Намали приеманата храна!!!

  • 638
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
От 2 седмици почти не се сеща за ядене, а беше много лакому бебе! Пуснахме кръв (HGB 115). Мислех, че е анемия (той си я имаше и преди), но почти е в норма! Яде по 90-120г, а сме почти на 9 месеца, спи му се повече. Какво да правя, може ли да е нещо сериозно?????

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Уточни какво яде и най-важното по колко пъти на ден изяжда такова количество!Колко е дълго бебето и колко тежи!Не разчитай на нас,не сме специалисти.Лекар може да ти каже най-добре.Ние просто ще съпоставим с нашите бебета количеството храна и ръста.По колко спи?Отказването от храна може и да е от растеж на зъби,не винаги бебето трябва да е неспокойно.Моето дете има дни в които по цял ден е будно и други,когато почти само спи.

# 2
  • Мнения: 371
Още нямаме зъби!!! Embarassed Тежи 7,5кг и 70 см (роден е 31 г.с). Ядеше с удоволствие пюрета, пиеше мляко с плодово пюре, каши всякакви харесваше около 180-200г на ядене... Сега по 3-4 пъти на ден яде по 90-120г. Спи по1ч преди обед и 2ч след обед. Яде си същите неща само че се мръщи,стиска венци, предпочита биберон пред лъжичка.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Това на зъбки ми прилича Grinning. Щом иска биберон - значи си чеше венците. Давай му повече мляко с биберон, не настоявай с другите храни, докато отмине кривия период.
А за съня - не мисля че е много. Наша Ива напоследък спи по 2 часа по 2 пъти на ден  Shocked. За сравнение - до преди месец спеше по 1/2 час  3 пъти дневно.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ние сме малко по-малки от вас,но също нямаме зъби.Вчера една майка ми каза,че на нейното дете пробило първото в края на 10-ия месец Rolling EyesБила се притеснила но педито казала,че няма бебе на което да не му поникнат зъби,явно при всички е различно.Щом предпочита биберона,според мен наистина може да е от зъбите(дори да няма още,може някой пробиващ да го мъчи) и за това така си масажира венците,които може да го болят.Пробвай да мажеш с Дентинокс гел по 2 пъти на ден!
за спането ще те успокоя от раз Wink:моето дете последните дни спи сутрин по 2ч.,до около 12ч.на вън от 14-15ч.,след това от 18до около 19.30ч. и в 22ч. пак заспива до към 7.45ч.Виждаш,че вашето положение не е толкова страшно със спането,просто са на моменти.
Ако толкова те притеснява да не е гладен,давай повече храна с биберон,но не изоставяй и лъжичката за да не отвикне.Ако е жизнен не би трябвало толкова да се притесняваш!най-вече че са му направени изследвания и лекарите са казали,че всичко е наред.
Надявам се поне малко да съм те успокоила. Rolling Eyes

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да не би да иска по-друга храна?
моя отказа тотално млякото - и захраних за една седмица с мчеса, каши и кис.мляко - иначи умираше от глад

# 6
  • Мнения: 161
От 2 седмици почти не се сеща за ядене, а беше много лакому бебе! Пуснахме кръв (HGB 115). Мислех, че е анемия (той си я имаше и преди), но почти е в норма! Яде по 90-120г, а сме почти на 9 месеца, спи му се повече. Какво да правя, може ли да е нещо сериозно?????


все една за Дани чета, ние от почти всике месец по 1 седмица сме така изприщвам се при всяко хранене то е мръщене , рев и като му дам биберон с мляко все едно нищо , ама може ли само мляко??? пробвай едно хранене с биберон после лъжицата , колкото иска после пак биберон и така през 4-ри часа така се падат 4 хранения може да приеме по-голямо количество. Давай сок или водичко колкото иска и дано да се оправи.






# 7
  • София
  • Мнения: 6 521
И моята Цвети така прави от 2-3 дни - кашата  и пюретата ги лапа и пита за още пък млякото от 210 мл. - изпива 120-150 .

# 8
  • Мнения: 2 978
Симона ми направи този номер в 7-ми месец.
Отказа да яде с лъжичка каквото и да било....но не е намаляла количеството храна.

Питах тук и момичетата ми казаха, че имало такива периоди.

Така и стана, след почти 1седмица започно отново да яде.....ноооо зъбчета все още нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт