Алергия към каучукови биберони?!

  • 1 469
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Синът ми твърто отказва да смуче биберон от един-два месеца (вече е на 5месеца) и това много ми тежи, защото няма как да го успокоявам и да го приспивам през нощта, а той се буди много често...За сега решаваме проблема с постоянно сучене, но аз вече не издържам, той ме ползва за биберон - по цяла нощ е на гърдата ми. До сега ползвахме залъгалки на Авент, реших че ако сменя вида може и да ги хареса отново. Днес купих залъгалка от естествен каучук на Чико, но пък прочетох че може да предизвика алергична реакция. Знаете ли нещо по въпроса и имали ли сте проблем с подобни залъгалки? 

# 1
  • Мнения: 4 111
Не съм чувала за такава алергия, синът ми е само с каучукови биберони и залъгалки от раждането до сега, твърдо ги предпочитам пред силиконовите, никакви проблеми не сме имали. Лошото е, че се сменят значително по-често от силиконовите, развалят се бързо. Успех!

# 2
  • Мнения: 2 478
И аз не съм чувала за такава алергия към каучука.И моят син е с такъв каучуков биберон от раждането си.И за нищо друго не го сменя.
Така че пробвай,дано го приеме,че понякога децата не искат да сменят силикона с каучука и обратно.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
давид ползва всякакви бибички, с никои не е имал проблем.

# 4
  • Мнения: 4 335
Синьт ми от на4алото е само на кау4окови,силиконови не иска и сме нямали проблеми Peace

# 5
  • Мнения: 247
И ние се кърмим и всички биберони са ни от естествен каучук. Препоръчвам ти Нук имат формата на майчино зърно.
Иначе и мен ме ползваха за биберон Simple Smile

пс. Ако ще ползваш каучук те съветвам да подменяшбибероните всеки месец и няма да имаш проблеми. Все пак каучукът е най-доброто

# 6
  • Мнения: 2 865
И аз мисля че на Нук формата е най-добра, освен това прилепват добре около устичката. Пробвай с тях.

# 7
  • Мнения: 2 960
Синът ми от раждането си до сега е с каучукови биберони.Тях предпочита...от залъгалките сме на Нук.
 Бях взела на Чико ,на Авент ,но деденце предпочете тези на Нук.Не съм чувала за алергии към каучука.И дъщеря ми беше с каучукови залъгалки.Сменят се по често,но децата ми са били само с такива.Силиконови не искаха и да помиришат. Peace

# 8
  • Мнения: 4 111
Пропуснах да кажа, че и аз препоръчвам НУК.
Поправка - погледнах опаковката, пише, че лекарите предупреждават, че е възможна алергична реакция от каучукувите биберони. Аз поне не съм чувала някое дете да получи такава.  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 13:28 от Лилянчо

# 9
  • Мнения: 1 049
Да, вьзможно е да има алергична реакция, но няма как да знаеш дали и при вас ще е така докато не пробваш. Все пак се случва сравнително рядко и ако има наистина нещо, винаги можеш да му смениш биберона сьс силиконов, не е страшно. Каучуковите просто по-трудно могат да се отгризват сьс зьбките когато пораснат, но затова пьк не са толкова дьлготрайни като силиконовите и трябва по-често да се подменят.  Hug

# 10
  • Мнения: 953
Синьт ми от на4алото е само на кау4окови,силиконови не иска и сме нямали проблеми Peace

и дъщеря ми е така.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм чувала за такава алергична реакция  Thinking

# 12
  • Мнения: 9 973
не вярвам точно на вас да се сллучи Wink

# 13
  • Мнения: 1 710
Алергия може да получи от хиляди неща. Педиатрите препоръчват каучуковите биберони пред силиконовите за най-малките бебета, така че вероятно са по-добри.

Общи условия

Активация на акаунт