Моля за съвет-5 или 4-кратно хранене на 7м.

  • 642
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Мами,кажете ми къде да събера 5 хранения през около 3 1/2-4 часа,като ставаме между 9:00-10:00ч. и вечер си лягаме не по-късно от 21:00ч.Ние сме на почти 7 месеца,но май ни е рано за 4 кратно хранене.Някой с подобни и резрешени проблеми:(?

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 23:28 от Vivi

# 1
  • Мнения: 554
Ами 5 няма вариант да ги събереш в толкова време newsm78 Опитай на 4 хранения и ако пак не ти стига времето едното го направи на 3,5 часа, а не на 4, то детето ще си покаже дали го устройва толкова мамбо Grinning

# 2
  • Мнения: 3 376
Е,защо държиш да храниш детето по схема,че и 5 пъти за толкова малко време  Rolling Eyes

Просто се вслушвай в него,малко по малко ще ориентираш кога е гладно о по колко да яде.

# 3
  • Мнения: 78
детето ми подсказа.тя е на 7 месеца и вече седмица се храним 4 пъти на ден.Как да разбереш ли?При мен тя самата се дърпаше не искаше да яде,минаваха 3 те часа и не иска,предлагам....но не иска дърпа се.И така започнах на 4 4аса  но в по големи коли4ества е млякото вече.Наблюдавай детето ,то ще ти подскаже с поведението си. Hug

# 4
  • Мнения: 756
ние сме на 7 месеца и сме на 5 кратно , но не се водя от схеми - сутрин си хапва закуската - опитах да предложа предиобед нещо леко - отказа и тогава оставих по - голямо количество за обяд , следобед 2, 5 преди вечеря хапва плод с каша или нещо от сорта , но той сам си показа че го иска  и така разбрах по  колоко пъти иска да се храни - не съм се притеснявала по отношение на някакви схеми .Така че пробвай кога по колко иска да хапва и си прецени кое е най-добро за детето.Добър апетит!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Горе - долу на тази възраст мина на 4... не, беше малко по-голям - наближаваше 8 месеца, но ега съжалявам, чене го оставих по-рано нам ира. Май дечковците по-добре знаят кога и колко да ядат... Аз го будех в 24 за опследно ядене. От 4.5 месечен яде през 4 часа.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Е,защо държиш да храниш детето по схема,че и 5 пъти за толкова малко време  Rolling Eyes

Просто се вслушвай в него,малко по малко ще ориентираш кога е гладно и по колко да яде.
  и аз така мисля  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз не виждам проблем,ако детето е добре с 4-кратно хранене.

# 8
  • Мнения: 164
Здравей и от нас. Синът ми яде 4 пъти на ден и е почти на 8 месеца като първото ядене е в 9-9,30 а последното в 20,30-21,00.. Детето само ще ти покаже колко пъти иска да яде на ден ..

# 9
  • Мнения: 46 437
И аз да кажа - остави детето да ти покаже  Simple Smile

Моето ядеше 2 пъти твърда храна и отделно мляко на поискване, никога не съм ги борила Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
Най-добре детенце само да покаже какво му е нужно! Peace
Иначе ние сме на 8 месец и половина и ядем 4 пъти като давам отделно и сокче около 60 мл и плодово пюре 1 път на ден между храненията!

Общи условия

Активация на акаунт