Анкета - колко от вас са оставяли децата си да плачат

  • 12 013
  • 240
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Начи става дума за бебета, в периода преди да почнат да разбират, а не за разбиращи деца, на които примерно им е казано, че няма да получат някоя играчка и те са наясно с това, но все пак се пробват да я получат с рев. Осве това става дума да са оставяли бебето да реве истерично и дълго време, примерно половин час или повече, а не да го оставят да си мрънка или да го оставят да реве и то да спре след 5 мин примерно и да си заспи ако това е целта или просто да се успокои и да продължи да си играе. Ако има такива случаи напишете и как се разви експеримента, как се отрази на децата, стана ли им нещо, и какъв беше резултата от цялата работа

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 18:06 от NikiFin

# 1
  • Мнения: 1 531
видимо едва ли нео ще им стане - това се отраазява невидимо, а пък резултатът е съвсем по-късно  Confused а по принцип да експериментираш с дете е малко грубо  Rolling Eyes освен ако си сигурна, че няма да навредиш  Peace

# 2
  • Мнения: 2 757
Думата експеримент не трябва да се приема като да си си правил опити с бебета просто така от любопитство. Казах с каква цел се прави и мисля, че е  нормално всеки родител да опитва да научи децата си на различни неща. Освен това понякога става дума за невъзможност примерно да купиш на детето си каквото си е пожелало или да го оставиш да се замоубие, понеже е решило, че иска да бръкне в контакта или невъзможност да го приспиваш на ръце всеки ден по 3 пъти защото или имаш и друго бебе което също реве за същото в същия момент или просто защото те болят ръцете и гърба от дундуркане и едва стоиш на краката си умора или ... има купчина причини.
Освен това може да има и моментни последствия от рева - примерно захласване с посиняване и ... да не споменавам по-лошото, което следва след по-дълго захласване. Може също детето да повърне и да се задави. Може да си удари опасно главата в истериятя си. Може да си глътне езика. Може една купчина неща. За психичните последствия да не говорим

# 3
  • Мнения: 2 311
Не съм я оставяла да плаче!Никога!
До годинка и половина се приспивахме трудно-люлеене,пеене,носене,направо на маймуни ни правеше.
След това започна да си заспива сама-така отведнъж-оставям я в леглото,целувка и си излизам,лампата в коридора оставям светната.
Това е -понякога заспива за 10 мин,понякога за 1ч 30,но САМА.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Никога не съм я оставяла да плаче като беше бебе.
Никога не съм я приспивала на ръце също.

Сега понякога я оставям да поплаче - бързо й минава и пак не я приспивам - само чета по една приказка преди сън.

# 5
  • Мнения: 27 524
Никога не съм я оставяла да плаче като беше бебе.
Никога не съм я приспивала на ръце също.
Сега понякога я оставям да поплаче - бързо й минава и пак не я приспивам - само чета по една приказка преди сън.

Същото и аз  Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм го оставяла никога.До 2 годинки се дундуркахме.Като дотежа започнах на крака да го люшкам  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 132
Не съм я оставяла да плаче.Според мен това не е начин за възпитание.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не оставям да плаче в случаите когато ти си описала. Но ако се инати за нещо забранено го оставям да плаче, но продължава обикновено 15 секунди. Не си оставям детето също само в стая , в апартамента и т.н.

# 9
  • Мнения: 606
 
Цитат
колко от вас са оставяли рецата си да плачат
Сърце не ми дава ретето ми да плаче, а аз да се правя на железен.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 940
Не мога да оставя синът ми да плаче.

# 11
  • Мнения: 3 423
Не никога не съм го оставяла да плаче.Против такива методи съм.
Носила съм го, винаги когато е искал,гушкам го,спи с мен.
Все още за следобедния му сън го приспивам на ръце(15 кг е)
Не искам да плаче,искам да е щастлив Hug

# 12
  • Мнения: 1 237
Не съм я оставяла.Винаги съм била при нея,когато плаче,носила съм и съм приспивала на ръце.

# 13
  • Мнения: 2 757
Никога не съм я оставяла да плаче като беше бебе.
Никога не съм я приспивала на ръце също.

Сега понякога я оставям да поплаче - бързо й минава и пак не я приспивам - само чета по една приказка преди сън.

Е аз не познавам майка, чието дете без проблем да си заспива само, но тя зорлям да го дундурка. Който приспива на ръце е щото е видял че това е единствения начин бебето да не реве. Ние сме от тези, затова аз ги приспивам на ръце все още, именно с цел да не реват, а не с цел да ги отуча да заспиват сами и да ги науча само на ръце.
Ама се чудя къде се изпокриха всички дето дават акъл да не се приспива бебе на ръце, колкото и да реве да се оставя да се нареве и да заспи утрошено от рев.  newsm78. А те не са малко долкото си спомням

Но искам пак да поясня - анкетата не е дали сте си приспивали децата на ръце и дали сте им задоволявали всички капризи, ами дали сте ги оставяли да плачат истерично дълго време. Двете неща могат да нямат нищо общо, защото децата реагират различно - едни се примиряват след малко мрънкане, а други реват до дупка. За вторите става дума в анкетата

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 10:13 от NikiFin

# 14
  • Мнения: 3 423
Тези,които оставят децата да ревът до дупка,сигурно още спят в момента и за това не отговарят;-)нали са празници Laughingпък децата им може и да си ревът  Wink

Общи условия

Активация на акаунт