за изборът на лекар

  • 1 514
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile
Предстои ми да си взема от общината акта за раждане на бебо:) Интересува ме какво точно се прави след това. Педиатъра, към който съм се насочила, каза да отида в здравната каса и да си взема от там бланка за първичен избор на лекар. Някой знае ли къде точно в здравната каса, и дали адреса е Кричим 1? Освен акта за раждане, друго трябва ли да нося? И още: после от къде се сдобива бебето със здравна книжка и картон? Въобще, какви документи се издават/купуват, каква е процедурата? Благодаря ви момичета Simple Smile
p.s. сетих се да ви питам и за еднократната помощ, дали знаете къде се подават документи за нея и какви са те? 10x Simple Smile

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не знам от кой град си?
При педиатъра се оставя копие от акта за раждане.
А за еднократната помощ от социалните попълва се бланка и се оставя оригинала и след месец като ти се изплати ти го връщат.

# 2
  • Мнения: 9 814
При лекаря се носи копие от акта за раждане.
Здравната книжка личния лекар взема от Районната здравно-осигурителна каса, а картона се попълва от него и там всеки месец се вписват имунизациите, развитието на бебето, ръста и теглото му.
Картона би следвало да си го купиш от някой книжарница и да го занесеш на джи пи-то.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
При нас ЗК имат офис в самата поликлиника.
Снимай акта поне десетина пъти - все трябва за нещо копие от него. Оставяш едно копие в ЗК, а те ти дават формуляр за избор на личен лекар. С попълнения формуляр и детски картон /купен от теб, имат разлика с картона за възрастни/ и още едно копие от акта отиваш при избрания лекар, това е. Здравната книжка ти я дава лекарката.

# 4
  • Мнения: 1 029
Доколкото си спомням педиатърката, която избрах за дъщеря ми ме прати лично да взема формуляр от Здравната каса, но не на Кричим, а някъде до бул. "България" беше (не помня точно адресът).
А ето какво трябва да се направи за да получите еднократната помощ при раждане на дете:

Необходимо е да подадете молба-декларация по образец в дирекция “Социално подпомагане” по постоянния Ви адрес. Към нея се прилагат:
1.      оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;
2.      копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;
3.      удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца.
При подаването на молба-декларацията се представят и лични карти на деклараторите за справка.

# 5
  • Мнения: 1 029
Сега проверих за точния адрес на РЗОК - СОФИЯ–ГРАД , от където се взима формуляра за личен лекар - ул. "Енос" № 12-14.
Ето и линк за по-лесна ориентация за това къде точно се намира:
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=5768e9e292632a383fdb6cbd8a2e4c … p;strcomplid=1837

А това е телефон, на който можете да попитате какви документи трябват и от къде да се вземат - тел.: 02/ 965 67 46.

Дано съм била полезна.

# 6
  • Мнения: X
да, определено ми помогнахте, благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт