Детска кухня

  • 351
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Записах малкия на кухня поради една единствена причина - след три месеца най-вероятно тръгва на ясла и искам да е свикнал с храната.
Обаче съм с много дълбоки резерви - как така за 50 ст ще дадат 3 яденета, звучи ми почти абсурдно, като най-евтиното пюре е 90 ст примерно.
Взех вчера храната - основното се ядеше, изяде го принца
Кремчето беше нишесте с разредено мляко - отказа дори да го опита, не че щях да му го дам
Супата - беше като от готовите, нищо чудно да е била наистина такава
Е, добре, като тръгне на ясла тези буламачи ли ще яде?
Вие взимате ли от детска кухня и на какво мнение сте?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз не съм давала, но все пак имам някои резерви...
Поля, цената е такава, защото общината доплаща разликата - разбира се, че първо-второ-трето не може да струва 50 ст.
Иначе - за яслата мисля поне да закусва вкъщи Мая, като тръгне, да знам, че само обяда и следобедната закуска ще са 'кухненски'... В една ясла директорката със строг менторски тон ме порица за здравословното хранене и поръча да спирам вече тези овесени ядки и прочие, и да я уча да яде мекици и тутманици на закуска... Кхъ-кхъ. Познай дали ще си запиша детето там...

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ние сме взимали от кухня - сина ми всичко си омиташе,ама той принципно си беше ламя.На въпроса - да,горе-долу такова е яденето и в градините,това ядат.В интерес на истината,менютата в градините и кухнята са одобрени от ХЕИ - даже наскоро е имало някаква голяма промяна във въпросния диетичен план,защото много са се увеличили децата с наднормено тегло (по мое лично мнение - съвсем не от градинските манджи,защото едно,че им дават много малко като количество и второ - децата не ядат половината неща Rolling Eyes,а от това,че на взимане от градина ги чакат мамите с пликче чипс,чийтос или друга гадост,а отиват на градина омазани с шоколадова вафла).Та сега са намалили драстично дажбата хляб - полага се само по половин филийка на дете - интересно какви са другите здравословни промени ThinkingЗа съжаление обаче градините си модифицират менютата според наличностите в склада...дават вафли за закуска...а ако се случи и някоя недотам кадърна готвачка...с две думи,си е един малък ужас.Макар че аз самата с кеф си ям градинската храна,да си призная Embarassed

# 3
  • Мнения: 6 206
А, като общината поема останалата част, защо кремчето е направено с разредено мляко?
Нещо не ми вдъхва доверие тази приказка, че някой доплаща, като гледам направо толкова си струват нещата, може да не са на печалба, но като себестойност е 50 ст и не кой знае колко повече.
Нищо де, ще яде една част и ще стискам зъби, какво да правя, не мога цял живот в нас да си го държа.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: PoliaSp
Е, добре, като тръгне на ясла тези буламачи ли ще яде?

В известна степен зависи от яслата, която ще посещава. Обикновено имат изложени менюта за цялата седмица, та можеш да се поразходиш и да поразгледаш. В нашата общо взето съм доволна (като изключим тестените закуски и вафлите) имат по един плод на ден + на обяд е някаква зел./месна супа и второ, понякога и салата. Личи си, че и готвачките си работят работата с кеф. Но винаги закусва нещо зърнено вкъщи + плод, там някакъв плод и зеленчук + като се прибере след ясла му предлагам също и горе-долу го докарваме менюто Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт