ЗА или ПРОТИВ MAG ENGLAND

  • 5 156
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Моля, помогнете ми. Ориентирала съм се към количка Маг Енгланд и по-точно ПРИНЦЕС с не въртящи колела. Двоумя се за ПРИНЦЕС РОЛ - тази с въртящи... Но като, че ли във форумите много не удобряват този модел колички. Из улиците на Пловдив попитах няколко мами с такива колички - с въртящи и невъртящи колела и ми казаха, че били много доволни.
Спирам се на този модел, защото ги пробвах и са леки, не само по параметрите зададени в нета. Но тази, която е с въртящити колела ми се стори трудна за управление,макар че я пробвах само в магазина. Друго - живея на място /ЦЕНТЪРА/ на града и за да стигна до главната трябва да мина един подлез с много стълби надолу и посе на горе, като единственото спасение са едни много стари релси, вече неподходящи за новите модели колички или да я нося на ръце  Sad, което никак не е подходящо! И третата причина е, че все пак е на сносна цена.  Не знам какво да правя, помагайте!
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз лично съм страшно доволна от моята количка "ПРИНЦЕС с не въртящи колела". Като бъги е. Няма място от където де не е минала, не е мръднала и колко стълби е изкачила  ooooh!, само тя си знае. Когато я "зазимих" ме врънкаха да я продам, но твърдо ще си я пазя за второ  Mr. Green. Препоръчвам я с две ръце.

# 2
  • Мнения: X
Моята е с въртящи колела. Могат да се застопоряват, количката е много маневрена и удобна за бутане, когато детенцето е с лице към мама. После, когато се обърне да гледа света, на мен лично ми стана много тежка и трудна за бутане. Все пак, ако бях на твое място и знаех за това, май пак бих направила същия избор. Защото наистина това са добри колички, сравнително леки за комбинирана количка и не на последно място не са скъпи.

# 3
  • София
  • Мнения: 259
Ами нашата ни я подариха, аз може би щях да си купя друга, ако избирах сама... Но сега една година по-късно, трябва да кажа, че количката се оказа страхотна, като танк е, минава през всички дупки, тротоари и стълби без проблеми. Дори съм решила да не ползвам леката лятна количка, защото тази ми е страшно удобна.
Единственото което не и харесвам е, че не и се въртят колелата, въпреки че се свиква с времето. Не съм пробвала обаче такава с въртящи се, така че незнам, може би и те си имат разни недостатъци. Най-добре да се поразходиш из магазина с двата вида преди да решиш.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Аз също много ги харесвах. Маг-а ми се струва изключително удобен за бебето. Тези с единичните колела се бутат по-лесно, но не може да се регулира височината на дръжката, а на мен ми беше неудобна. Купих си с въртящи колела. Еми излязох точно 2 пъти с нея на разходка и ме заболяха и ръце и гръб. Особено като въртящите колела са отпред. Купих си Кенгару Виктория и разликата в лекотата а бутане и маневреността е от земята до небето. Много съм доволна от Викторията.

Все пак признавам, че Маг-а има доста екстри - най-вече най-широкия кош, който съм виждала

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Категорично "против" - след като изчетох тук хиляда хвалебствия, си купих и аз (само че летния модел) - ползвана е два - три пъти. Невъртящи колела и маневреност за мен са две несъвместими неща.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 364
Писах и в друга тема за Мага и може би ще се повторя. Както се изразиха преди мен, количката е направо като танк - минава през всякакви препятствия и остава непокътната. Ние сме с такава и нямам възражения. Вариантът е с четирите колела и мисля, че е по-удачен. Кошът наистина е доста широк и удобен за бебето, дръжката се върти и за комбинирана - количката изобщо не е тежка. Качва тротоари с лекота и е нужен съвсем лек натиск за да я обърнеш в желаната посока. Но по посока на движението, количката е трудна за управление. Въпреки това съм много доволна и пак бих я избрала. Мисля, че е най-реално изпълнение на отношението цена-качество.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 467
Писах и в друга тема за Мага и може би ще се повторя. Както се изразиха преди мен, количката е направо като танк - минава през всякакви препятствия и остава непокътната. Ние сме с такава и нямам възражения. Вариантът е с четирите колела и мисля, че е по-удачен. Кошът наистина е доста широк и удобен за бебето, дръжката се върти и за комбинирана - количката изобщо не е тежка. Качва тротоари с лекота и е нужен съвсем лек натиск за да я обърнеш в желаната посока. Но по посока на движението, количката е трудна за управление. Въпреки това съм много доволна и пак бих я избрала. Мисля, че е най-реално изпълнение на отношението цена-качество.  Simple Smile

