Дакел

  • 14 517
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Здравейте Simple Smile
Имали собственици на дакели newsm78
Сина ми е голям почитател на породата и преследваме всеки дакел ,който срещнем разхождайки се,ако го стигнем го галим и двамата и сина ми реве при раздялата.Не реагира така на други породи.
Това ме кара да се замисля дали пък да не му взема дакел.Притеснява ме това,че малкия е склонен към алергии.
Имате ли инфо дали дакела е порода подходяща за алергични деца newsm78
Как се отнасят с деца newsm78
Игриви ли са newsm78

Имала съм боксер-те са страхотни с децата и много любвеобилни,но малкия няма афинитет към боксерите Wink
Съзнавам огромната отговорност да имаш куче,затова искам да преценя и дали самата порода е подходяща newsm78

# 1
  • Мнения: 5 173
Много обичам тази порода. Никога не съм имала за съжаление. Спомняте ли си филмчето "Мили, бате, днес с баба..."
За алергията защо не се консултирате с подходящ лекар?

# 2
  • Мнения: 985
Здравей,майка ми и баба ми отглеждат по един дакел.По-големия е баща на по-малкия.Честно да ти кажа,ако ще си взимам и аз куче няма да е от тази порода.Просто стават големи гевезета,само не можеш да го оставиш,защото ще ти прави големи поразии.Прекалено много свикват към стопаните си и не могат да стоят сами.Големият вече е 5 годишен,но нещо в последните 2 години много взе да се озлобява и да хапе,даже и баба ми,която най-вече го гледа.Мислиха да го махат,но все аз ги спирам,защото много обичам кучетата и ще ми е кофти да му бият шута,макар че не живея при тях.Малкият и той е голям беладжия.Имам чувството,че ще стане същия като баща си-злобен.Иначе като ходим с детето на гости много си играят,малката много ги обича и много им се радва,но пак трябва пазене,защото са кучета,хвърлят се отгоре й да й се радват,да я ближат.Ти му казваш не,ама то пак неговата си знае. ooooh!
Това ми е мнението,но ти пак както си решиш. Peace

# 3
  • Мнения: 652
Здравей,
и ние имаме дакел от нкл години. Дакелите са много умни, обичат твърде много стопаните си, хапват всичко - обичат плодове и зеленчуци и са много своенравни.
Докато се убеди, че няма да стане каквото си е наумил - пробва нклстотин пъти. Обичат да се гушкат и обичат топлото. Ревниви са. Нашия поне не е злобен. Даже напротив - ужасно е любебобвилен - та чак досаден.  Grinning
По принцип дакелите страдат от проблеми с гръбнака - поради конструкцията си - дълго тяло, само 4 крака. Но не всички естествено.
Колкото до алергията - консултирай се с лекар - възможно е да не страда от присъствието на куче, но все пак да ти го каже лекаря. Предполагам късокосмосместите ще са най-подходящи.
Ако се сетиш нещо - питай.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
дакелите не са ли ловна порода?
искат доста движение.
иначе и аз си мисля, че са добрички Simple Smile
просто трябва да се възпитат добре като всяко куче.

# 5
  • Мнения: 3 423
Мерси момичета Hug
За алергиите имаше навремето една тема, в която майка търсеше хипоалергенна порода куче,но не мога да я открия.Тези подробности за породите не мога да очаквам да ми ги каже алерголог иначе разбира се съм водила детето на такъв.
Да дакелите са ловна порода(за лисици)и предполагам искат движение.Мен по скоро ме интересува как се държат с децата.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Ние имаме дакели Mr. Green
Имали сме много породи кучета,но така забавни,игриви,"характерни",чаровни пленителни като дакелите няма.Интелигентни животни са,а също и добри пазачи.Никога не сме ги ползвали като ловни,но тези им качества силно се проявяват при разходки из природата.Обичат много да плуват и го правят отлично,имат ципи между пръстите.Лакоми са обикновено и трябва да се пазят от преяждане.Митовете за слабия гръбнак са създадени от хора,които не са позволявали на дакела да закрепне самостоятелно с качване по стълби от малък.Такива проблеми с нашите дакели не сме имали.
В момента имаме един черен мъжки,един кафяв и една женска,също кафява.
С детето ми(на 2г) и племенниците ми се разбират чудесно,играят заедно,позволяват им волности,заради които биха нахапали здраво непознати.Разбират се идеално и с котката ни,а миналото лято дори пазеха малките новородени котенца от интереса на махленските котараци.
Горещо препоръчвам тази порода,особено ако живеете в апартамент.Не са "обемни" Laughing,не миришат и много лесно се почистват след разходка,козината им не лети из стаите и лесно се чисти от пода.
И са толкова забавни и палави,че времето прекарано с тях е истинско удоволствие.

# 7
  • Мнения: 652
ДжастаПраста,
абсолютно съм съгласна с теб. Специално за проблемите с гръбнака ние получихме нашия дакел като беше доста голям и имахме грижи - беше се сецнал на 2 пъти.
Лекуващия лекар сподели, че често имал такива проблемни пациенти. Лечението не беше леко, но пък и чак много зле  също не беше - сега нашия подскача из къщи.
В крайна сметка всичко опира до кучето. Но ако пак трябва да избирам какво куче да си взема - пак ще е дакел.

# 8
  • Мнения: 3 423
благодаря Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1
Привет на всички приятели на дакела ! Благодаря за хубавите думи от името на Дакел Клуб България.  Ние сме група ентусиасти, които сме се събрали около съществуването на дакелите и тяхната селекция.  Ако се интересувате от тях или имате такова кученце и искате да членувате при нас моля посетете нашият сайт www.dackelklub.dir.bg.  А ето и малко пресни новини от Клуба ни :

"Скъпи приятели, уважаеми членове на клуба!

Дакел Клуб България има удоволствието да Ви покани на специализирана монопородна изложба на 4. Група по FCI - дакели . Тя ще бъде с ранг САС и ще се проведе на 10.05.2008 г. в рамките на двоен CACIB в гр. София. Съдия на събитието ще бъде Стефан Попов .
Всеки който има дакел и желае да го представи на света, би могъл да вземе участие. Очакват се и гости от чужбина, които ще покажат рядко виждани в България породи дакели като мини дългокосмест и грубокосмест червен. Същевременно имаме желанието, да покажем, че и в България се раждат и гледат красиви и качествени кучета от тази порода. Предвидени са чудесни награди за победителите от официалният спонсор на Клуба - фирма Лекоом ООД, както и купи, медали и сертификати за красота.

Желателно е предварително записване на bistrapannova@abv.bg .

Заповядайте - очакваме Ви с нетърпение !


 

# 10
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен!Аз имам дакел от 15 години,когато ми го купиха бях на 9.Израснала съм с него,сама съм го възпитавала,тренирала,хранела и всичко,което се сетите.Толкова бях щастлива,че най-накрая са ми взели куче,че място не можех да си намеря.Най-хубавите ми спомени от детството са именно игрите с моето дакелче.Невероятно умни и интелигентни са природно,което позволява лесната им дресировка.Мили и любвеобилни са.Напълно съм съгласна с ДжастаПраста,че зависи от стопанина как ще възпита кучето.Ако му отделя нужното внимание,обич и грижи,няма да има никакъв проблем.Не им е в природата да са злобни,това според мен е резултат на не добро възпитание.Поведението на кучето го изграждаме ние.Познавам много хора с наистина злобни по природа кучета(между тях и питбули),които са успели да направят от тях най-милите,послушни и безобидни дом.любимци.Така че всичко опира до възпитание.Относно алергията.От бебе съм имала асматичен бронхит и всичко що е било с косми ми е предизвиквало тежки пристъпи на задух,почервеняване и тем подобни.Спяла съм на дунапренена възглавница,всякакви плюшени играчки,килими с косми и т.н.са били забранени вкъщи.След всякакви терапии и лечение,нищо не помогна.Винаги съм искала куче,рев,рев и пак рев.Но нали заради алергията не можеше.До момента в който казах,че ако ми вземат куче дори няма да влизам в стаята където е то,ще го гледам от далеко и ще съм много послушна.Лекарката ми се съгласи,при условие,че наистина стои в друга стая,за да може организмът ми да свикне с присъстващия ''алерген'' и да спре да реагира на него.Беше си рисковано,но сега нито майка ми съжелява,нито аз.За около месец се оправих,спряха не само пристъпите,но и като цяло спрях да боледувам.От тогава та до ден днешен съм неразделна с моето дакалче.Не мога да си представя детството ми без него как е щяло да бъде.Вечно ще съм благодарна на майка ми за този другар в игрите,който ми взе.Относно болестите свързани с гръбнака и аз мисля,че са преувеличени.Ние никога не сме имали такъв проблем,качвало се е по стълби,тичало е,достатъчно разходки и здравословно меню,и сега на 15 можем да се похвалим с добро здраве.
Мила мама,препоръчвам ти горещо тази порода,много са мили с децата.Но си вземи малко кученце,за да го възпиташ ти и да отрасне с детето,а не гледано вече от други хора и дадено на вас,защото така няма да знаеш как са го гледали и възпитавали.С едно дакелче за другар в игрите, гарантирам най-щастливото детство на детенцето ти,а когато порасне ще ти бъде безкрайно благодарен.А и винаги,когато едно дете расте с дом.любимец,става по-добър човек.Надявам се да съм ти била полезна.Поздрави и целувки на малкия от ''едно пораснало дете''!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Съжелявам,че точно в тази тема ще сподел болката си но,днес сърцето ми плаче.....любимият ни Дакси вече не е с нас,тази сутрин го блъсна кола.......Почивай в мир мило кученце,най-добър приятелю.....!Благодаря за прекрасните моменти с които ни дари,за огромната ти любов към нас,прости ни.... Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 12
  • Мнения: 5 313
мИличкия,дано е на по-добро място.

# 13
  • Мнения: 5 173
Това е ужасно. Кураж мила, прегръщам те!

# 14
  • Мнения: 35
Моите най-искрени съболезнования!

Общи условия

Активация на акаунт