да, гледала съм графики - набор 1977 и 1978 са най-големите в историята на България.

# 5
  • Мнения: 2 386
Изобщо не мисля така.

# 6
  • Мнения: 165
ооо да определено има  Crazy

# 7
  • Мнения: 606
  Навред щъкат бейбита.  baby_neutral

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Като изляза с количката на разходка и навсякъде е пълно с бебоци.

# 9
  • Мнения: 46 437
Има, разбира се.
През 90-те жените от набор 70+ не родиха на по 20 г., а завършиха образованието си и си намериха работа, сега им е време да раждат, след тях плътно застъпи следващия набор и т.н., дупката е резултат на различното мислене, нищо друго според мен, така ще е и в бъдеще.

# 10
  • Мнения: 2 386
Значи ли това, че 70+ са се изучили, а 80+ са надули коремите след гимназия? Rolling Eyes

80+ съм, имам само една приятелка с дете. И тя роди последния семестър. Wink
Зависи от средата явно. В моята никой, ама никой не напира да ражда преди 25..поне. И продължавам да не виждам бейби бум в население с отрицателен прираст.

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 00:03 от Evanescent

# 11
  • Мнения: 750
Има ами....видяха от мене,че родих и аре юруш всички манекенки да ражат! Crossing Arms

Мацко, ти манекенка ли си?  Shocked
Бях мацко....бях!
Кога бех млада и убава! Flutter
10 години стигат. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 46 437
Значи ли това, че 70+ са се изучили, а 80+ са надули коремите след гимназия? Rolling Eyes ...

Не. Те започнаха да раждат след 2005-6 г., когато станаха на по 25-6 г., застъпиха се със 70-ти, затова накуп се появиха толкова бебоци  Simple Smile дупката беше само през 90-те г., когато 20-годишните не пожелаха деца, сега вече се възстанови реда  Laughing

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В реда се намесват и моите набори, които тогава, през 90те, останаха с едно дете. Сега "поправят грешката".

# 14
  • Мнения: 2 386
Да имаш да ни съобщаваш нещо?..  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт