Някой знае ли случаи на излекувани от бактерията протеус?

  • 2 578
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, бебчето ми е на 4мес и се лекуваме от тази гадна бактерия протеус , даже бяхме в болница. Доста съм отчаяна, тъй като така и не чух за излекувани, а само за такива на които постоянно им се появява. Моля ако някой е запознат с тази бактерия и знае как се лекува да пише!

# 1
  • Мнения: 1 984
лекува се. иначе досега да сме измрели... уроинфекция ли е това? как регира в посявките?

# 2
  • Мнения: 17
Аз знам че се лекува, но временно. Ами сега в урокултурата я няма бактерията, но температурата си я има и бъбреците не са се оправили и се лекуваме още. Проблема е, че явно става хронично, а  аз не искам, както и всеки друг.

# 3
  • Мнения: 1 984
Аз знам че се лекува, но временно. Ами сега в урокултурата я няма бактерията, но температурата си я има и бъбреците не са се оправили и се лекуваме още. Проблема е, че явно става хронично, а  аз не искам, както и всеки друг.
не е временно! ако пак се появява значи:
- не е изликувана предишната инфекция;
-има ново заразяване.
направихте ли цистография?

# 4
  • Мнения: 17
Да, слава богу няма рефлукс или вродени аномалии. Ама много случаи чух уж бактерията изчезва и след месец два пак се появява. Как да съм сигурна, че  е изчезнала напълно?

# 5
  • Мнения: 1 984
Да, слава богу няма рефлукс или вродени аномалии. Ама много случаи чух уж бактерията изчезва и след месец два пак се появява. Как да съм сигурна, че  е изчезнала напълно?
kaто лекувате адекватно! претеуси дал бог навсякъде. но ако няма причина те да се появят - няма да го правят. карайте детето да свиква да уринира често. понякога това е проблемът. като свикне ще минава. даваите достатъчно течности и витаминозна храна.

# 6
  • Мнения: 17
Ами тя си пишка добре и в момента все още е само на кърма и вода. Много ясно, че бих искала да се лекува адекватно, но не съм лекар и не мога да преценя. Вече сме на трети антибиотик, а иначе след два несеца ще се учим без памперс.
Иначе установиха, че единият й бъбрек задържа урина.

# 7
  • Мнения: 17 407
Ще учиш 6м бебе без памперс? То може на гърне да го свикваш, де, щом почне да седи стабилно, ама да с емахне изцяло- трудна работа.
Щерката имаше протеус еднократно, а коли бактерии- непрекъснато, докат беше с памперс. Зарад тоз протеус стигнахме до София(Анадолийска). От антибиотика, който й изписа нейната педиатърка тук, само беше станал 10X4. В София ме насметоха за този памперс( тя беше на година и девет обаче), имаше задръжка  на урина едностранно. Изписа й едно мазило, съдържащо дефламол и сулфатиацол, бани с тетра и най- важното- махане на памперса. След 2 седмици нямаше нищо.
Успех, ще се преборите! Hug

# 8
  • Мнения: 17
Благодаря за окуражаването, а колкото до памперса лекарката го каза, че е задължително и аз не знам как ще стане. Между другото и на нас ни се появиха коли, но това било от възпалението - така каза лекарката. Виждам, че си от Варна и сигурно си ходила като нас при доц. Близнакова?
В крайна сметка оправихте ли се?

# 9
  • Мнения: 17 407
Да, Близнакова, но след появата на Протеус я заведох в София. Може да с екажа, че е лекувана от джи-пито си основно. Да, оправи се, да чукна на дърво, И вие, ще Simple Smile

# 10
  • Мнения: 17
Дано да си права. Ние с протеуса влязохме в болницата при Близнакова. Много се радвам, че сте се оправили, това ме обнадеждава Simple Smile

# 11
  • Мнения: 256
Моя случай с протеус е п0-различен.Появи ни се след урологична инфекция и така си остана месеци.Сменихме 2 антибиотика след антибиограма,но ефекта беше нулев.Последното,което никазаха,че остава са инжекции гентамицин.Аз отказах и започнах с хомеопатия.Разбрах,че заразяването с протеус не е външно,а вътрешно.Той се намира нормално в чревната флора,при промяна на средата-дисбактериоза се развива патологично.Освен това трябва да се засили и имунната система,което е невъзможно с непрекъснатото приемане на антибиотици.Така беше при нас.

# 12
  • Мнения: 17
и хомеопатията помогна ли? илекувани ли сте?

# 13
  • Мнения: 256
да,забравих да напиша това.Излекувахме се,но както ти казах лечението беше комлексно.Но трябва да овладеете острата фаза на инфекцията.

# 14
  • Мнения: 123
Малкият ми син на шест месеца имаше бактерия в урината и имам спомен че се оправихме с едни прахчета без антибиотик.После пусках контролни урокултури на два три месеца и нямаше.Отложихме ваксините с шест месеца заради това.Аз по принцип не давам антибиотици как да е.Големият ми син е с алергии и антибиотиците не са за препоръчване и аз ги смятям за краен вариант.Подсилвай имунната система.Аз го правя приуритетно откак са се родили.

Общи условия

Активация на акаунт