Меню за абитуренски бал.

  • 9 662
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте,
редовно чета този форум,но рядко пиша.Готвила съм много рецепти предложени тук и са ставали отлични вкуснотии.
След 20 дена брат ми има бал.И сега в момента с майка правиме меню.И искаме да има нещо завъртяно както казва тя.
Предложете някаква рецепта нещо от рода на пилешки хапки със сумам/не че знам как се правят/,или нещо подбно,което да е лесно за боцкане.
Много ще съм ви благодарна.

# 1
  • Мнения: 187
Миналата година, когато синът ми беше абитуриент, почерпих добри идеи от тук:http://mandja.com/index.php?option=com_content&task=view& … =91&Itemid=66

# 2
  • Мнения: 679
Пилешки хапки се правят като филето на пилето се нарязва на тънки парчета, /ако обичате така може да се маринова с различни подправки/, осолява се и се панира в брашно, яйца и галета. Аз понякога ползвам натрошен корнфлейкс вместо галетата или пък не ползвам галета, а само брашно и яйца. Има и други начини. Напиши в търсачката панировка и все ще откриеш нещо интересно.  Peace

Може да направите панирани хапки сирене и кашкавал...
Сандвичи на хапки, изрязани с различни формички за сладки...

Ето ти някои идеи, които написах вчера в една друга тема. Снимките и рецептите не са мои, просто съм ги заимствала от този форум и други сайтове:

Пълнени домати с млечен пастет на Мими - кликни на заглавието за рецептата



Ето още идеи, но няма линк към рецептите. Яйцата аз ги шприцовам със сместа от жълтъците, намачкани + 2 ч. л. майонеза, 1 ч. л. горчица, смлян черен пипер, няколко ч. л. извара /за 4-6 яйца/. Сухия таратор го правя от цедено кисело мляко, кисели краставици, чесън, орехи и сол + малко олио.

Краставици, шприцовани със сух таратор на Димана



Домати, шприцовани със сух таратор на Димана



Маринована херинга на Димана



Шприцовани яйца на Димана



Ето някои снимки на плата: /не съм записала на кого са  Confused/

Плато таралеж: на Iva66



Това са пържени кюфтенца. Може да се поставят върху картофено пюре.

Студени плата: на Iva66







Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:49 от dixi

# 3
  • Мнения: 6 001
Интересна тема, ще я следа, въпреки че моята абитуриенска ще е на ресторант, но все пак и вкъщи ще трябва да се готви за хората, който ще гостуват.... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 505
Можеш да направиш една проста салата оригинална,като с белачка за картофи нарежеш по дължина краставици и моркови с кръгчета лук,някакъв винегрет или оцет,сол,олио.
Едни панирани сиренца-несолено сирене се нарязва на хапки,и се панират в разбито яйце,нишесте,пак яйце и накрая в смлени бадеми или кокосови стърготини и пържиш.
Или нещо с бутер тесто-разстилаш бутер тестото и с чашка изрязваш кръгчета,притискаш ги в средата да станат като лодки и намазваш с разбито яйце,слагаш по малко маслинова паста,варху нея резен домат,резен мозарела,напръскваш с мащерка и захтин,печеш 10-15 мин. на 220 градуса,украсяваш с маслини.

# 5
  • Мнения: 1 217
Благодаря ви момичета,със сигурност ще се възползваме от предложенията. Hug
Особено ми хареса платото с пържените кюфтенца забодени на зелката. Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт