утрогестан

  • 7 896
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Момичета аз сам ве4е в 36 седмица ,но се появи едно леко бледо розово течение доки ми предписа Утрогестан, ужасно сам притеснена моля Ви ако някоя от вас е пила тези хап4ета нека ми по обясни малко защото ще ми се пръсне сърцето. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 9 973
няма нищо страшно,пих го доста време.Успех Peace

# 2
  • Мнения: 161
И аз бях на тях 3 месеца
даже 3 пъти на ден по 2

# 3
  • Мнения: 718
Изобщо няма нищо притеснително, това е синтетичен прогестерон, който се изписва при прогестеронова недостатъчност(обикновено тогава се получава кървене). Много бременни го пият особено първия триместър.   bouquet

# 4
  • Мнения: 728
Бях 3м.на утрогестан 3Х2,само че ги слагах вагинално(така се усвоявали по-бързо и не натоварвали черния дроб,според гинекологът ми )Щом твоя гинеколог ти ги е изписал,значи е преценил,че трябва да ги приемаш,ако се притесняваш може да се консултираш и с друг лекар,но лично мое мнение е,че няма нищо притеснително .

# 5
  • Мнения: 471
На самата опаковка пише че се приема до 12 гестационна седмица. Консултирай се пак с друг лекар

# 6
  • Мнения: 80
И аз знам,че се приемат за задържане до 12г.с.!Наистина се консултирай с още един лекар защото ми изглежда странно да ти го изписват.До 8м. вкл. се изписва магнезии в такива ситуации, а влезеш ли в 9м. бебо си знае кога да се появи!

# 7
  • Мнения: 7 201
...това е синтетичен прогестерон, който се изписва при прогестеронова недостатъчност(обикновено тогава се получава кървене). Много бременни го пият особено първия триместър.   bouquet
Да,така е,но ти си вече в края на бременността. Thinking
Затова и моят съвет е да се допиташ и до друг лекар. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз в момента съм на Утрогестан, вагинално 3 х 1
Но при мен е като превантивна мярка и доколкото се знам се приема в началото на бременността за задържане и сигурност.
Но не съм чувала да се приема в края на бременността, та ти си пред раждане Hug

# 9
  • Мнения: 3 621
И аз бих те посъветвала да се консултираш с друг лекар, и се успокой   bouquet

# 10
  • Мнения: 899
И аз бях на Утрогестан,вагинално, но до края на 3-я месец. Моята лекарка твърди, че в по-напреднала бременност се вземали други лекарства ако е нужно. Иначе, съвпадение или не, като започнах таблетките ми спря зацапването и оттогава слава богу го няма!
Не знам кое толкова много те притеснява, но наистина ако имаш възможност най-добре е консултация с втори лекар. Споко, момиче, мисли за бебчо! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Явно не ги изписват само до 12 г.с. На мен ми ги изписаха в 16 г.с. (преди около 3 месеца) и трябва да ги пия още 20-ина дни, когато ще съм 34 г.с. Пия ги по 1 табл. 2 пъти на ден. Освен тях пия и магнезий. Аз обаче съм със серклаж и заради него го пия толкова дълго.
Не се притеснявай, а потърси и друго мнение.
Леко раждане   bouquet

# 12
  • