генетични изследвания

  • 461
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
сигурно вече е имало подобна тема но ми се иска да ви питам дали сте си правили такива изследвания,дали са болезнени и ако може и някои да ми обясни с няколко думи какво точно представляват,искам да съм информирана преди да ги направя.благодаря ви за отговорите

# 1
  • Earth
  • Мнения: 1 952
За биохимичен скрийнинг ли говориш ?

# 2
  • Мнения: 961
Предполагам, че питаш за БХС (биохимичния скрининг) и ФМ (феталната морфология).

БХС представлява взимане на кръв от вената на ръката. При него се изследва ВЕРОЯТНОСТТА детето да има някакви генетични малформация. Резултатът показва какъв е шансът за такива малформации, а не не пременно, че детето ще ги има.

При ФМ с ехограф се изследват органите на бебето, кръвопотока и изобщо общото развитие на детето до момента. Това изследване помага да се види, ако има някакви генетични проблеми в развитието му. Тогава се препоръчва амниоцентеза, която със сигурност показва дали всичко с детето е наред или има проблем.

Нито едно от изследванията не е болезнено, освен ако не те е страх от взимането на кръв. В сайта на bg-mamma има подробна статия за тези изследвания, както и във форума. Прочети там за повече информация.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
БХС и ФМ не са болезнени. За амиоцентеза, ако се налага, не знам. Общо взето, желая ти да не ти се налага да проверяваш и да минеш само със вземане на кръв. Леко бременеене!

# 4
  • Мнения: 1 008
Обясни ли ти са какво представляват.
Правих абсолютно всички необходими изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт