покана за кръстник на детето

  • 19 628
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте Майчета, тъй като скоро се замислих за кръстник на бебето ни искам да поканя едни наши близки, но не знам има ли някакъв ритуал за това, нещо специфично? или е само хапка и пийка и ги каня да станат?? Смятам да ги поканя у нас, защото жената е много бременна, а и имат 3 годишно детенце, затова дайте съвет как да се подготвя за това събитие.

# 1
  • Мнения: 10 983
Ние поканихме за кръстница една наша много добра приятелка. Една вечер ни беше на гости с мъжа си и дъщеря си, и тогава й предложихме. Не сме правили нищо специално.
Идеята ти да поканиш семейството вкъщи е чудесна. Нещо за хапване и пийване е достатъчно, не е нужно да правиш кой знае какви приготовления.

# 2
  • Мнения: 121
Не съм чувала да има ритуал за покана на кръстник. На моето дете стана нашия кръстник. Ние сме приятелски семейства и постоянно се събираме на гости просто решихме кога да е самият ритуал, а той беше на първият рожден ден.

# 3
  • Мнения: 9 814
Благодаря, че съм Майче с главно "М". Laughing

Иначе определен ритуал при каненето не съм спазвала.
Нашите кумове логично станаха кръстници на малката.
Една вечер просто ги поканихме на вечеря и уговорихме подробностите.

# 4
  • Мнения: 9 973
не,нищо особено Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
За кръсница на малкия избрахме моя много добра приятелка,празнувахме заедно
нова гадина и тогава я питах дали е съгласна и дали има възможност.
Малко преди кръщенето мъж ми имаше рожден ден,поканихме  я,и тогава вече по-официално
с чаша в ръка, тържественно я помолих да кръсти сина ми. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Не сме правили нищо специално. Кръстник на Дияна стана един мой много добър приятел, познаваме се от 14-15г. работи в Германия. И май го питах по скайпа Simple Smile Визуално с емотиконки изрази радостта си Simple Smile Веднага попита кога трябва да дойде, но се съобразихме с лятната му ваканция.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние не сме спазвали някакъв ритуал за канене на кръстници.Когато уточнихме датата на кръщенето с мъжът ми казахме на кумовете да се готвят  Wink

# 8
  • Мнения: 1 103
И ние ги поканихме в къщи на гости и така .Нищо особенно не съм правила само вечеря и чаша вино  newsm78

# 9
  • Мнения: 4 335
Мен са ме канили за крьстница и нямаше нищо специално Simple Smile

# 10
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Нищо специално наши много добри приятели сме поканили за кръстници още откакто забременях , така , че те много отдавна си знаят , че ще са кръстници Peace

# 11
  • Мнения: 165
 И при нас кумът ни беше кръстник. Нищо специално не сме правили.

# 12
  • Мнения: 1 008
Не съм чувала за поканата да има нещо специално.

# 13
  • Мнения: 959
butterfly*  Simple Smile Няма специален ритуал, който трябва да се спази.
Хубаво си го, намислила. Една приятна вечеря, сигурно би била, достатъчна и удовлетворяваща.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Когато съм била кръстница, никой не ме е питал някак много официално дали съм съгласна. А аз от своя страна попитах родителите на момиченцето, което е кръстница на голямото ми дете, дали са съгласни и така.

Общи условия

Активация на акаунт