Напукани пети

  • 7 712
  • 17
  •   1
Отговори
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
От доста време си страдам от стъпалата,специално петите и зоната под пръстите. Напукват се много, кожата е ужасно загрубяла, твърда и се бели.Педикюристката при която ходя ми ги реже с нож от тези специалните за пети, но забелязвам че още повече растат и проблема ми се решава само за двете седмици през които не ходя на педикюр. Решила съм да започна да си ги пиля вечер с пила за пети, като предварително ги кисна в соли, вече от 4 дни всяка  вечер си правя процедури, имам някакъв напредък, но докато изпиля всичко дето се е натрупало там от години поне ще се занимавам няколко месеца.
Вие имате ли подобне проблем и педикюристките как ви отстраняват мъртвата кожа?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Това, че ги изрязваш, не е никак добре, защото само задълбочаваш проблема. Колкото повече режеш, толкова повече кожа расте. Бих те посъветвала да ги минаваш само с пила в домашни условия, а в салон - да те обработват с фреза /това е апарат на принципа на пилата, но главата му се върти доста бързо и е ефективен за отстраняване на мъртвата кожа/
Виши има крем за крака, който е доста повлиява именно този пробем /не помня как се казваше/, но на опаковката си има изобразена пета, така че няма как да го сбъркаш.
Gewohl също имат добра поддържаща козметика. Питай педикюристката си. Но не й позволявай да ти реже повече кожа.

# 2
  • Мнения: 5 299
Когато има вече много мъртва кожа - няма как да мине без рязане. По-важното е да не се изрязва на дълбоко. Казвам го, защото с това се занимавам. Добре е да продължиш да си ходиш на педикюр, но предупреди да не ти изрязват мъртвата кожа прекалено на дълбоко. През другото време във вас можеш да продължаваш с процедурите с кисненето в соли, но с разликата, че е хубаво да търкаш след като си накиснала краката, подсушаваш с кърпа и търкаш с пилата . Мажеш обилно с крем.
Аз също работя с ел. пила но при прекалено много натрупана мъртва кожа, не може да се отрани само с фрезата - тя всъщност само заглажда и сваля повърхностния слой мъртви клетки.

# 3
  • Мнения: 1 455
Напълно съм съгласна с написаното от Бебето  Peace . Мога само да допълня, че има един крем на Шол, специално за напукани пети и наистина върши работа.

# 4
  • Мнения: 2 674
Имах проблем като твоя.Спасение ми беше един крем,който се казва Flexitol.Някаква австралийска фирма ги произвежда.

http://www.eulactol.com/

Има ги в Италия също,поне така пише на сайта.Успех.

# 5
  • Мнения: 516
Майка ми си реши проблема с вазелин от аптеката. Вечер маже обилно, слага чорап и преспива с него. Забележително подобри състоянието на петите си.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 761
Чувала съм за метода на Флор, но с мас. Имало същият ефект.

# 7
  • Мнения: 1 216
Когато има вече много мъртва кожа - няма как да мине без рязане. По-важното е да не се изрязва на дълбоко. Казвам го, защото с това се занимавам. Добре е да продължиш да си ходиш на педикюр, но предупреди да не ти изрязват мъртвата кожа прекалено на дълбоко. През другото време във вас можеш да продължаваш с процедурите с кисненето в соли, но с разликата, че е хубаво да търкаш след като си накиснала краката, подсушаваш с кърпа и търкаш с пилата . Мажеш обилно с крем.
Аз също работя с ел. пила но при прекалено много натрупана мъртва кожа, не може да се отрани само с фрезата - тя всъщност само заглажда и сваля повърхностния слой мъртви клетки.
Това ме посъветваха и мен:
не по-често рязане на мъртва кожа от веднъж месечно; да търкам с пила / не пемза!/ редовно /при всяко къпане или поне 2 пъти седмично/; да мажа обилно с крем.
При нас е наследствен този проблем, майка ми и баба ми са така. При мен положението е ок през зимните месеци, но като обуя чехли и ходилата ми искат много грижи.
Тук съм ползвала и по-скъпи кремчета за крака, но на Талодерма, например, не им отстъпва, а е на достъпна цена.
Фрезата не върши работа при натрупана мъртва кожа, тя е вместо пила- по-бързо и по-удобно за педикюриста.
Чувала съм, че кремът на Dr Scholl за напукани пети бил много добър.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 231
Извинявам се за тъпия въпрос, но как изглежда пилата за пети и в кой случай се ползва тя и в кой пемзата  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 750
По добре напукани пети....от колкото напукани устни! Joy

# 10
  • Мнения: 2 674



Имала съм и метална пила-предствлява фино ренденце.

# 11
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Извинявам се за тъпия въпрос, но как изглежда пилата за пети и в кой случай се ползва тя и в кой пемзата  Rolling Eyes

Ето такава ползвам аз. Горе е даже по -тънка за да може да минава и между пръстите Peace



Иначе за кремовете, наистина е важно кремът да е мазен, за да хидратира доста сухотата която се получава след пилене.

# 12
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
А някой знае ли каква е тази машинка, част е от Комплект за Педикюр, не е ли това всъщност фрезата за която ми споменахте, която предлагат в салоните?

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
На мен точно с такава машинка ми минават ходилата като съм на педикюр Peace
Не знам дали някой е имал по ужасни пети от моите,но с редовно ходене на педикюр всичко вече е чудесно Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Не съм имала такъв проблем, но той е доста често срещан. Според мен има една основна грешка - кожата не бива да се реже, така тя расте с нови сили и става все по-дебела. Същото е като с кожичките на ноктите - не бива да се режат, а само да се избутват. След това - махай кожата след накисване или къпане с пемза или уред за пети, какъвто Зонка ти е предложила, и аз имам пдобен в синьо, с по-едро и по-фино стъргало.Мажи с подхранващ крем за стъпала всяка вечер. Носи само памучни чорапи или ходи боса.

Общи условия

Активация на акаунт