почистване на ел. кана за вода- с какво?

  • 31 784
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте,
надявам се да не повтарям темата, но не можах да намеря нищо.
Става дума за ел.кани за вода. Във Варна водата е доста варовита и има много упорити отлагания по дъното на каната, който не мога да махна.

Някаква идея?

# 1
  • Мнения: 2 821
Завирам в каната вода+оцет, равни части.

# 2
  • Мнения: 317
не става, пробвала съм
Мислих си за някакви препарати като "Антикалк", но се страхувам да не остане нещо от него по каната newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Моята я чиста само с оцет, наливам да покрие нагревателя и пускам да заври и след това само с гъба минавам и изплаквам, става като нова. В Бургас водата също е много варовита  Peace

# 4
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
направих го с Перилис - препарат за котлен камък - перфектно почистване ,но иска повечко изплакване

# 5
  • Мнения: 342
от Кауфланд купувах едни червени пакетчета-прахчета,коита са за почистване на кафемашина,но и каната почистиха идеално.

# 6
  • Мнения: 317
Много мерси за отговорите   bouquet  bouquet
тичам към Кауфланд  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 665
Сложи лимонена кисилина във водата и я остави да поври известно време,остави капака отворен ,за да не спре варенето.

# 8
  • Мнения: 282
Аз я чистя като завирам вода със сода бикарбонат, ако е много зле червените пакетчета за кафемашини вършат идеална работа.

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
сипва се пакетче лимонтузо и се завира  Peace

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз завирам чист оцет в каната и го оставям докато изстине-всичко се почиства. Но го правя периодично, не оставям да хване прилично количество варовик. Каната ми е инокс- и лесно се почиства, не е пластмаса.

# 11
  • Мнения: 1 477
Слагам пакетче лимонена киселина и оставям водата да заври.

# 12
  • Мнения: 1 237
И аз я почиствам като сложа едно пакетче лимонтозу  и оставям водата да ври на отворен капак.Става идеално.

# 13
  • Мнения: 102
Аз от години почиствам каната си с вода и оцет, никога не е оставала и следа от котления камък, без значение колко дълго не е била почиствана. Правя го по следния начин: завирам 1.2л вода и допълвам с оцет до горе, оставям през нощта и на сутринта изплаквам! Peace

# 14
  • Мнения: 950
Сложи лимонена кисилина във водата и я остави да поври известно време,остави капака отворен ,за да не спре варенето.

И аз така почиствам - евтино, лесно и ефикасно.

Общи условия

Активация на акаунт