Познавате ли такива хора като зет ми?

  • 10 944
  • 164
  •   1
Отговори
В момента съм зад граница.
Дъщеря ми очаква второ дете в началото на май. Имам възможност да пътувам за Родината следваща седмица, но се отказвам да тръгвам, защото разбрах,  че няма да бъда "Добре дошла" за зет ми.
Казах на дъщеря ми, че няма да им се натрапвам, но 'и пожелавам никога да не изживява това, което чувствам в момента...
Аз се питам: "С какво право един съпруг може да забранява на съпругата си да се среща с родната 'и майка?"
С нищо досега не съм гo обидила...
Помогала съм многократно...
Не съм престъпничка...
Може ли някой да ви забрани да посрещнете родната ви майка у дома ви?
Познавате ли такива хора като зет ми?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Shocked
Не, не познавам. А някаква идея от какво е провокирано това поведение?  Дъщеря ти как го възприема- съгласява ли се с мъжа си?

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
някъде си настъпила зет си ... то това отношение не е като грипа да го прихващаш в автобуса ...

# 3
  • Мнения: 45
Зетя чужденец ли е, или българин? От какъв "сой" е, т.е. добре възпитан човек или някой "хванат от гората", ама само и само да е чужда, ако не е нашенец?

Убедена съм, че отношението му има причини, но така само от споделеното, не е възможно да се локализират. А може ти да драматизираш  Thinking Какво мисли и казва дъщеря ти?

# 4
  • Мнения: 1 896
Не ми се вярва да има човек, който да забрани на съпругата си да се срещне с родната и майка.  newsm78
Възможно е да е против ако намеренията ти са да отседнеш при тях за времето на престоя си в България, а не просто да ги посетиш. Вероятно е постоянното ти присъствие в дома им да го изнервя или да го дразни по някакъв начин, още повече в период,  в който очакват появата и на второ дете. Не всички семейства приемат присъствието на бабите като помощ, някои предпочитат да се справят сами и присъствието на още хора в дома им  в такъв момент им е в тежест или ги натоварва допълнително.
Предполагам, че е възможно проблема да е от подобно естество. Иначе не откривам логика...

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 13:30 от Ulia

# 5
  • Мнения: 45
Не ми се вярва да има човек, който да забрани на съпругата си да се срещне с родната и майка.
Възможно е да е против ако намеренията ти са да отседнеш при тях за времето на престоя си в България, а не просто да ги посетиш.
Така предполагам.
Crazy обърквация! А значи проблема е в България, зетя е българин и т.н.

Хм  newsm78 а ти защо трябва да си у тях? Това твоят дом ли е, или техен? И въобще, нещо на зета не му пасва, но какво е не знаем. Даже не е нужно нещо конкретно да се е случило, просто може да не си харесвате "мириса", дето има една приказка.

Според мен, ако дъщеря ти е щастлива в брака си, не ти е работа нито да съдиш зета, нито да създаваш чувство за вина у дъщеря ти с приказки от сорта, какво й пожелаваш и какво не. Майките са за това, да приемат и простят и в крайна сметка не твоя комфорт е важен в момента, а техният. Те са семейство и ще си живеят живота както те намират за добре. Ако зетя не иска "пето колело на колата", а дъщеря ти е съгласна с това, то вземи дистанция, без да правиш обидени муцки.   bouquet

# 6
Shocked
Не, не познавам. А някаква идея от какво е провокирано това поведение?  Дъщеря ти как го възприема- съгласява ли се с мъжа си?

Разделих се преди няколко години с моя съпруг, който тотално деградира под влияние на алкохола, причинявайки ми години наред психически и физически тормоз.
Съдбата ме срещна с човек, който ме цени и уважава като личност. Зет ми е заявил на дъщеря ми, че съм 'и дала "лош" пример.
Мога да се виждам само тайно с дъщеря си, а това не е нормално. Тя не ме обвинява за развода, защото ме разбира...

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 13:41 от чучулига

# 7
  • Мнения: 474
Мисля, че ако имаш начин да не живееш в техния дом през престоя ти в Бг, няма да имаш проблеми. Обикновено мъжете са против това тъщата да бъде денонощно в един апартамент със семейството, дори и да си има своя стая и да си мисли, че не им пречи. / Така мислят и снахите за свекитата, жив пример- аз  Laughing /. Принципно моят мъж също би казал "никакви баби в къщи след раждането, ще се оправим сами". Това не значи, че е лош с майка ми, а просто, че си брани територията. Моите родители идват за по няколко часа и след това си отиват. Помагат ми, радват се на малкия, но всеки си знае дома. И свеки така прави и няма излишни нерви. Като някой е по-крив, взема си чантата и си тръгва... После бързо ни минава.  Laughing
Не драматизирай излишно и не се обиждай предварително, а попитай директно дали така ще ги устройва.
Разбира се, това е общото ми предположение. Ако няма някоя дълбока друга причина, която само ти си знаеш.

