ХУМА/КОСА

  • 19 013
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Значи сори за тъпото въпросче, но косата ми е мазна и мисля да си слагам хума-как се нанася-на суха или на мокра коса и колко време да стоя?Предварително благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 916
На мокра коса се нанася. Стоиш колкото можеш - примерно 5-6 минути, може и десет. Можеш да я смесваш с нещо - например с к. мляко или с оцет.


За мазна коса можеш да пробваш сместа от мед и шампоан - на мокра коса втриваш в корените колкото да се разпени, стоиш колкото можеш, и отмиваш.

Успех!

# 2
# 3
  • Мнения: 758
АЗ СЪМ ДОБАВЯЛА ХУМА В ДОМ.МАСКИ ЗА КОСА!ИМАМ НЯКАКВА СИНЯ НА КЛЕОПАТРА,НО СКОРО НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛА!А МОЖЕ И ДА СМЕСИШ ХУМА И ВОДА И ДА СЕ НАМАЖЕШ,ИЛИ ДА ДОБАВИШ КЪМ ДРУГИ СЪСТАВКИ НА НЯКОЯ МАСКА!УСПЕХ!

# 4
  • Мнения: 412
Aз сега си купих хума и вечерта ще си направа-аптекарката ми каза, че мога да я смеся и с чай от лайка и май така ще направя Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 388


За мазна коса можеш да пробваш сместа от мед и шампоан - на мокра коса втриваш в корените колкото да се разпени, стоиш колкото можеш, и отмиваш.


А после измиваш ли с нещо или само с тази смес? Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 916


За мазна коса можеш да пробваш сместа от мед и шампоан - на мокра коса втриваш в корените колкото да се разпени, стоиш колкото можеш, и отмиваш.


А после измиваш ли с нещо или само с тази смес? Simple Smile

Само с това - понеже има шампоан, той отмива натрупаната мазнина, прахоляк и пр. А от меда косата става една такава пухкава и мека Crazy и се омазнява по-бавно.
Накрая можеш да сложиш балсам в краищата, но в никакъв случай в корените, защото косата клепва и се омазнява.

# 7
  • Мнения: 4 916
Aз сега си купих хума и вечерта ще си направа-аптекарката ми каза, че мога да я смеся и с чай от лайка и май така ще направя Simple Smile

 Peace Да, колкото е по-силна отварата от лайка, толкова повече ще ти изсуши мазнината.
Каква хума си взе?

# 8
  • Мнения: 2 388

Само с това - понеже има шампоан, той отмива натрупаната мазнина, прахоляк и пр. А от меда косата става една такава пухкава и мека Crazy и се омазнява по-бавно.
Накрая можеш да сложиш балсам в краищата, но в никакъв случай в корените, защото косата клепва и се омазнява.
Благодаря ти.  bouquet Мислех, че знам всички трикове за намаляване на омазняването, но ето че не било така. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 412
Aз сега си купих хума и вечерта ще си направа-аптекарката ми каза, че мога да я смеся и с чай от лайка и май така ще направя Simple Smile

 Peace Да, колкото е по-силна отварата от лайка, толкова повече ще ти изсуши мазнината.
Каква хума си взе?
Ми взех си 2 вида-на Jankar и няква на клеопатра от Рупите.

# 10
  • Мнения: 4 916
... Ми взех си 2 вида-на Jankar и няква на клеопатра от Рупите.

Браво! Забравих да пиша, че трябва да изплакнеш косата много добре, за да не остане някъде полепнала хума  Peace

# 11
  • Мнения: 412
... Ми взех си 2 вида-на Jankar и няква на клеопатра от Рупите.

Браво! Забравих да пиша, че трябва да изплакнеш косата много добре, за да не остане някъде полепнала хума  Peace
А преди да си сложа хума да си измия ли косата а шампоан?Или след хумата да я измия?

# 12
  • Мнения: 4 916
Аз първо слагах хумата, после шампоана.

# 13
  • Мнения: 412
Аз първо слагах хумата, после шампоана.
Аз  пък се чудя няма ли да е по-добре обратно, защото все пак нали като си права маска на маската пише, че се слага на измита коса  и мисля и на хумата да направя така, защото все пак ако първо си сложа хума и полсе си измия косата ще отмия хумата!За тва мисля първо с шампоан и после с хума  Simple Smile Не искам да отмивам хумата, за да иа повече евект  Simple SmileАз еи ся в 9 часа ще влезна в банята и ще кажа какъв е ефекта  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 424
А след като се престои с хумата 5-10 мин после се изплакавка със или без шампоан ?

Общи условия

Активация на акаунт