Тетанус

  • 916
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Здравейте,
моят въпрос е към тази ваксина
Живея в Австрия и личната лекарка настоява да сложим тази ваксина, като се аргументира с това, че бебчо сега започва да върви и пипа навсякъде, че имало кучешки изпражнения и птичи в тревата, пясъка....и че по принцип тази ваксина се слагала по ваксинационния план на Австрия до навършване на 2-та година.
 Чудя се, дали да я сложа, до сега /на почти 9 месеца сме/ има сложени само за Рота-вира ваксина. Проблемът е, че не съм запозната с въпросната ваксина и възможни реакции и проблеми след нея, а и нашия татко е твърдо против всякакви ваксини. /да допълня тук в Австрия ваксините не са задължителни, а по желание на родителите, и ние поемаме отговорност, ако нещо се случи/

Как бихте ме посъветвали? а и през юли ще идвам до България за 3 седмици? и се  чудя как да постъпя
Благодаря ви за помоща    bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
По принцип в имунизационния календар на Европа противотетаничната ваксина се поставя още на 2 навършени месеца и след тово в три поредни месеца комбиниране с тази на коклюша, детския паралич и хемофилус инфлуенца. В по-късна възраст на 2 години е първата реимунизация и след това до 75 годишна възраст през 10 год се прави реимунизация на тетанус.
Не знам какъв съвет да Ви дам,  newsm78, но тетаничните бактерии се намират в пръста  и в изпражненията на коне и други животни. Рискът при нараняване да попаднат в кожата е голяма. В Б-Я и в други европейски страни въпреке, че се ваксинира населението при по-значително нараняване  някъде в природата се прави допълнително тетаничен серум.
Все пак мисля, че едобре да ваксинирате детето, като разбира се се посъветвате и с таткото. family

Общи условия

Активация на акаунт