Моля, помогнете-режим на хранене на 5,5м. бебе

  • 1 077
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мили мами, страшно се обърках с това хранене. Дъщеря ми е на 5 месеца и  половина и доскоро се хранеше така:
6.00 - мляко
10.00 - мляко
14.00 - зелен. пюре
18.00 - каша
21.30 - мляко
Обаче от няколко дни започна да заспива по-рано - 21.00 и да става по-късно - 7.00, а аз и давам същите количества храна и започнах времето да го съкращавам и вместо да увеличавам времето между храненията, аз го намалих на 3 часа или 3часа и половина, а се канех скоро и на 4 хранения да преминем....
Моля ви дайте съвет за някакъв режим и какво друго мога да включа, например нещо като преди обедна закуска, нещо по-леко.
Предварително благодаря на всички!!! Hug Embarassed

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 08:09 от Vivi

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен вече може да преминеш на 4-ри кратно хранене  Peace то и самото дете ти го показва като заспива по-рано и се буди по-късно  Hug Увеличи количеството храна на едно хранене и намали броя им  Wink

# 2
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Много е малка за преминаване на 4 хранения.Ако не отказва храната,която и предлагаш,по добре да продължиш така.В темата "Кой какво ще хапва днес"има примерни варианти,но за по-големи деца.

# 3
  • Мнения: 756
малка е още за 4 кратно хранене -давай й предиобедна закуска  или ако не иска увеличи ам , който приема при храненията , за да имаш поне 600 мл

# 4
  • Мнения: 154
Аз също мисля, че сте малки още за 4 кратен режим. Ние бяхме до скоро на режим като вашия. Наистина, случвало се е да променям малко часовете за хранене, но се стараех да си получава и петте хранения на тази възраст, разбира се имало е и изключения. Ако бебчето се храни и си изяжда всичко, не бързай да махаш едното хранене.

# 5
  • Мнения: 1 477
Режимът ви си е съвсем добре  Hug

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
според мен сте малки, както и ние де, за 4 кратно хранене нашия режим е сутрин когато се наспи напоследък най-рано в 7.30 а най-късно в 10 има и такива случай, храним с АМ, после след около 3-3.5 часа 13-13.30 пробваме със зеленчуковото, че много много не му се кефим, после стягаме буто и газ навън тя през повечето време спи като е навън и обикновено се храним 17.17.30 с каша или кисел сега ги редуваме, а преди си беше само АМ, последното ни хранене е към 22-22.30 и сън. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 14
Благодаря на всички за съветите и мненията! Hug Hug Hug
Но вчера да ви кажа какво стана...ядохме 4 пъти, сутринта в 7.00, после като заспа в 9.30 се събуди чак в 12.00 - хапнахме, заспа в 14.30 и се събуди в 17.00 - хапнахме и после си яде в 21.00 и заспа. А за днес ей сега се събуди мушморочката и сега я храня, така, че май пак ще повторим вчерашния режим. Не усещам да е гладна, тя като огладнее в такава истерия изпада, че няма начин да не разбереш. И не знам въпреки всичко дали е правилно така...  ooooh! newsm78 newsm78 Crazy

# 8
  • Мнения: 756
по колко изяжда от АМ и пюретата

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Може би просто се опитва да мине на 4 хранения.

# 10
  • Мнения: 2 517
Здравейте мили мами, страшно се обърках с това хранене. Дъщеря ми е на 5 месеца и  половина и доскоро се хранеше така:
6.00 - мляко
10.00 - мляко
14.00 - зелен. пюре
18.00 - каша
21.30 - мляко
Обаче от няколко дни започна да заспива по-рано - 21.00 и да става по-късно - 7.00, а аз и давам същите количества храна и започнах времето да го съкращавам и вместо да увеличавам времето между храненията, аз го намалих на 3 часа или 3часа и половина, а се канех скоро и на 4 хранения да преминем....
Моля ви дайте съвет за някакъв режим и какво друго мога да включа, например нещо като преди обедна закуска, нещо по-леко.
Предварително благодаря на всички!!! Hug Embarassed

Не че е моя работа, но само да попитам - къде остана плодовото пюре? Плодовете също си имат своята хранителна стойност. Кашата /ако говорим само за каша, а не маааааалко каша с много плод/ според мен е трудно смилаема за вечерно хранене. Нашия режим на 6 месеца беше следния
7ч. - АМ;
13ч. - зеленчуково пюре;
17ч. - плодово пюре;
22ч. - АМ
С плодовите и зеленчуковите пюрета бъркам по 30-40 грама каша.
За режима на беба - ми явно си и  е добре на 4 хранения, тя самата ти показва. За мен лично няма строги правила - едни бебета се хранят по често и по - помалко, други повечко и по-рядко - въпрос на индивидуалност.

# 11
  • Мнения: 1 428
Режимът ви си е съвсем добре  Hug
Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
много сте добре с този режим

Общи условия

Активация на акаунт