Дърпане от гърда

  • 3 160
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте,
Ние с бебка се кърмим успешно за сега, но от няколко дни насам (вече май стана седмица) ми се държи по-особено. По принцип тя е един малък компресор:) с много силен сукателен рефлекс и досега не съм имала проблеми с храненето й. Преди обичаше да си седи на гърдата, въпреки че се е наяла, ако я оставя и по 30, 40 минути (аз я оставям, докато се пусне сама). Обикновено за 10-тина минути е изпила нужното, за да се наяде и не суче толкова интензивно след това. Но напоследък суче 2-3 минути и после почва едно дърпане и опъване и след това рев. Изправям я и тя се успокоява. След това пак я пробвам на гърдата и пак почва дърпането и рева. Стисвам гърдата и от нея пръсва на струйка (предполагам кърмата ми е достатъчно). Сменяме мястото на кърмене, но пак става така. Пеем, разхождаме се, разсейваме се, ...пробвам отново и пак същото!!! Вече почвам да се притеснявам и не мога да разбера дали проблема е в мен, дали нея нещо не я боли или е просто период Cry. По колко време траят така наречените "кърмачески стачки",...в смисъл, ако е нещо такова..какво да очаквам..как да го преодолея? А дали не трябва да се водим на доктор Confused

# 1
  • Мнения: 2 829
Колко е голямо бебето? Да не е на около 3 месеца? Ако да, то вероятно сега открива света и всичко друго е по-интересно от сукането Grinning И се ядосва, че корема е празен, пък посмъртно не ще да суче Laughing Опитай да кърмиш на тихо и спокойно място, на тъмно (в банята на угасена лампа много помагаше при мен), опитай да кърмиш в сънено състояние, да люшкаш и да се разхождаш докато кърмиш.
Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 668
При нас е същото... Понякога явно е напрегната от преживяното през деня, слагам на гърдата, хапва малко и почва неистов рев. Сменям гърдата - пак рев и дърпане. Вдегам я права - млъква за малко, но после пак почва да плаче. Успокоява се само (и то не винаги!) със залъгалката, да я гушна силно към мен и да я люлея докато заспи. След 1/2 час сън вече е по-спокойна, хапва доволно и няма плач. А също усещам че го прави когато има газове и пръцка трудно (снощи), след това доооста обилно се изхожда.
Дано бързо премине при вас.  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 137
Ами на 2 месеца и 7 дни сме вече Simple Smile. Иначе май и много газове има...ох не знам...ще пробвам с банята на тъмно на следващото хранене пък да видим.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Повечето януарки минахме през това  Wink При Маги горе-долу се нормализираха нещата, но продължи доста дълго, може би 2-3 седмици, и все още имаме по едно кърмене на ден, което протича по този начин. Тя даже се отдръпва когато потече силната струя и после не мога да я накарам да засуче. Мен ме притесняваше повече това, да не ми намалее кърмата, както и се получи, та в един период от два дни пък искаше през 2 часа да суче, но с чая на Хип оправих положението.
Пожелавам ти да мине бързо, защото е ужасно изнервящо  Grinning

# 5
  • Мнения: 71
и ние имахме този проблем. дъщеря ми започна да прави така след шестия месец. аз първо си мислех че кърмата ми е намаляла и дори се изцеждах за да видя дали има. но кърма си имаше достатъчно.и аз така я местех от гърда на гърда. но май нищо не помагаше. после това отшумява, но ми се е случвало от време на време пак да се появява.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И при нас е така от доста по дълго.Записвам се да следя темата. Peace

# 7
  • Мнения: 88
Ох вече съм спокойна, че нищо ни няма.
Така се бях притеснила, а то не само при нас било така.

# 8
  • София
  • Мнения: 717
Ефросинка Hug, и ние сме на това хоро. Яна също много се дърпа и опъва зърното, но аз я изправям, оригва се и пак я слагам на гърда. При нея неспокойното поведение мисля идва от коликите #2gunfire #2gunfire #2gunfire, тъй като по същото време се чува едно къркорене от червата. Щом я изправя и се оргине, няма проблеми. Някой път просто се е нахранила за три-четири минути, че даже повръща и през нослето, въпреки толкова краткото време на кърмене. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 023
GoldenEyeful и ние сме точно така както го описваш.Ядем около 1 мин.нормално после се почва на 5 мин. вдигам да оригвам и после пак яде.Може и 5 мин. да суче и после повръща,а беше поспрял.
Май само февруарки си пишем сами отговорите Laughing.Само две момичета се включиха,а си мислех че ще има повече отговори.

# 10
  • София
  • Мнения: 137
Момичета, не знам дали са само колики при нас. Чува се къркорене и пръцкане, но не винаги. За всеки случай пак съм почнала Инфакола. Това с кърменето в полусънно състояние при нас подейства. С банята на тъмно обаче не стана:(. Освен това все я дебна да не е от зъбче, че като гледам как обилно вече й тече лигицата:)))...хапе си и си смуче освен ръцете и дрехите и все е нещо кисела.
П.П. Оригването не помага....след като съм я вдигнала и после само като я положа в позата за кърмене почва рева. После се разхождаме да се успокояваме Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 717
Ефросинка, аз точно това съм писала, че й къркорят червата. Според мен са колики. Иначе не всеки път, като я изправя да й оригна и после й предложа гърдата, суче. Слечва се и много често да бута зърното с езиче и да се сърди.  Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Ефросина, пробва ли да я кърмиш като се разхождате из стаята? Понякога Маги не иска да суче като съм седнала, защото няма видимост. Колкото и да не е препоръчително, когато не мога по друг начин да я накарам да засуче, заставам с гръб към ТВ така че тя да вижда, и така засуква. После се рахождаме и подрусваме.
Много ми е странно, но първото ми дете от зъбите се успокояваше на гърдата, а това - ако не е гладно, за нищо на света не можеш да го накараш да засуче.

# 13
  • София
  • Мнения: 137
Ефросина, пробва ли да я кърмиш като се разхождате из стаята? Понякога Маги не иска да суче като съм седнала, защото няма видимост. Колкото и да не е препоръчително, когато не мога по друг начин да я накарам да засуче, заставам с гръб към ТВ така че тя да вижда, и така засуква. После се рахождаме и подрусваме.
Много ми е странно, но първото ми дете от зъбите се успокояваше на гърдата, а това - ако не е гладно, за нищо на света не можеш да го накараш да засуче.
Да и това пробвах, но без особен успех:(.

# 14
  • Мнения: 88
П.П. Оригването не помага....след като съм я вдигнала и после само като я положа в позата за кърмене почва рева. После се разхождаме да се успокояваме Thinking
При нас положението е същото. Неистов рев. Предпочита бибата дори да е много гладна от колкото да захапе цицата. Направо не мога да повярвам какъв инат е. Дори днес заспа гладна, но не яде.
Нищо не помага при нас. Сменям от цица на цица, но резултата е първите 5 мин яде и после реве. Ефросина ти даваш ли нещо да се дохрани като не иска да яде от гърдата?

Общи условия

Активация на акаунт