много се дави

  • 648
  • 9
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Мамчета,моят бебчо(няма два месеца)много се дави.Храним се изкуствено отдавна.Когато се храни или пие вода с глава настрани,се дави много по-рядко.Но когато е по гръб,дори и в ръцете ми и под наклон,се случва да не може чак да си поеме въздух.И това става по 2-3 пъти най-малко.Как е при вас?Почна много да ме притеснява вече,не знам дали да не се консултирам с невролог.Освен това много хърка като спи.

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Здравей,
Нашия бебчо така се давеше от по голяма дупка на биберона, а и до ден днешен ако е много гладен цока бързо и с настървение и се дави. Мисля, че не е обезпокоително, но все пак сподели и с педиатъра ви.

# 2
  • Мнения: 562
При нас беше от бибероните и шишетата на Чико. Смених ги с Д-р Браун и всичко се оправи.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина се давеше много...
Направо ме е докарвала до УЖАСТ:)
Но го израстна...някъде около година...

# 4
  • Мнения: 554
И моята дъщеричка много се давеше!Ядеше адски лакомо и после се започваше едно давене....на няколко пъти се задушаваше!Единственото което мога да ти препоръчам е когато оставяш бебето легнало винаги да е под наклон.През деня в шезлонг,а през ноща слагах под матрака(в единият край)одеало или възглавница за да направя наклон 30градуса.Това бяха съветите на педиатърката.

# 5
  • Мнения: 351
И моето детенце се давеше в на4алото, нищо, 4е е кърмено. Аз го отдавам на лакомията му, така се нахвърля,4е ще кажеш, 4е не е ял една седмица Simple Smile. Провери дали при вас не е голяма дупката на биберона и просто да не може да преглъща достатъ4но бързо на големия поток мляко, които идва. Но ако се притесняваш се консултираи с лекарката ви.

# 6
  • Мнения: 542
здравей ljuboznatelna,
пишеш, че много се дави - по два-три пъти -  на хранене може би? и явно е от значение позата, в която го храниш? Значи - не се дави когато е настрани, защото тогава млякото се стича странично, а не попада директно в гърлото, както, когато е по гръб.  А дали се дави от самото начало или това се появи наскоро? В началото на храненето или към края? Изпуска ли биберона, за да си поеме въздух или за да преглътне? Спи ли с отворена уста? Освен това е от значение и биберона. Ако дупката му е на върха - струята се впръсква след изсмукването директно в гърлото. Ако дупката на биберона е отгоре - струята се удря в твърдото небце и се стича плавно по стените му, за да се преглътне и по този начин се избягва задавянето. Освен това, бебо вече е почти на два месеца, което означава, че сигурно има установен ритъм на сучене и сигурно суче много по-силно, отколкото като новороден, което значи, че вероятно изстисква от биберона по-голямо количество мляко и сега се справя по-трудно с преглъщането му. Това, че се задъхва може да е от лакомия, но може и да няма добра координация на сукане и дишане... Май ти поставих повече въпроси отколкото отговори, но храненето е важен процес, както за бебето, така и за майката и затова трябва да му се обръща внимание.
С невролог - винаги може да се консултираш, но при една такава консултация е много важно да се наблюдава процесът на хранене, за да се види има ли проблем и къде е той.
За хъркането като спи - и педиатъра може да ти каже, че има няколко варианта - или секрети в носа (сезонът е такъв), или непреглътната слюнка, или анатомичен или друг физиологичен проблем. Във всеки случай, консултирай се, защото наистина "звучиш" разтревожена...
В този период храненето е все още една от основните дейности при бебетата и е хубаво да е удоволствие и за тях и за майките.  smile3541 Misc Baby Bottle

# 7
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
здравей, щом пишеше, че като пие настрани се дави по-малко, проблемът е че има чувствителен рефлекс.
Трябва са смениш бибероните с ортопедични, при които дупката е отгоре, така струята отва към небцето и после към гърлото, аз предлагам да опиташ на НУК от 0 до 4 месеца, силиконов с винтил, а ако искаш пиши на ЛС, да ти обясня по-подробно, не чакай да му мине от само себе си, ще му развалиш удоволствието от яденето

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Томова,наистина съм разтревожена,заради заболяването на по-голямото дете-дцп.Затова и Малчо го гледам под лупа.В самото начало го хранех само странично,защото се налагаше често да му подпра шишето,за да свърша нещо,или да обърна внимание на каката,че ми е много проблемна.Той се дави,когато е в мен или лежи на темето си.Май отскоро започна.Суче по-бързо от преди и сега,като се замисля,преди след всеки 4-5 смуквания спираше за по 2-3сек.,а сега не го прави.Хранен странично и сега не се дави.Аз така или иначе ще го водя при невролог,защото ме гони параноята,но ми се искаше да сондирам мнения,за собствено успокоение.
Благодаря на всички за отговорите.

# 9
  • Мнения: 542
Здрасти пак Simple Smile
Ако продължаваш по необходимост да го храниш така странично - сменяй задължително страните - ляво и дясно всеки път.
Кави са бибероните? - ако са каучукови - може много лесно да му пускат повече мляко(защото са по-меки и по-лесни за стискане), ако са силиконови - анатомични ли са?
Ако много се дави когато  е по гръб - опитай да го повдигнеш леко, за да не е съвсем легнал, но ако нямаш време да стоиш и да го чакаш - не му подпирай шишето в тази позиция.
Знаеш ли - важно е за детето да те чувства до себе си, когато се храни, но ми пределно ясно как се "краде" временце за всяко нещо и накрая пак остава толкова несвършена работа...
Ако нещо продължи да те тревожи - питай и да "разчоплим" темата - все пак според мен много е важно майката да е спокойна за децата си и да има увереността, че прави нещата както трябва(като лично усещане и самочувствие) thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт