Как да помогна?

  • 1 160
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте момичета.
Христос воскресе!
От около 10-тина дни имам проблем с едно от моите близначета- момиченцето. Много е нервна, за всяко нещо изпада в истеричен рев, дори безобидни на пръв поглед неща като да й завържа лигавче, или да й избърша устичката я изкарват от равновесие и започва  един рев... Докато се храни, изведнъж пуска биберона и започва да реве... едвам я успокоявам да си дояде... После като се наяде, пак рев...  Вечер преди да заспи е истински ад, с часове я гушкам, милвам , успокоявам, рев и рев, едвам заспива с хлипане в просъница...
После като заспи и аз се наревавам едно хубаво от безсилие и чувство за вина. Вече си мисля, че аз не правя нещо както трябва.
Каква е тази свръхвъзбудимост не знам . Дали мога да помогна на детето с някакви хомеопатични, или ... дали е тип нервна система, не знам. Толкова ми е мъчно за детето. Моля ако сте имали подобен проблем да споделите и ме посъветвате как да постъпя.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 3 638
Аз за щастие съм нямала подобен проблем, но единственото, което ми идва наум е да не я мъчат зъбки. На моите взеха да им никнат доста по-късно, но е възможно и доста рано да почнат. При Мариза минаха доста леко, но забелязвах, че при ядене явно я дразнеше, защото и тя започваше да суче и после пускаше гърдата с рев. Джордана има засега 1 зъб, но докато избие беше доста кисела и по цял ден мрънкаше Sad  Вие сте доста мънички и може би затова толкова я мъчи  Sad

Дано скоро се оправите Hug

# 2
  • Мнения: 25
Вчера се върнахме от гостуване при едните баба и дядо. То няколко дена голямо мачкане падна... Twisted Evil Дай да държа тоз, дай да намачкам другия, че кой знае кога ще ги видя пак... Те хората им се радват, аз разбирам, ама дали не им дойде малко повече тази "обич" на моите мъничета, та от това така да е раздразнена малката?? Връщаме се вкъщи, и айде другите баба и дядо и лели и братовчеди дофтасаха да им се порадват че им домъчняло, и айде същата история... Shocked
От днес съм натирила всички, че да си починат малко мишоците от мачкане, прехвърляне и закачане... все пак нервната им система не е чак толкова укрепнала още.
и все пак дали има някакви хомеопатични за успокоение? На толкова малки бебета?? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 165
Не знам какъв съвет да ти дам, но нищо чудно малката да е по-чувствителна. И при нас съм забелязала такива моменти, когато са ги виждали много хора, децата са като превъзбудени, плачат без причина. Дано овладееш ситуацията, успех!

# 4
  • Мнения: 7 803
пробвай с хамомила, при моите имаше ефект  Peace да няма колики  newsm78 или да е много малка дупката на биберона  newsm78 или да се е скъсала  newsm78 не е типично посред хранене да реват от превъзбуда

# 5
  • София
  • Мнения: 1 727
Да, пробвай Хамомила Вулгарис 3 пъти по 5 дражета на ден.
Как сте с коликите? Да не би това да я мъчи? Въпреки че би трябвало момченчето да страда повече от колики, ама кой ги знае какво им е на главата.  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 336
Аз бих се посъветвала първо с педиатъра преди да предприема каквото и да било. Може например да го боли ухо детето и при преглъщане да го боли. Всичко може да е , първо бих отхвърлила вариантите да е някаква болка или възпаление, бих направил изследвания ако трябва и тогава бих опитала няколко дни да успокоя детето, ако не става и така, тогава хомеопатия. Но според мен са твърде малки за хомеопатия, моите миналата година ги лекувах с хомеопатия и нещото ,което трябва всеки да знае е, че хомеопатията усилва симптомите до максимум преди да премине състоянието. Аз не бих си правила експерименти с толкова малко дете Peace Първо доктора да си каже мнението, ако трябва и при втори за мнение Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 12 225
  Напълно подкряпям Мишленце, че е хубаво първо да се установи от какво е проблема и тогава да се лекува.
  За хомеопатията също колкото и да е разпространено че е безвредна, основното е че трябва да се предпише от лекар хомеопат според конкретното състояние на дедето, тосет не може както алопатичните лекарства да се дава нещо по общи симптоми на друго дете например.
  И последно със сигурност мачкането и многото хора може да са я превъзбудили. Моите са на годинка и осем месеца и в момента сме на гости в Добрич. Чувстват се много добре, но нощите са ми кошмар, защото постоянно се въртят, будят, ревят и са нервни, при условие че в София от няколко месеца вече почти не се будеха и спяха много спокоино.
  Ако още ги кърмиш за мен най-лесно ми беше да ги успокоя като ги гушна и им дам да сучат, докато бяха малки, или просто да я гушнеш някъде на спокоино само ти и тя, далеч от шумове, светлини и дразнители.

# 8
  • Мнения: 46
Незнам дали вярваш в уроки,но ако познаваш някоя баба нека и пребаят.Това няма да и навреди,а може да помогне.Успех!

# 9
  • Мнения: 25
Здравейте.
Днес ходихме на преглед на частно, че тя нашата педиатърка така ги претупва нещата... Twisted Evil
Изключихме запушен нос, възпалени уши, ама нещо перисталтиката й била много засилена, и можело от това да е нервна, изписаха й Колиеф(май е за колики, някакво ново било, и в нито една аптека не го намерих, само с поръчка ставало, струва към 25лв.) Всъщност тя никога не е имала колики, но....
Освен това венците бяха малко подути, та Дентокинд й изписа за по-лесно никнене на зъбките( хомеопатично е, можело да се дава неограничено докато изникнат всички зъбки), а освен това и Неуробекс.
Освен това Док каза, че може би самия й темперамент е такъв, и със сигурност е по-чувствителна към прекалено много емоции и нова обстановка.
Аз ще направя каквото трябва, ще й давам лекарствата, и ще се опитам да я държа настрани от роднински нашествия тази седмица, и ще видим... Дано се успокои детето Party
Благодаря ви че се отзовахте, момичета.
(Пък какъв рев ударихме при Доки, взехме й акъла) Peace

Общи условия

Активация на акаунт