и мъжете ли?!

  • 3 594
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
наскоро прочетох в списание "мама",че било добре и мъжете да пият фолиева киселина,когато се започне бебеправене,а дори и по-рано.фолиевата киселина подпомагала функциите и качествените сперматозоиди.в америка това било практика,а в българия не съм чувала за мъже,приемащи фк..
какво мислите вие и чували ли сте подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 22
На нас доки ни каза и двамата да пиеме

# 2
  • Мнения: 444
Аз не съм чувала...  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 674
А за първи път чувам че мъжа трябва да пият newsm78
Нашият док каза само аз newsm78

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
И те дядо Попе...и те Mr. Green
Моят мъж пиеше И фолиева.

# 5
  • Мнения: 1 085
ЕЕЕ браво че го споменхте.Ще знам когато сериозно започнем с опитите. Peace

# 6
  • Мнения: 4 358
Ха сега де - и аз за първи път чувам. Хи хи - отивам да му кажа Joy и той ще ражда горкия. Така де Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Това го чувам за първи път  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 334
И аз за пръв път чувам,че мъжете също трябва да пият фолиева киселина,но ето какво намерих по темата:

При мъжете, които увеличат приемането на витамини като фолиева киселина и фолати, обикновено препоръчвани на бременните жени, намаляват генетичните рискове за спермата.
Мъжете, които консумират по-голямо от препоръчваното дневно количество фолати и фолиева киселина, са по-потентни и по-рядко имат аномалии в семенната течност.

Калифорнийски изследователи са анализирали проби от семенна течност от 89 мъже и са разпитали мъжете за количествата фолати, които поемат дневно както от храната, така и от хранителни добавки. Мъже, които консумират между 722 и 1150 микрограма фолиева киселина и фолати дневно, 20-30% по-рядко имат сперма с влошено качество.

# 9
  • Мнения: 1 335
Мдаммм и те ...
Чаша портокалов сок набавя фолиевата за деня.

# 10
  • Мнения: 1 243
И аз чувам за пръв път Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 452
вярно е - аз го четох в няква статия и давах на мъжа ми два месеца докато правихме опити всеки ден - и аз пиех и забременях- то на самата опаковка си пише ,че е и за мъжете

# 12
  • Мнения: 4 324
Фолиевата киселина е полезна и за мъжете. Подобрява качеството на спермата.
Чувала съм че някъде из европа и Америка (дано не греша за Америка), фолиевата киселина се слага като добавка в хляба.
Моето мнение е че е добре и мъжете да пият Фолиева киселина 

# 13
# 14
  • Мнения: 3 215
За пореден път се убеждавам колко полезен може да бъде този форум!От утре няма да съм единствената вкъщи,пиеща фолиева киселина. Mr. Green
Благодаря ви за инфо-то и успех на всички! Peace Praynig

Общи условия

Активация на акаунт