До тук съм съгласна Peace, сега да допълня-ако е Принцес Рол-няма проблем за маневрите.
Мнооого е широка и за бебе и за покупки Wink
НО е и много тежка, трудна за сгъване и транспортиране-много е голяма дори в сгънато положение.
Аз я ползвах 4-5мес. след което купихме Чиполино он роуд и се родих!
Живеем на 2-ри ет. всеки ден я влача на излизане и прибиране до вкъщи, при все бебе в другата ръка и обикновено пълен кош под нея /50 кила съм Mr. Green/
С чиполиното бяхме на няколко морета вече, нон стоп сме с нея, а колицата ни е Фиат Браво-багажника не е хич голям Confused
Зимата пъхам бебо в чувал /от ТСМ/ и нямаме грижа със студа....верно за новородено не става, но просто като инфо...

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
1. Аз съм ПРОТИВ.
     Не съм собственик на такава, но ми се налагало да бутам тази на приятелката ми. (нейната беше куиниhttp://www.shtarkel.com/m3.html, освен посочената по-долу повреда се счупи и степенката за крачетата)
За да завиеш с тези гуми (не въртящите около оста си) трябва да натиснеш дръжката или да повдигат количката, оттук се появява един от недостатъците - "чупещата се" дръжката се чупи. Ремонта на 2те страни и струва 20-30 лв.
   Други 2 приятелки имаха точно модела, който ти си харесаха не знам колко лека ти се е сторила, но те не издържаха и се родиха като се сдобиха с летни

2. Явно не знаеш как се сваля количка по релси. Сваляш я върху 2 от гумите, т.е. количката е перпендикулярна не релсите, а земята (така и триколка ням а проблем  да свалиш). Така хем ням опасност да ти се изхлузи бебето от количката (не дай си боже ако си забравила да го вържеш) и не променяш наклона на бебето спрямо земята.
    Друг вариант за превземане на стълби е внимателно приплъзване на колелата към теб по стълбите (с дърпане или спускане), ако си внимателен и новородено няма проблем да возиш така.
 
3. Количка с въртящи се гуми и с обща дръжка можеш без проблем да буташ с една ръка, докато с другата: говориш по телефон / водиш
 за ръка по-голямо дете / ядеш и т.н.

4. Извинявай но това са модели които не са мръднали вече 4-5 г. освен в разцветките. З амен са пълни дървета.


А на тези от т.нар. летен вариант съм виждала как им падат гумите в движение, поставяш продължаваш и така N-пъти :twisted:http://www.shtarkel.com/m6.html - за този боклук говоря

# 9
  • Мнения: 15 229
ТВЪРДО ПРОТИВ Naughty Naughty Naughty

Първата количка, която купих беше Маг ингланд Куини - по-голямо дърво и да искат няма да могат на измислят - ужасно тежка, много тромава, изключително НЕманеврена /колелата и не са превъртащи/ и за капак почти невъзможна за сгъване и побиране в багажник

с риск да се повторя с поста ми в другата тема, ще кажа - ЗА ТЕЗИ ПАРИ МОЖЕШ ДА СИ КУПИШ 1000 ПЪТИ ПО-ХУБАВА, ЛЕКА, МАНЕВРЕНА И ЛЕСНА ЗА СГЪВАНЕ КОЛИЧКА.

