как да почистя ютията?

  • 1 833
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Имате ли идеи как и с какво мога да почистя повърхността на ютията? Когато гладя понякога изглежда не преценявам добре и дрехата залепва за ютията. После няма махане. Та ако знаете нещо по въпроса ще ви бъда мноого благодарна.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Ако не е с тефлоново покритие ютията, можеш да пробваш да изтъркаш с някакъв неабразивен препарат.

# 2
  • Мнения: 425
На вестник или по - добре на бял лист хартия сипваш сода за хляб, включваш ютията да се загрее хубаво и "гладиш" содата докато се махнат налепите. Но ако е с тефлоново покритие не го прави това. Имаше преди и едни такива цилиндрични неща, като сапун за  бръснене изглеждаха малко и бяха точно за почистване на ютии, ама нито си спомням как се казваха нито пък съм виждала скоро. Но и това със содата става - от личен опит ти го казвам.

# 3
  • Мнения: 3 621
ако натъркаш студената ютия с обикновен сапун и после я включиш на макс, и като загрее започваш да гадиш памучни парче плат също става

# 4
  • София
  • Мнения: 346
Ооо,откакто в супермаркета до нас открих един руски тебешир,произведен специално за почистване на ютии се родих.Струва около лев и почиства безотказно,а и не съдържа абразиви!

# 5
  • Мнения: 360
Покритието е  тефлоново. Май пак съм се прецакала  Sad Ще пробвам това, което е подходящо, пък да видим. А къде е това магазинче с руския тебешир?

# 6
  • Мнения: 5 593
Пробвай с напоено с оцет памучно парче, да търкаш повърхността на топлата ютия.Налепите се махат много лесно.

# 7
  • Мнения: 3 621
Покритието е  тефлоново. Май пак съм се прецакала  Sad Ще пробвам това, което е подходящо, пък да видим. А къде е това магазинче с руския тебешир?

с обикновенния сапун няма проблем че покритието е тефлоново

# 8
  • София
  • Мнения: 346
А къде е това магазинче с руския тебешир?

Ами аз го взех от супермаркет"Фродо" в жк Стрелбище.Пише си "Карандаш для чистки утюгов",а отдолу пише"Snowter"и "iron cleaning stick".Предполагам,че и на други места го продават!Определено поддръжката на ютията е къде къде по лесна,като го имам у дома!

Общи условия

Активация на акаунт