За мързеливи домакини.......

  • 4 754
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Незнам дали темата е за тук......Но ще опитам......

Днес като почиствах дома, открих нещо, което до сега ми е убягвало...Именно - вратите от ПВЦ могат да се чистят много лесно с четката за прозорци.....Моята от едната страна има гъба, а от другата перо......Без много усилия измих по този начин вратите и те лъснаха като нови!

Други нововъведения намирам тук таме из форума.....Напр. - марули могат да се мият в миялна машина, брашното, което остава в хлебопекарната може да се изчисти с прахосмукачката...

Очаквам вашите нововъведения.......

# 1
  • Мнения: 3 830
Държим една покривка на масата за хранене, която не я сменяме всеки ден.
Когато сядаме да се храним обаче, слагаме едни квадратни покривки, които веднага след ядене, заминават за пране Peace

Винаги след като ползвам мивката в банята, забърсвам със суха кърпа фаянса и батерията. За предпочитане  е 5 секунди избърсване на капки, отколкото 2 часа търкане на котлен камък и ръжда Peace

# 2
  • Мнения: 22 530
Установила съм,че редовното поддържане ,под стойна схема на дома,води до намаляване на времето за основно почистване. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 712
Това няма ли нещо общо с нашумелите преди време "летящи домакини"? Това и баба ми все ми повтаря. Ако отделиш време да сложиш всяко нещо на мястото му, после няма да губиш излишно време да го подреждаш и т.н.

# 4
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
да сте срещали нещо което да закрива  или почиства по- лесно рамката на вратите т.е. долните первази на алуминиевата дограма.Дано сте ме разбрали

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не купувам дрехи и посуда, които да не могат да се перат в пералня и съответно мият в миялна.
Цоцоланке, ти дограмата си измила, аз външните щори мия с такава четка.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А как си перете вътрешните хоризонтални щори?  newsm78
Ей това ми е адски трудно - почистването им........  Sad

# 7
  • Мнения: 3 621
А как си перете вътрешните хоризонтални щори?  newsm78
Ей това ми е адски трудно - почистването им........  Sad

и на мене са ми голяма мъка - в банята под душа иначе само се зацапват

# 8
  • Мнения: 1 558
Пък аз да питам как се справяте със стъклата на душ-кабините?!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Изсушавам стъклата добре и ги измивам и излъсквам с обезмаслител на Mr. Muscolo или с препарат за баня пак на Mr. Muscolo. Така следващия път, когато някой се къпе водата се стича по тях и не се задържа.  Peace

А щорите мия само под душа и ги оставям да се изтекат и отцедят хубавичко.
После, когато ги поставя отново разлепвам ламелите, които са се слепили и ги оставям да си доизсъхнат на мястото им.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Ето още малко хитринки за мързеливите домакини ....    Hug

Трикове в домакинството или как да си откраднем свободно време

Хитринки за всякакъв случай

Разучавайте и почерпете опит от пробвалите.   Heart Eyes  bouquet
Някои наистина си заслужават.  Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 36
В банята, където е душа имам преградни стени, които са от нещо като пластмаса.Някой може ли да ми каже с какъв препарат мога да ги мия, защото само с вода май вече доста са се позахабили.

# 13
  • Мнения: 3 459
Много полезна тема  Wink

# 14
  • Мнения: 4 916
В банята, където е душа имам преградни стени, които са от нещо като пластмаса.Някой може ли да ми каже с какъв препарат мога да ги мия, защото само с вода май вече доста са се позахабили.

С препарат за пластмаса е най-добре. Можеш да пробваш и с препарат за стъкла или с обезмаслител.

Общи условия

Активация на акаунт