от къде да започна??!

  • 907
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
станаха вече 3 години откакто с моя приятел правим опити за забременяване.и все още са неуспешни.не сме правили нищо по специално,да се спазват някой неща стриктно,а просто не се пазим.когато съм ходила на гинеколози съм подпитвала как да процедирам,но не толкова сериозно.сега вече искам сериозно да направя всичко каквото трябва за да разбера какъв е проблема и в кого е.някой ако е минал по тоз път,нека ми разкаже от къде да почна?с какви изследвания?какъв доктор трябва да посетим.даже ако някой иска може да ми препоръча/аз съм от варна/.

# 1
# 2
  • Мнения: 7 716
Задължително в клиника по стерилитет. Три години са много време.

# 3
  • Мнения: 494
тази тема наистина е много хубава но е толкова дълга,има много за четене.просто ми се искаше някой по накратко да ми обясни на къде да се насоча и към кого.мисля че доста хора са минали по моя път и се надявам някой да сподели опита си.по принцип имам поликистоза,но мензиса ми е редовен.също така съм и с наднормено тегло.

# 4
  • Мнения: 4 324
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.0 - темата е дълга но  много полезна.
Има и ориентировъчен план за действие, точно за това което ти питаш

Предлагаме Ви, план с основните изследвания и стъпки, които двойката трябва да предприеме, ако опитите за забременяване не доведат до желаният резултат.

1. Фолиева киселина
2. Кога да потърся помощ?
3. Как да избера лекар?
4. Спермограма в клиника по стерилитет
5. Как да се подготвя за преглед и какви изследвания трябва да направя преди да планирам бременност?
= гинекологичен преглед
= цитонамазка
= микробиологични изследвания
6. Какво трябва да знам за месечния цикъл?
7. Как да проследя сама своята овулация?
= базална температура
= цервикална слуз
= тестове за овулация
8. Фоликулометрия
9. Други причини за стерилитет при мъжете
10. Изследване на хормони
11. Тест за проходимост на тръбите
12. Лапароскопия
13. Стимулация на овулацията
14. Асистирани репродуктивни технологии (АРТ)
= инсеминация
= ин-витро
= ИКСИ
15. Инфекциозни заболявания, имащи отношение към стерилитета
= хламидия
= микоплазма, уреаплазма
= листериоза
= тромбофилия
= цитомегаловирус
= токсоплазмоза на плода
= хепатит.
16. Какво е ендометриоза?
17. Какво е СПКЯ?
18. Какво е ЛУФ синдром?
19. Проблеми след оплождане

В горепосочената тема, за всяка тема има кратки разяснения.
Ти през кои от тези точки си преминала?

# 5
  • Мнения: 494
аз съм правила изследвания на хормони-lh,fsh,i tsh.не бяха наред,но после влязоха в норма.правила съм си гинекологичен преглед след което беше установено че имам поликистоза.на приятеля ми все още не са правени никакви изследвания,но така акто гледам на него само май една единствена спермограма се прави.някои от тези стъпки ги знам.въпроса е също при какъв лекар се ходи/при гинеколог ли/,двамата ли ходим или само аз,става ли нещо по здравна каса или всичко е на частно?!

# 6
# 7
  • Мнения: 4 324
bronze задължителоно е партньора ти да си направи спермограма и то в специализирана клиника, а не в обикновенна лаборатория. Спермограмата не се поема от Здравната каса. Ако има проблем с показателите трябва да потърсите съвет от специалист - андролог и/или уролог. За Варна не мога да ти препоръчам при кой лекар да идете, но надявам се някоя варненка да се включи.
Ти правила ли си фоликуметрия, имаш ли овулация? Пише че може би имаш поликистоза, какво казва д-ра ти, не намерихте ли причината за поликистозата?

# 8
  • Мнения: 494
само това което казах съм правила.за поликистозата нищо не са казали/от къде идва/.доказана е от гинекологичен преглед и изследване на хормони.но скоро не съм ходила да видя какво става с тази поликистоза.първо ми изписаха лекарства,но понеже много ми се гадеше от тях и ми казаха нищо да не пия.и мензиса ми започна да си идва редовно.това дали имам овулация незнам и фоликулометрия не съм правила.това което чета от темата към която ме насочихте,стигам до извода че имам гъбички.през известно време,седмица преди мензис ми се появява странен сърбеж,парене,неприятно усещане по време на секс и после си заминава както е дошло.и след известно време отново.и така.

Общи условия

Активация на акаунт