Помисли си добре  Peace

успех  Hug

# 10
  • Мнения: 342
Vembi, прочетох мнението ти и в другата тема и след това започнах да търся подобна количка, за която ти споменаваш, но уви... Преровик Кикиморско царство - количка по количка и всички до около 300 лв са не по-малко от 12,5 кг. Може би аз не знам къде и как да търся, а може и параметрите там да са заблуждаващи, но дори и като съм била в магазините всички са над тези килограми. Говоря за комбинирани колички, не за летни. А на мен ми трябва комбинирана, все пак ще е новородено - първо, нямам никакъв опит с количките, нито как се движат по релси или да изкачвам стълби.
Благодаря за съветите, vembi, моля те ако имаш нещо предвид и време също покажи ми го!
И НА ВСИЧКИ МАМИ - ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз ти предлагам да погледеш тази количка на живо. На мен много ми хареса, наскоро я разгледах, червеният цвят е направо трепач. Има си покривало за крачетата и дъждобран и цената е около 180-180 лв. Изключително лека и маневрена е:
http://www.zadeteto.info/index.php?m=320&category=126&pc … name=GX%20COMPACT

В сайта пише, че се предлагат и в Пловдив - Магазин Пинокио, тел. 032/ 967 869

Всички, които познавам с количка Маг се оплакват, че са много тежки и бързо си купуват лятна количка, което обезмисля покупката на Мага за да я буташ само 2-3 месеца. Аз лично не бих си я купила. А разгледа ли количките на Кангаро?

# 12
  • Мнения: 2 197
Аз съм категорично ЗА. Моята беше от тези с единичните, по-големите гуми (не помня дали беше Принцес или Принцес Рол). Минавала е през какви ли не препятствия, катерила се по стълби, пътечки, преодолявала е дупки и какво ли още не. Нямам никакви забележки. Едно от основните и предимства е, че количката е много широка и удобна за бебето. Тежи 11 кг, което определено не е много за комбинирана количка. По принцип комбинираната количка така или иначе се ползва докато бебето започне да се изправя и да седи стабилно. след това така или иначе се купува лятна количка. Едва ли някой използва комбинирана количка за 2-годишно дете.

# 13
  • Мнения: 27 524
Против. Не струват  Naughty

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Vembi, прочетох мнението ти и в другата тема и след това започнах да търся подобна количка, за която ти споменаваш, но уви... Преровик Кикиморско царство - количка по количка и всички до около 300 лв са не по-малко от 12,5 кг. Може би аз не знам къде и как да търся, а може и параметрите там да са заблуждаващи, но дори и като съм била в магазините всички са над тези килограми. Говоря за комбинирани колички, не за летни. А на мен ми трябва комбинирана, все пак ще е новородено - първо, нямам никакъв опит с количките, нито как се движат по релси или да изкачвам стълби.
Благодаря за съветите, vembi, моля те ако имаш нещо предвид и време също покажи ми го!
И НА ВСИЧКИ МАМИ - ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Проблемът не е само в теглото на количката. Ето например Виктория на Кенгару е почти на същите килограми, но конструкцията й е така направена, че се бута несравнимо по-лесно от Маг Принцес Рол.  И това при новородено бебче, при по-голямо разликата сигурно ще е още по-фрапираща.
За сгъването няма какво да говоря - Принцеса я сгъвах с доста зор за около 5 минути, а Викторията - за секунди.

Giordani Techno съм я виждала в магазина и ми се стори доста по-тясна и по-открита от Викторията. Моето бебче зимата ще бъде на 8-10 месеца и му трябва по-закътана количка.


С второто си детенце имах Маг Ингланд Роял http://www.shtarkel.com/m4.html . Окачването й е супер- доста по-лесно се бута от Принцес Рол, ползвахме я до годинка и няколко месеца, после си взехме лятна. Малко грубичко е направена, но пък минава през всякакви терени и е подходяща за зимно бебе.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 10:23 от Ясмина

Общи условия

Активация на акаунт