Какво е новото при мен 9

  • 20 829
  • 302
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 13 512
Новото при нас е, че вече Еми си спи сама в стаята. Нана замина на екскурзия и вече 2 нощи си заспива сама, без уговорки дали /нана ще си дойде,  без притеснения. Много съм доволна от този факт, а тя е горда, че е вече голяма!

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Я, новото при ва ва е, че си е сменила името  newsm78. Ми честито ново има, ама аз старото повече го харесвах  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 715
Имам въпрос към мамите, които си ползват майчинството, понеже новото е, че на осми ще вземем дребния, та имам едни 20 дни майчинство и смятам да го ползвам като работеща майка, та вие като попълвахте формуляра за това майчинство, какво отбелязахте, защото като се попълва, има една графа, където пишете в качеството си на какъв попълвате молбата и там стои следната простотия: майка/баща/осиновител/настойник. Аз ще отбележа "майка", щото нали има тайна на осиновяването, като го видях това изсрано лайно от този, който е измислил молбите и направо пяна ми излезе.
Значи като им изнася, има тайна на осиновяването, ама иначе се пише във формулярите.

# 4
  • Мнения: 4 138
за бг не знам как е, на мен друг ми попълни молби и тем подобни, но интересното е, че за германия е също така, макар и да има тайна на осиновяването също. обаче именно така пише, когато подаваш за детски. и прилагаш решението. независимо какво е осиновяването. пълно или непълно. явно, просто тези формуляри, ги правят немислещи чиновници. буквално преведено е следното - телесно дете Mr. Green или осиновено дете, или приемно дете, или дете под настойничество.

# 5
  • Мнения: 2 172
кудку, и аз бях цапната от тези парадокси, друг ми попълва молбата и по тел. спорехме- аз съм майка , а не нстойник(май нямаше осиновител, но може и да греша), и той спореше със службите, но накрая те успяха да се наложат , че и номер на решението се вписваше.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
Кудку, така е по закон - основанието да ползваш тази отпуска е акта на осиновяване. По-добре напиши осиновител, щото иначе ще получиш парите след половин година.

# 7
  • Мнения: 847
мойто майчинство вече потече. писала съм майка (къде да чета до края на тоя ред, като се познах още в началото), не е лъжа нали? не разбрах от никъде да има изискване да се прилага решението от съда, копия от него имах само за есграон, социалните и дома. така че и да пиша "осиновител", с какви документи се подкрепя това? приложих само акт за раждане и служебна бележка от дома за датата на изписване, това им стига за основание да ми отпуснат обезщетението. сега, или ще се светнат ква е хавата, или ще си помислят, че съм си била оставила детето в дом. ми да мислят квото щат, тяхна работа ... важното е, че са ми уважили правата без разправии ... точното отбелязване няма значение за правото на обезщетение, все тая е, фактическият състав е един и същ - дете до 2 г и някой от кръга дето могат да ползват отпуска. предполагам, че водят някаква статистика, ама хайде без мене тоя път Wink
ПП това с бележката от дома, социалните ми обърнаха внимание, че са връщали някои за нея, та я поисках и приложих. има логика, тъй като тя определя началния момент, от който имаме право на отпуск и обезщетение. същата роля играе и решението, но в него пише много повече, а не им е нужна тази инфо.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 14:10 от marrymaroon

# 8
  • Мнения: 3 715
Не ме бърка, че ще получа парите след много време, щото те така или иначе са по-малко от половин майчинство, не разчитам на тях, въпросът е принципен, просто държавата ми ги дължи и затова ще си ги поискам. Въпросът е, че на свидетелството за раждане стоя аз като майка на детето, а не като осиновител и така ще напиша. Има тайна на осиновяването и смятам да се възползвам от нея, сега пък на мен ми изнася да я има. Не може веднъж така, друг път иначе.

# 9
  • Мнения: 2 172
Въпросът е, че на свидетелството за раждане стоя аз като майка на детето, а не като осиновител и така ще напиша.

