Аферата "Фрицъл" - възможна ли е у нас?

  • 6 316
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 441
Откакто гръмна новината, все се чудя, би ли било възможно такова нещо да се случи и тук, в България? Не, че си нямаме изверги, способни на такова нещо, озадачена съм от друго. Как е възможно за толкова години никой нищо да не заподозре - даже и съпругата да не знае какво става в собственото ѝ мазе? Да не забележи изчезването на дъщерята, разходите по издръжката на толкова много хора, шума, който вдигат 7 деца...
А съседите? А социалните, те поне не се ли усъмниха в редовното "подхвърляне" на бебета на един и същи праг?
Не съм живяла в Австрия, не знам доколко са отчуждени хората там, но много се съмнявам, че такова нещо би било възможно у нас, където пъхането на носа в чуждата паница е национален спорт.  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 407
Защо не, не може да следиш всеки..

# 2
  • София
  • Мнения: 15 434
Не знам дали е възможно, но съм ужасена.Те са били зависими изцяло от бащата-дядо.Ами ако се е случело нещо с него, щели са да загинат от гладна смърт и никой да не разбере.А жена му как така не се е заинтересувала от изчезването на дъщеря си? Оставам с впечатлението,че и тя е знаела.

# 3
  • Мнения: 3 423
В България такова нещо не може да се случи!!!
Защото в България всеки се чувства длъжен да
се рови в личния живот на другия, да дава тон,
да направлява, да контролира, да не заспива,
докато не разнищи откъде са парите за колата
на съседа, с кого се среща дъщеря му, колко е
дълга косата на внучето му и защо, защо това
дете не прилича на баща си, защо онова дете
е осиновено и колко са платили, как може така
синът да държи за ръка друг мъж, защо бабата
обядва с младеж, и още, и още... Не, подобна на
историята в Австрия не може да стане в България!

# 4
  • Мнения: X
Как е възможно за толкова години никой нищо да не заподозре - даже и съпругата да не знае какво става в собственото ѝ мазе?
Не е възможно. Разбира се, че някой, някъде и нещо е заподозрял, но не му се е занимавало или не му е пукало.

# 5
  • Мнения: 3 826
и това не е първият подобен случай - сещате се за Наташа Кампуш ли беше
имаше и за една жена убила 11 си  деца ,
и във Франция разкриха подобен случай ,
ами това е алиенацията на западния свят , все още не сме толкова затворени , но и тук ще дойде

# 6
  • Мнения: 5 940
Не съм убедена, че в България подобно нещо не може да се случи. При особено тежките извращения всичко зависи по-скоро от комбинативността на извършващите ги, отколкото от наблюдателността на другите.

# 7
  • Мнения: 3 423
Не твърдя, че нямаме фантазия, но дотолкова
е в кръвта ни да си пъхаме гагите в чуждия
живот, че едва ли с години бихме премълчавали
идеите си за живота на останалите. Понякога сме
толкова изобретателни, че дори и нещо да не се
е случило, пак ще го припишем някому. Това за нас
е "Любовта, без която не можем", знаем песента. В този
град, дори да се влюбим, някой друг преди нас ще научи.

# 8
  • Мнения: 25 441

ами това е алиенацията на западния свят , все още не сме толкова затворени , но и тук ще дойде

Не съм убедена, че в България подобно нещо не може да се случи.

Много се съмнявам. Явно не сте се сблъсквали още с неистовото желание на някои хора да участват активно в чуждия живот.
Да приемем, че това семейство живее тук - даже и съпругата да си затваря очите, съседите винаги бдят! Всяка бабичка в околността ще знае не само колко и от кого са децата, но и бенките по телата им, бас държа.

# 9
  • Мнения: 184
Профайлър, разследвала серийни убийци в Русия, беше разказвала как тези хора действат като програмирани да извършат цялата поредица от убийства и едва след като почувстват, че са приключили, органите ги разкриват. Дотогава винаги се разминават на косъм.

# 10
  • Мнения: 786
Не е съвсем същото, но се сетих за едно предаване на Карбовски за една майка, която си  държи умствено изостаналите деца в клетка, като за кокошки, не знам дали клетка се казваше точно. Та мисля, че бяха момче и момиче и Карбовски я пита - ами те дали нямат сексуални мераци един към друг... И този случай ми беше доста отвратителен, дали е по-добре така, отколкото в дом за такива деца да бъдат настанени ooooh! Та това става в България Confused

# 11
  • Мнения: 25 441
Та това става в България Confused

Да, но децата не бяха скрити. Всички знаеха за съществуването им, друг е въпросът защо не им беше обърнато навреме внимание от съответните институции...
В този тук случай просто не мога да повярвам, че поне съпругата не е подозирала нещо. Е, естествено, че ще отрича, за да не я обвинят в съучастничество...  Whistling

# 12
  • Мнения: 2 792
 Да, възможна е, но по-страшното е, че дори няма да има нужда да бъде скрита, единственото  което ще предизвиква е само хорските приказки.  В нашата страна можеш да правиш хиляди абсурдни неща, напълно открито без други последствия освен голото одумване.

# 13
  • Мнения: X
В този тук случай просто не мога да повярвам, че поне съпругата не е подозирала нещо. Е, естествено, че ще отрича, за да не я обвинят в съучастничество...  Whistling

Ами да! Що за съпруга е това дето да не рови в хисторито на компютъра, не следи мъжа си,да  не го подслушва докато  говори по телефона, да не го знае къде е, с кого е, и какво прави по всяко време на денонощието?!   Whistling

Не мисля, че е възможно такова нещо у нас. Не че тук няма болни мозъци, но  в България ако пръднеш, до довечера всички знаят,  че си се насрал.Отделен е въпросът кога, как и дали щеше да се реагира адекватно.  

# 14
  • Мнения: 25 441
  В нашата страна можеш да правиш хиляди абсурдни неща, напълно открито без други последствия освен голото одумване.

Да, и това го има, за жалост. Кучетата да си лаят...

Общи условия

Активация на акаунт