# 8
  • Мнения: 2 032
Е, чучулига, ние откъде да знаем как се е стигнало дотук?

Ама нека да ти отговоря на въпросите: да, познавам. Поне за няколко близки семейства се сещам, където майката на жената е нежелана гостенка в дома им. Различни са историите, няма интересни общи нишки, има вина и от двете страни (според мен де.).

Доколкото разбрах, зетът не е забранил на жена си да се види с майка й, а е казал, че майката не добре дошла у тях на гости, нали? Ако съм разбрала добре, значи все пак спокойно може да се виждате, само покана за гостуване няма, нали?

# 9
Мисля, че ако имаш начин да не живееш в техния дом през престоя ти в Бг, няма да имаш проблеми. Обикновено мъжете са против това тъщата да бъде денонощно в един апартамент със семейството, дори и да си има своя стая и да си мисли, че не им пречи. / Така мислят и снахите за свекитата, жив пример- аз  Laughing /. Принципно моят мъж също би казал "никакви баби в къщи след раждането, ще се оправим сами". Това не значи, че е лош с майка ми, а просто, че си брани територията. Моите родители идват за по няколко часа и след това си отиват. Помагат ми, радват се на малкия, но всеки си знае дома. И свеки така прави и няма излишни нерви. Като някой е по-крив, взема си чантата и си тръгва... После бързо ни минава.  Laughing
Не драматизирай излишно и не се обиждай предварително, а попитай директно дали така ще ги устройва.
Разбира се, това е общото ми предположение. Ако няма някоя дълбока друга причина, която само ти си знаеш.

И аз искам да не бъда натрапница! Страдала съм много от властната намеса на бившата ми свекърва в семейния ми живот...Не искам да съм като нея!
Опитвам се  да се поставя на мястото на личността  до мен, за да я разбера. Но не винаги успявам...Затова и пуснах тази тема! Търся вашите съвети!
Зет ми е израстнал без майчино присъствие и това, явно, е оставило дълбоки травми в душата му...

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 20:46 от чучулига

# 10
  • Мнения: 2 032

Разделих се преди няколко години с моя съпруг, който тотално деградира под влияние на алкохола, причинявайки ми години наред психически и физически тормоз.
Съдбата ме срещна с човек, който, който ме цени и уважава като личност. Зет ми е заявил на дъщеря ми, че съм 'и дала "лош" пример.

Извинявай, не рисуваш много хубава картинка на дъщеря си. Тя да не е безгласна домашна слугиня, за да не може да реагира на такива глупости? Пък къде точно се крие примерът? Освен ако зет ти не е алкохолик, който я бие?  

# 11
Не ми се вярва да има човек, който да забрани на съпругата си да се срещне с родната и майка.  newsm78
Възможно е да е против ако намеренията ти са да отседнеш при тях за времето на престоя си в България, а не просто да ги посетиш. Вероятно е постоянното ти присъствие в дома им да го изнервя или да го дразни по някакъв начин, още повече в период,  в който очакват появата и на второ дете. Не всички семейства приемат присъствието на бабите като помощ, някои предпочитат да се справят сами и присъствието на още хора в дома им  в такъв момент им е в тежест или ги натоварва допълнително.
Предполагам, че е възможно проблема да е от подобно естество. Иначе не откривам логика...

Зет ми е българин. Аз имам къде да нощувам по време на моя престой в България и нямам намерение да им се натрапвам! Боли ме от факта, че трябва тайно да се виждам с дъщеря си...А това може да доведе до конфликти помежду им!

# 12

Разделих се преди няколко години с моя съпруг, който тотално деградира под влияние на алкохола, причинявайки ми години наред психически и физически тормоз.
Съдбата ме срещна с човек, който, който ме цени и уважава като личност. Зет ми е заявил на дъщеря ми, че съм 'и дала "лош" пример.

Извинявай, не рисуваш много хубава картинка на дъщеря си. Тя да не е безгласна домашна слугиня, за да не може да реагира на такива глупости? Пък къде точно се крие примерът? Освен ако зет ти не е алкохолик, който я бие?  

Не е алкохолик. Тя ми казва, че той е много разглезен.  Не зная, но имам чувството, че дъщеря ми се страхува от него...

# 13
  • Мнения: 2 032
Зет ми е българин. Аз имам къде да нощувам по време на моя престой в България и нямам намерение да им се натрапвам! Боли ме от факта, че трябва тайно да се виждам с дъщеря си...А това може да доведе до конфликти помежду им!

Хм, да, само че ако нещата са такива, каквито ги обрисуваш (с мъж- тъмен балкански субект, за който жените с неуспешен брак са черни овци и който мисли, че е в реда на нещата да разпореди на жена си с кой не може да се вижда), изглежда като тя да има далеч по-голям проблем.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тогава дъщеря ти е виновна, не зет ти. Явно на него му изнася да не им досаждаш, но тя защо го позволява?! Не мога да си представя някой, който и да било, да се опитва да ограничава контактите ми с майка ми... моментално остава аут от живота ми!
А, и не бих живяла с човек, който предизвиква страх у мен. В едно семейство ако няма разбирателство и любов, не може да се нарече семейство. Говори с дъщеря ти, тя има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт