В помощ на всички бъдещи мами

  • 713
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Може би тези теми са вече разисквани, но току-що прочетох един въпрос свързан с това, за което искам да дам малко съвети от личен опит:
1. Киселините - те са ужасни, каквото и да хапнеш - и малко и много просто те побъркват, особено когато решиш да заспиваш...
Моят съвет е - ПРЯСНО МЛЯКО-студено и неподсладено. Прочетох, че доста мами пият газирана вода, сода или хапчета, ни лично аз предпочитам натуралното. Избягвам газираните напитки, а още повече лекове под формата на химия.
Същото се отнася и за една по-деликатна тема:
2. Запекът... За него ми бяха предписали някакви хапчета на билкова основа, но категорично отказах да ги пия. Не смятам, че трябва да правя експерименти с мен и новият живот в мен. Потърсих друг - пак натурален метод и го намерих- КИВИТО. Аз лично когато го обеля не го мия, не знам дали от малките семчици или от влакънцата, които остават неизмити, но ако знаех този метод преди да забременея нямаше да пия разни разхлабителни.
И за двата проблема са ми давали съвети мои приятелки, минали вече по този път, за това че мисля, че това не е индивидуално само за мен.
Ако се сетите и вие за някакъв съвет, мами минали вече по този път, нека помогнем, а аз ако се сетя за нещо, пак ще пиша!
Успех и безпроблемна бременност!   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 222
За болката в прасците (напр. при протягане) - в момента, в който усетите, че започва да боли, изпънете краката с петите напред (май се казва контрашпиц, но не съм сигурна). При мен действаше безотказно, но чак към края на бременността го научих.

# 2
  • Earth
  • Мнения: 1 952
2. Запекът... За него ми бяха предписали някакви хапчета на билкова основа, но категорично отказах да ги пия. Не смятам, че трябва да правя експерименти с мен и новият живот в мен. Потърсих друг - пак натурален метод и го намерих- КИВИТО.
Бих добавила круша, череши и сливи ( зависи от сезона)

Знам, че всички го повтарят, но МНОГО ДВИЖЕНИЕ  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 960
изпуснали сте доброто настроение и усмивката,галенето на тумбачето и мечтите как скоро ще си гушнете едно малко сладко бебенце.
за крампите-схващането на крайниците аз пиех Магнерот/магнезият намарява това усещане/ Peace

# 4
  • Мнения: 4 496
Ако имате киселини е добре да лежите на лявата страна. Имаше си и обяснение, свързано с храната и отвора на стомаха, ама като не мога да се сетя сега... Четох го в книга за бременността по седмици /"Майката и бебето" ли беше..или "Моето бебе и аз".../ newsm78


 hahahaМай трябва да пия Гинко билоба. Joy

# 5
  • Мнения: 3 929
Не забравяйте да се движите, да се разхождате, ако бременността е без проблеми, разбира се.

# 6
  • Мнения: 225
 Една акушерка накскоро ме посъветва да  се спи или лежи предимно на лявата страна,защото сърцето изтласквало повече кръв и така бебето се хранело по добре.... baby_neutral baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт