Спешно - за Атопичен Дерматит!

  • 6 523
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здр. майчета, имам нужда от съвет. Детето ми има един обрив по бузките и на брадичката от няколко месеца. Нашето Педи ни изписа кремове с кортикостероиди. Когато  мажа с тях  , обрива минава  - но после пак се получава. Прочетох за темата във Форума и реших да използвам  крема на Мустела за Атопичен Дерматит и Линола Фетт за баня. Днес е първия ден в който го на мазах с крема на Мустела и той заплака , защото му щипеше. Когато го изтрих се успокои. Та въпроса ми е КАКВО ДА ПРАВЯ. Да взема ли друг крем или да продължа да мажа с този. Лошото е че обрива е повече от обикновено , пъпчици има и по вратлето. Този обрив разпространява ли се? мога ли да му го предам и по тялото?Моля пишете, незнам какво да правя , а много се притеснявам! Ако знае някой повече по темата нека сподели, Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 363
Оххх,ние имаме съ6тия проблем.вие на каква храна сме.аз се притеснявам д ане е алергия от мляко???ва6етодете има ли

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Щом го щипе аз не бих продължила да го мажа със същия крем.
Моят син имаше разни обриви, лишеи и т.н. от новороден. Първо го мазах 3 дни с кортикостероид Елоком /пиша името просто за инфо, не мажи нищо без предписание от лекар!/. После за поддържане на кожата ни изписаха медицинската козметика А-Дерма и до ден днешен сме само с нея. Тя е специално за атопична кожа, френски продукти са. От тогава сериозни проблеми с кожата не е имал, ако има обриви се тушират за ден - два с интензивно мазане с А-Дерма.

# 3
  • Мнения: 41
Не, за сега не е имал алергии. На Фризо-3  сме, и до сега не имал реакция към млякото. Предполагам че не е от млякото , защото имаме само две млека- сутрин и вечер. иначе сме на обща храна.

# 4
  • Мнения: 5 790
Колкото повече чета във форума, толкова повече се възмущавам от някои педиатри. Какво й пречи да ви даде направление за кожен лекар, а трябва да се маже детето с кортикостероиди? Аман от некомпетентни лекари...
Сега по темата - първо заведи детето на кожен лекар, който ще прецени от какво е обрива. Не оставяй педиатърката да изписва мазила, които действат само, докато мажеш.
Виктория имаше същия проблем, когато беше на 4 месеца. Беше си раздрала бузите до кръв, а обривът ставаше по-голям и се разпространяваше. Ама аз нали млада майка - вярвам на педито. Няма да пиша как стигнах до извода да я заведа на кожен лекар, но ходихме 4-5 пъти. За съжаление не попаднах на добър, та безкрайното и безполезно мазане с кортикостероиди продължи, а обривите изчезваха само докато мажех. След това - отново. Накрая отидох в аптеката и на своя глава купих Гентамицин Х /с хидрокортизон, който също е кортикостероид/. Намазах 2-3 пъти и от тогава, вече 2 години и половина обрив не се е появявал. Не ти казвам да правиш същото или да лекуваш сама детето си. Просто го заведи на добър кожен лекар и не оставяй педиатърката да лекува неща, които не разбира.
Ако беше алергия от млякото, нямаше да се появява чак сега, а доста по-рано.

# 5
  • Мнения: 341
Аз искам да ти кажа,че кожните лекари изписват много повече кс от педиатрите,обиколила съм сумати кабинети и друга алтернатива освен кс не са ми предложели,а аз ги сменям точно с тази нагласа.И ние сме със същия проблем,винаги щипе като мажеш плаките само с подържаш крем без лекарство,в това съм сигурна независимо какъв е,така че по добре се посъветвай с дерматолог.

