Запек вече 3 месеца- раздиращ рев при акане

  • 981
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Христос Воскресе! Д-р Слънчева, моля ви за вашето мнение и съвет! От 3 месеца имаме страшни проблеми с изхождането, от 2 месеца и половина синът ми е  на Дуфалак 5 мл,а от ден и 10 мл давам, също така давам разхлабващи плодови пюрета, кашата на Блевит плюс за запечени деца и въпреки това трудно се изхожда с адски , раздиращ рев, потене и вече не издържам. Личи си колко го боли. Дори рядкото пъти когато се изходи без проблем след това се разревава, мисля че вече го е и страх да ака, защото го свързва с болка.
Педиатърката ни казва че като тръгне на кухня ще се оправи, но от две седмици сме на кухня, не сме спирали Дуфалака и въпреки това трудно се изхожда и то не всеки ден! Относно АМ, което детето яде веднъж или два пъти дневно, педиатърката отказва да го сменим, защото сме на Аптамил, а тя , пък и повечето майки, смятатче това е най-доброто мляко на българския пазар в момента!
Искам да го заведа на специалист, моля посъветвайте ме къде и при кого? Изобщо какво е вашето мнение по нашия проблем? Когатно ака на мен ми се къса сърцето от мъките които изпитва и сърцераздирателни я му рев. Това е всеки път като се изхожда, поне докато изкара твърдата "тапа".

Предварително Ви благодаря!

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 23:34 от vivian_78

# 1
  • Мнения: 5 760
Дуфалак можете да давате непрекъснато в продължение на не повече от 10 дни.
Можете да давате Фризовом вместо другото АМ. То е специално за деца със запек. Не е необходимо да го смесвате с другото мляко. Добре е да се консултирате и с детски хирург- понякога има дефект в инервацията на червата и това да е проблемът, за да не се изхожда.

# 2
  • Мнения: 377
Здравейте отново и благодаря за отговора, но ми звучи страшно такава диагноза "дефект в инервацията на червата". Какво се прави за отстраняването на този проблем, ако го има? Sad И бих искала съвета ви за даването на Линекс-пребиотик на капсулки?

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 18:37 от vivian_78

Общи условия

Активация на акаунт