Зелена салата с кисело мляко

  • 7 903
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 308
Днес с мъжът ми си спретнахме чудесна салата от марули , пресен лук и чесън + кисело мляко. марулите се нарязват и овкусяват с малко сол и зехтин/олио/ и се поставят на дъното на чинията в която ще се сервират. в отделен  съд се смесват половин кисело мляко и нарязан пресен чесън и лук на ситно и сол. С тази смес се залива салатата е се украсява с нарязани варени яйца останали от Велик ден.

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз съм правила така, само добавям и маслинки Peace

# 2
  • Мнения: 1 174
Това е любимата ми салата.

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз от дете само така си ям зелената салата, обожавам я с кисело мляко. Но без чесън и яйца  Stop Сестра ми също  Simple Smile

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз съм пристрастена към зелената салата и в частност към марулите. Преди редувахме веднъж с лимон, веднъж с к.мляко, веднъж с оцет...
Вече е 9:1 в полза на лимона срещу к.мляко...оцеда изчезна като подправка доста отдавна...

# 5
  • Мнения: 55
Аз съм пристрастена към зелената салата и в частност към марулите. Преди редувахме веднъж с лимон, веднъж с к.мляко, веднъж с оцет...
Вече е 9:1 в полза на лимона срещу к.мляко...оцеда изчезна като подправка доста отдавна...

 Peace Peace Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 614
По същия начин приготвям салата със спанак - става чудесна! Само чакам да се появи на пазара безнитратния спанак и почвам  smile3508

# 7
  • Мнения: 5 001
И у нас зелената салатка с киселото мляко е на почит! Даже така ни харесва повече...

# 8
  • Мнения: 2 199
Изглежда доста интересно  Peace
Яла съм в заведение, но киселото мляко беше 2-3 с. л. само  Thinking
След някоя и друга седмица ще пробвам  Whistling Whistling Whistling

# 9
  • Мнения: 304
И мъжа ми и дъщеря ми обичат зелената салата с кисело мляко и сирене.

# 10
  • Мнения: 187
Много обичам салати  с кисело мляко. Слагам го и в марулена салата и в салата от настъргана сурова ряпа. Стават по-сочни.

# 11
# 12
  • Мнения: 225
Това е любимата ми салата.
Crazy Crazy Crazyммммммм   

# 13
  • Мнения: 679
Ние слагаме репички, краставица, дори домати, както и риба тон от консерва, към киселото мляко добавяме и 1-2 лъжици майонеза+черен пипер. Става върха, ммммм дояде ми се

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз обикновено мятам 1/2 кофичка от кисело мляко. Става страшно вкусно. Laughing

# 15
  • Мнения: 3 830
Тази салата и ние много често и от отдавна си я приготвяме Peace

# 16
  • Мнения: 7 474
Аз я предпочитам със заквасена сметана  Crazy става страхотно.

А скоро открих, че с настъргано яйце и настъргано сирене е много вкусна Party

# 17
  • Мнения: 1 440
Аз съм пристрастена пък към млечния дресинг като цяло...Обожавам салати с такава заливка Peace Моите варианти са:

1. марули с царевица и дресинг от кисело мляко с майонеза (1:1) и скилидка чесън
2. марули, краставици, домати, шунка, кашкавал, паста и същия дресинг - става жестока (в "Хепи" се казва италианска салата)

# 18
  • Мнения: 2 431
Със сметана е още по-вкусна. Всеки ден на вечеря задължително има и от тази салата.

# 19
  • Мнения: 308
тази вечер сложих към млечния сос наронено сирене и стана страхотно. благодаря за идеите които ми дадохте.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 161
аз пък към зелената салата като я правя слагам сирене тип фета, много ми харесва тази комбинация, а иначе с кисело мляко отдавна не съм правила...

# 21
  • гр.София
  • Мнения: 362
записвам се и аз - ние също  я харесваме с кисело мляко, мишлето - не, но видях идейка че може и със сметана  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 447
Това е една от любимите ми салати,но яйцата ги стържа въпрос на предпочитание

# 23
  • Мнения: 1 447
Правила съм я и със сос от майонеза,кисело мляко и чесън също става страхотна

# 24
  • Мнения: 3 456
Съпругът ми много харесва тази салата, аз не толкова.

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това е една от любимите ми салати,но яйцата ги стържа въпрос на предпочитание
И у нас така!  Peace

# 26
  • Мнения: 793
И на мен ми е любима - аз я правя с маруля, краставица, пресен чесън, зехтин, сол и много кисело мляко.

# 27
  • Мнения: 173
Комбинацията ми харесва

# 28
  • Мнения: 1 483
По същия начин приготвям салата със спанак - става чудесна! Само чакам да се появи на пазара безнитратния спанак и почвам  smile3508
Peace

# 29
  • Мнения: 1 447
По същия начин приготвям салата със спанак - става чудесна! Само чакам да се появи на пазара безнитратния спанак и почвам  smile3508
Peace
Сега за пръв път чувам,че става и със спанак,но ще се пробва дано ми хареса

# 30
  • Мнения: 3 830
тази вечер сложих към млечния сос наронено сирене и стана страхотно. благодаря за идеите които ми дадохте.

И аз ще пробвам със сирене  chef

# 31
  • София
  • Мнения: 3 789
Правя тази салата отдавна. Дори е препоръчително зелено-листните зеленчуци да се консумират с кисело мляко Peace  Неутрализирал нам'к'ви си вещества, това съм го чела някъде newsm78 ама къде беше.......

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 576
тази вечер сложих към млечния сос наронено сирене и стана страхотно. благодаря за идеите които ми дадохте.
А ако сиренето е синьо става още по-вкусно!

# 33
  • Мнения: 3 036
Към всички тези продукти ,които слагате прибавете и няколко листа пресен дивисил и салатата ще придобие съвсем друг вкус,който ще ви хареса.

# 34
  • Мнения: 86
Аз, а и мъжа ми, много обичаме зелената салата със зехтин, кисело мляко и доматки

# 35
  • Мнения: 3 537
Ооо, нищо ново под слънцето,ние отдавна си я консумираме зелената салатка със кисело мляко,пресен чесън и лук. Blush ммммммммм
Вече са ме изпреварили за синьото сирене, става страхотно с него ако се добави
/комбинацията зелена салота+риба тон+синьо сирене пък става убийствено вкусна,но това малко извън темата,че е без к.мляко/

Общи условия

Активация на акаунт