# 6
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте и от мен
малкият ми син вече е на 3г и 4м. имаме същия проблем от както мина на адаптирани млека- първо с фризолак(от него дупето се зачервяваше и след второто ако-след 6-тия час стигаше до кръв)след това минахме на хипоалергенно мляко на милупа. до тук всичко бе добре. но от 2години започна и при нас същия проблем- първо се появяваха петна сухи и червенипо ръцете -минаха след тридневно мазане с елоком, но след два дни се появиха на крачетата - пак мазане 3 дни с кремчето, но след още два се прехвърлиха и на корема и гърдите-отново мазане. и така вече от година и половина се появяват по цялото тяло.да не забравя за тези години сме ходили при всякакви кожни доктори, алерголози и педиатри. последния алерголог при който отидохме ни изписа елидел(като разбрахме цената ни втресе, но го купихме) и уж отново се оправи. също така му направи и изледване за алергия кам 6 вида храна и естествено има алергия към шоколад, какао и домашния прах-акари и ни каза да започнем диета.
е да ама от седмица отново се появиха тези същите петна и кожа като шкурка а е на диета вече 2 месеца. дори тази нощ 3 пъти се е събуждал от рев че го боли и сърби (това е първото подобно събуждане). newsm45
не знам вече към кой да се обърнем за помощ newsm12
и аз ти препоръчвам да се обърнеш първо към кожен доктор и алерголог, но дано да е свестен и дано скоро се оправи защото това не е малък проблем както доста познати ми казват - като порасне ще се оправи. да ама докато дойде този ден така ли ще бъдем на скъпи кремове и шампоани. ами тези които не могат да си го позволят какво ли правят
вече ми писна от доктори smile3511
успех newsm10

# 7
  • Мнения: 332
keiti  и ние мажем нашият синковец с А-ДЕРМА, серията Екзодерма , за него и Ники е писала. Действа му много добре. Дават го специално за атопиюна кожа, има и други продукти, за вана и подобни. Ние ползваме крем за лице и тяло, в една тубичка от 200 или 250 мл. Да съм по-точна, ето това: http://www.celebrityskincare.co.uk/product-description/aderma/ad … y-cream-200ml.htm
 Пробвай с него, вместо с Мустелата. Цената е почти една и съща. С мустела съм мазала при първите обривчета,  но не ми хареса толкова, и кожичката на тогава малкото бебче, много се зачервяваше.

# 8
  • Мнения: 341
При всеки различен крем действа добре,ние ги сменихме всички възможни,а от а-дерма въобще не съм доволна,най-доволна съм от топиалис и авен триксера

# 9
  • Мнения: 74
И при нас има такъв проблем. Започна когато Камен беше на 3 месеца: аз все си мислех че е от многото лигавене - лицето му все мокро беше. Мажех с Мустела Стелатопия, но не помогна. Но към 6-тия месец обрива започна да слиза по вратлето, а после и по гръбчето и коремчето, стигна и до крачетата. Тъй като тогава бяхме в Плевен за няколко седмици, го вогих там на кожен, но не ни помогна особено. След като се прибрахме в София го заведох при д-р Ангелова в 27 поликлиника в кв. Гоце Делчев. Тя ни изписа едно кремче, което се приготвя в аптеката и след него мазане с А-дерма.
Помогна, но пак е временно. След известно време започнаха пак да се появяват обривите, но сега са главно по лицето. Но Камен е смного светла и много чувствителна кожа. Най-лекото замърсяване или вятър и бузките му стават грапави.
Препоръчвам ти да избягваш ако е възможно кортикостероидите и задължително заведи детето на дерматолог. Аз лично съм доволна от Ангелова. Във форума може да прочетеш мнения за нея.
Пожелавам ви бързо измъкване от кожните неволи.

# 10
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Моята дъщеря също има обриви и нищо не помага, мазала съм с почти всичко на пазара, като поддържаща козметика, само кортикостероидните кремчета вършат чудеса, но периодично обривите се завръщат.
Защо трябва да се избягват кортикостероидите при условие, че единствено от тях минават въпросните обриви? Какво предизвикват или не те???

# 11
  • Мнения: 1 098
Доволна съм много от козметиката на А- дерма Peace

# 12
  • Мнения: 681
И ние имахме същия проблем.Опитай с А-дерма или със козметиката СебаМед,аз от нея съм много доволна,кожата на дъщеря ми вече не е такава,а е много приятна,гладка и мекичка.Успех  Peace

# 13
  • Мнения: 341
Всички избягваме кс защото са вредни,но аз лично не се замислям когато положението е много зле.Това е какво да правя,тя се мъчи и чеше и аз неиздържам и мажа.

# 14
  • Мнения: 177
Опитай със Себамед.

Общи условия

Активация на акаунт