И аз за това се хванах, ама човекът споменал за случая и те се заяли. Точно - ако не споменеш за това, най-много някой да те пита за отглеждане ли е било детето в дом.
Ха-пусни им малко интрижка- тука има, тука нема, да им направиш интересен живота. Laughing
Пък Мата да каже реално в техните молби това може ли да не се каже, още повече като не е било в дом.

# 10
  • Мнения: 4 138
не може да не се каже. в каквато и да било молба. детските тук се изплащат за дадено дете, докато навърши 25 годишна възраст, ако учи. сумата е 152 евро на месец, независимо от дохода на родителите. срока за обработка на документите е 6 седмици, ако до този момент не са взели решение, подлежат на санкции. след 6 седмици са длъжни да излязат със становище.
от първия ден след раждането на детето се полагат детски, при условие, че детето е с постоянна адресна регистрация в германия, живее тук и се отглебжда в домакинството на подаващия молбата. ако ги поискаш 5 години след това ти ги връщат със задна дата, но трябва да се обосновеш защо не си ги поискал. дали ще закъснееш с 4 месеца или 4 години няма значение, искат обяснения.
в случая осиновяването е закъснение, защото детето не е от първия ден в семейството на родителите и за него не е пусната молба директно от родилното, с което се занимава социален работник.
има закон за запазване в абсолютна тайна данните на подаващия молбата. ако се установи, че по една или друга причина примерно тайната на осиновяване е станала позната чрез тези служби, процес и санкции. гаранция, че делото ще бъде спечелено от ищеца. същото важи за абсолютно всякакви надбавки.
една служба няма право да дава никакви сведения на каквато и да било друга, ако последната няма изрични пълномощия, конкретизирани в специална наредба и упоменати в молбата за попълване като сведение за попълващия подписвайки я, той се съгласява с тези условия.
предполагам обаче, че тези неща отдавна не вълнуват хората тук, защото макар и законово защитена, тайната на осиновяването практически не съществува.
даването на неверни показания води до санкции и писане на кофи с мастило. тъй като във всеки формуляр изрично се пише дали детето е родено лично, тоест както казах-телесно дете Wink или е осиновено, няма как да се избегне конкретен отговор.

# 11
  • Мнения: 2 172
Мата, респектиращо. Ех, защо не са ме осиновили в Германия LaughingШегичка, не бих искала...

..." детските тук се изплащат за дадено дете, докато навърши 25 годишна възраст, ако учи."

..."има закон за запазване в абсолютна тайна данните на подаващия молбата. ако се установи, че по една или друга причина примерно тайната на осиновяване е станала позната чрез тези служби, процес и санкции. гаранция, че делото ще бъде спечелено от ищеца. същото важи за абсолютно всякакви надбавки."

 newsm10

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 19:08 от Аист

# 12
  • Мнения: 4 138
в българия също го има този закон, аист. за запазване на личните данни. само че, знаем как е. ако хората завеждат процеси, предполагам, че и в бг нещата ще се променят. нямам нищо против да давам данни за себе си, но искам да ми е гарантирано, че никой, освен служителят, който обработва случая ми, няма достъп до тях.
не си търсим правата и там е проблемът доста често.
сори за спама.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 729
Аз отбелязах МАЙКА, това тях не ги засяга и няма никаква връзка с майчинството.И няма какво да питат, имаме си право на това, и по закон вече сме родители така че не би трябвало да го има това деление.

А новото при нас е ,че си имаме кътник,при положение че чакахме кучешки,но така е -явно ще ги вадим нестандартно Rolling Eyes.

Февруари честити ви краченца и айде скоро да се видим.
Дефи като се завърнем от пътуването ще се обадя задължително да се видим.

# 14
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
Отдавна не съм писала.
Новото при мен е, че се записах все пак да уча Cisco академия и сега не ми остава време за нищо. Ходя на работа, домакинствам, уча и пак отначало.
Хубавото е, че не ми остава време да мисля защо още от никъде не са ни се обадили за дете.

И да се похваля. След всяка тема имаме изпит. Първия го взех с 87%, а втория с 95%!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт