СПЕШНА НУЖДА ОТ ПОМОЩ... ПЕТНА от СВЕЩИ

  • 848
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 965
Красиви мами и не само, имам спешна нужда от помощ - вчера бях на църква по случай Великден и стана беля. От цялата навалица наоколо, всеки от които държи запалена свещ в ръката, като се прибрах установих с ужас, че целите ми маратонки са в покапал восък  Cry  Cry  Cry
Не знам как да ги изчистя, велурени са, черни... направо ми се плаче.

Ще се радвам много, ако някоя от вас сподели нещо по въпроса?!  Praynig  Praynig  Praynig

# 1
  • Мнения: 103
Без паника- покриваш петната с вестник и гладиш отгоре с ютия. Така се прави на покривки и килими, за маратонки не съм 100% сигурна Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 965
Да не изгоря велура?  Rolling Eyes
Не знам, да изчакаме и други мнения...
Благодаря ти   bouquet

# 3
  • Мнения: 103
Не е необходимо температурата да е максимална, а и ползваш само върха на ютията, пробвай на едно петънце.

# 4
  • Мнения: 338
Аз също съм чистила восък по този начин, но от риза и дънки и става. После абсолютно нищо не личи. Опитай! Стискам палци да се получи. Но преди това не се опитвай да "изчегъкваш"(така ли се пише) восъка с нищо за да не се замаже и пропие във велура. Успех

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 179
И аз съм чистила така дрехи. От топлината восъка се разтапя, а вестника попива разтопеното. Успех  Peace

Сега се сетих, че имам една брошурка от Oviesse как да почистваме разни петна. Преписвам: "восък- върху всички материи изстържете петното ако е възможно, сложете два листа абсорбираща хартия под и над петното, и изсушете. Търкайте с двата листа върху петното с кръгови движения, за да може абсорбиращата хартия да го поеме по-добре".

А къде може да се намери абсорбираща хартия не знам.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 18:17 от Анелиз

# 6
  • Мнения: 169
Само не с вестник сложи бяла хартия, че от вестника ми остана мастилото по  килима! после трябваше да търся как се чисти мастило... Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Сложи маратонките да замръзнат в камерата на хладилника или във фризер, за няколко часа, после внимателно изчегъртай с нещо остро (връх на нож или с ножичка за нокти) восъка.
След това, ако е останало още нещо като петно - по познатата схема със затоплената ютия и хартията.
(Попивателна хартия става и от няколко пластова тоалетна хартия или твърда салфетка.)

# 8
  • Мнения: 965
Много ви благодаря, момичета, признателна съм ви и ще пробвам всички съвети - дано поне един се окаже успешен!  Praynig

  bouquet   bouquet   bouquet

В никакъв случай няма да използвам вестник, бяла хартия ще е  Peace
Лошото е, че са маратонки, а не дреха, по-трудно е, но дано стане  Flutter

# 9
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
аз си чистя дрехите като отдолу нагрявам със запалка,но по от далече де,така се изпарява отгоре восъка,от поп го зном това и действа безотказно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт