И аз за първия цикъл след раждането

  • 586
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте,мами

Минаха 6 месеца от раждането и ето,че ми дойде,но е едно такова никакво,не е като да тече ами по-скоро да има нещо там.Аз знам,че отначало ще е нередовно и странно,не като нормален цикъл и се чудя как ли ще продължи.Сега ми предстои и операция на крака,че го счупих и не ми се ляга на операционната маса с обилно кръвотечение.Както винаги всичко се струпа наведнъж ,аз все още кърмя  и се надявах да ми дойде като спра да кърмя.Ох,майки,много е лошо така да си счупиш крака,не можеш да се грижиш за детето сама и трябва някой да ти помага.Бебчо иска разнасяне,а няма как да нося и нея с патериците.Това е друга тема де.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Съжалявам за крака ти. Сигурна съм, че ти е трудно, но ще отмине и всичко ще се оправи.

За цикъла- никой не може да ти каже как ще бъде и как и колко ще продължи от тук нататък. Няма задължителни неща, няма правила, при всеки е различно.

Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 266
Винаги всичко лошо наведнъж ще се струпа.съжалявам за кракът ти.Ако до деня на операцията не ти е спряло иди на гинеколог и му обясни за кръвотечението,той може да ти даде лекарства за спиране.аз също сам пила 1 лекарство което в момента не си спомням.дано всичко мине леко и успешно.КЪСМЕТ.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Много, наистина много ти се е струпало. Моят съвет е да споделиш с лекаря, който те наблюдава за крака, това че си неразположена. Може да се окаже че е без значение. Сестра ми й оперираха крака по спешност и никой не го интересуваше неразположена ли е или не. А операцията й е била 5-6 часа. Ако се окаже че е проблем има варианти да се отложи менструацията, но за спиране и прекъсване... не съм сигурна. Каквото и да е пак ще отнеме ден-два. Съмнявам се че толкова ще чакат за операцията ти. Моя съвет е - говори и сподели с лекаря си.
А за детенце... какво да ти кажа. Ще помагат всички, а ти ще имаш стимул да се раздвижиш бързо.
Пожелавам ти всичко да мине леко и скоро да си в пълна бойна готовност!

# 4
  • Мнения: 825
Съжалявам за кракът ти. Спокойно, сега всички ще ти помагат. Отиди на гинеколог, има лекарства, които спират менструацията. На мен са ми слагали инжекции, а има и хапчета. Успех и бързо възстановяване.

# 5
  • Мнения: 9 973
много е относително с този цикъл

# 6
  • Мнения: 3 092
И аз много съжалявам за крака ти !
За цикъла не знам какво да кажа , моят си дойде след  1 г.3 м и си беше нормален със същата продължителност като преди и после си продължи абсолютно редовен . Wink

# 7
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моя първи цикъл след раждането беше достаааааа обилен, но после се нормализираха нещата, даже си стана болезнен като преди  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 531
пий вит.С по 1г. дневно!

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 217
Много съжалявам, че така се е случило с крака ти. Пожелавам ти скорошно оздравяване. Наистина е много неприятно някой друг да се грижи за бебко, а ти да си безпомощна, но все пак това е само период и бързо ще отмине.
По отношение на цикъла, на мен ми дойде на третия месец след като родих и от тогава ми е редовен. В началото, доколкото си спомням не беше много обилен, но вече е както преди. За протокола - още кърмя.
Успех и горе главата!   bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Съжалявам за крака ти,сигурно ти е много трудно.Най-добре се консултирай с гинеколога си.Лека операция  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 428
много е относително с този цикъл
Точно така,при всеки е различно.

# 12
  • Мнения: 1 666
Съжалявам много за крака ти! Дано бързо се оправиш!
А за цикълът - при всеки е различно! При мен се възстанови три месеца след раждането и за мой късмет беше и остана до следващото ми забременяване доста по-лек и оскъден от това, което имах преди.
Ако те притеснява съвпадането му с операцията - обърни се към гинекологът ти, той ще знае как да ти го спре, но мисля, че ще попречи и на кърменето ти.

# 13
  • Мнения: 4 753
Винаги всичко лошо наведнъж ще се струпа.съжалявам за кракът ти.Ако до деня на операцията не ти е спряло иди на гинеколог и му обясни за кръвотечението,той може да ти даде лекарства за спиране.

Methergin ми предписват, когато ми тече обилно, граничещо с кръвоизлив, но мисля, че той е несъвместим с кърменето....  newsm78 трябва да си се консултираш с лекар и дано има кой да ти помага с бебчо... никъде не е казано, че трябва да гледаш бебето сама...  Peace

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте,
Имам следния въпрос и много се надявам да ми помогнете. 
Родих пред 5 месеца и преди 2 месеца кърмата ми спря, защото бебето се отказа да суче. Дойде ми първия цикъл 30 дена след раждането. беше съвсем безболезнено и със съвсем малко черна на цвят кръв. И оттогава четири месеца нищо. Два месеца след раждането ходих на гинеколог и той каза, че не вижда бременност. Аз обаче много се притеснявам да ни би все пак да е настъпила, а да е било рано да я види на ехограф. А ме е срам да отида пак и пак да го питам същото.
Знам, че е нужно време да се нормализира, но моля ви помогнете ми. Какво да очаквам?

Общи условия

Активация на акаунт