Запек при бебе на 1 месец

  • 20 199
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,мамчета!
Моля за съвет. Малкия е на 1 месец и не е акал от 5 дни. Пробвахме сапунчета и термометри в дупето - не помагат. Ходихме по доктори - казаха ми да му давам водата от овесените ядки и сок от круша. Въпроса ми е - не е ли още много малък за сокове, това не е ли един вид захранване? И навсякъде чета, че не трябва да му давам вода от ядки заради глутена. Вече нямам никакво доверие на тези лекари #2gunfire
Да уточня - бебо е само на кърма. Вече си мисля да му купя Дуфалак, колкото и да не искам да го тъпча с лекарства.
Благодаря предварително за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 132
За вода от овесени ядки и аз съм чувала,че не е добре да се дава.И ние редовно имаме този проблем,аз измивам 3-4 сушени сини сливи и ги варя към 10-15мин,водичката я прецеждам с тензух и му я давам да пие.Ефекта е страхотен.Аз това започнах да го правя някъде към третия месец,незнам дали има някакво значение,попитай по вещите,ако може това със сигурност ще ти помогне

# 2
  • Мнения: 728
Никакви овесени ядки, детето е много малко за тях, то и за сокчета е малко. Ддаже сокчетата изобщо вече не се препоръчват. А детенцето наддава ли добре? Пробва ли да хапваш слабителни храни и като го кърмиш при него да има този ефект? защо не попиташ в кърмаческия, там майките са по наясно Hug. А съм сигурна и че има още няколко такива теми, че скоро ги четох, потърси с търсачката може да са ти от полза Hug

# 3
  • Мнения: 620
синът ми, също изцяло кърмено бебе,  като навърши 40 дни в продължение на четири месеца след това нито веднъж не се е изакал сам. На всеки 5-6 дни му правих клизма. Бях изпробвала всичко, в отчаянието си няколко пъти му давах и плодово пюре, въпреки това, че съм за късното захранване  - нищо не помогна, само се гърчеше от тях. Включително и аз бях на зверска диета. Давах и Дуфалак - без ефект. И Мотилиум му бяха изписали - без ефект. Ходихме по гастроентеролози непрекъснато. Нищо! Вече щяхме да лягаме в болница за обследване. После се успокоих и престанах на слушам лекари, правих му клизми веднъж седмично и това е. И изведнъж проблема отшумя. Като го захраних на шест месеца - съвсем всичко се нормализира.
Очевидно наистина кърмата се усвоява при някои бебета напълно от една страна, от друга пък чревния тракт още не е съвършен и не може да си върши работата както трябва.

# 4
  • Мнения: 1 174
Хиляди такива теми и как не разбрахте,че толкова малко бебе и само на кърма може и да не ака няколко дни,усвоява добре,не мъчете детето с термометри и сапуни-сама казваш,че не помагат,ами като няма какво да изака как да помогнат. Няколко пъти се е случвало дъщеря ми да не ака по 7 -8 дни,никакъв проблем.И за твое успокоение и вода от овесени ядки не помага,послушах за съжаление педиатъра тогава,никакъв ефект.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами мъничко е, но пък май е по-добре да го захраниш със сок от плод, отколкото с лекарства... Поне аз така бих постъпила. Бебето ми беше на 2 месеца,когато му се появи проблем със запек - и никога не е било да не ака толкова време! Просто изхождането му стана трудно и болезнено. Тогава почнах да му давам сок от плод и помогна.

# 6
  • Мнения: 575
Запек е, ако ака твърдо като камък, ако си ака нормално пък било то и веднъж в седмицата - всичко е наред Peace
При кърмените бебета е нормално да акат на всеки памперс или да не акат по една седмица, и при двата случая няма проблем.

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Не се тревожи. И моето дете така не ака от когато беше на 9 дни. В началото го мъчих с термометър /в повечето случай успявах/, но след 7-8 дни НЕакане. После реших, че няма да го мъча повече детето и ще го оставям самичко да си ака. Вече 2-3 пъти като минат 10-11 дни ака сам. Също е само на кърма. Явно наистина всичко се усвоява.

# 8
  • Мнения: 2 960
Запек е, ако ака твърдо като камък, ако си ака нормално пък било то и веднъж в седмицата - всичко е наред Peace
При кърмените бебета е нормално да акат на всеки памперс или да не акат по една седмица, и при двата случая няма проблем.

точно така Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 522
Цитат
Запек е, ако ака твърдо като камък, ако си ака нормално пък било то и веднъж в седмицата - всичко е наред 
При кърмените бебета е нормално да акат на всеки памперс или да не акат по една седмица, и при двата случая няма проблем.


# 10
  • Мнения: 46 438
Детето спокойно ли е? Показва ли, че го боли?

Запек е, ако ака твърдо като камък, ако си ака нормално пък било то и веднъж в седмицата - всичко е наред Peace
При кърмените бебета е нормално да акат на всеки памперс или да не акат по една седмица, и при двата случая няма проблем.

точно така Peace

И аз мисля така. Не прави нищо, за да не му докараш лениви черва.
Овесените ядки и соковете са опасни за тази възтраст.

# 11
  • Мнения: 63
Благодаря много на всички за отговорите. Вече твърдо реших, че няма да си тъпча детето с ненужни неща Hug

# 12
  • Мнения: 63
Не смятам, че е нормално бебе да не ака 7-8 дена. Все пак това са токсини, които се отделят в тялото на детето. Може пък кърмата да не му достига и да няма какво толкова да ака. Аз изчаквам най-много до третия ден и правя клизмичка (то и на детето не му е комфортно), но слава Богу нямам този проблем, много рядко ни се случва или като се замисля ни се случваше докато се кърмехме, но след като кърмата свърши и минахме на АМ и всичко се нормализира.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мисля,че е нормално бебето да не ака толкова дни  ooooh! Моята дъщеря беше само на кърма 4-ри месеца и акаше по няколко пъти на ден.....как наддава бебчето,спокойно ли е?
Ако кърмиш пий сок от круша,яж повече киви  Peace



























# 14
  • Мнения: 9 973
купи дуфалак

Общи условия

Активация на акаунт