Един въпрос към ходилите в Швейцария

  • 887
  • 6
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 171
Мога ли да премина границата на Швейцария само с лична карта?Ще пътувам със самолет.

# 1
  • Мнения: 4 651
Няма значение с какво ще пътуваш. Паспортната проверка няма как да е различна.
Защо не питаш в Чужбинския форум?

# 2
  • sofia
  • Мнения: 171
Става въпрос дали е необходим задграничен паспорт или може само с лична карта?

# 3
  • Мнения: 4 651
Разбрах, но не мога да отговоря. Посъветвах да питаш другаде, защото има по-голям шанс да знае някой. Виждам, че модераторите са преценили, че темата е за "На път, ......".

Иначе Швейцария не е в ЕС и не би трябвало да можеш да минеш само с ЛК.

Това е от сайта на Външно м-во, споменава се само паспорт, но не и ЛК. /Ако видиш инфото за Германия например, там пише и паспорт, и ЛК/
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 10&Itemid=388

От 29 ноември 2003 г. влезе в сила Спогодба между правителството на Република България и Швейцарския федерален съвет за взаимно премахване на изискването за визи. Съгласно разпоредбите на спогодбата гражданите на всяка от двете договарящи се страни, притежатели на валиден  паспорт, могат да влизат без виза на територията на другата страна и да престояват там за срок до 90 дни в рамките на шест месеца, без право да упражняват доходоносна дейност. Тази Спогодба се прилага еднакво и за територията на Княжество Лихтенщайн и за неговите граждани.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 23:15 от f(x)

# 4
  • София
  • Мнения: 6 302
Не, трябва ти задграничен паспорт. Пътувах до там преди няколко месеца.

# 5
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аз бях с паспорта си, за по-сигурно. Бях там Септември 2007г. Все пак Швейцария е с по-различен статут и не е страна-членка на EU.

# 6
  • Мнения: 3 094
Не ти трябва - става само с лична карта. Швейцария е подписала билатералните споразуменя и това я задължава да "играе" като член на Евро-съюза. Това е с цел да има равнопоставен достъп до този пазар - иначе ще е затруднена чрез мита и прочие. Обаче при сухопътен достъп искат задграничните паспорти - явно за да се презастраховат.

Общи условия

Активация на акаунт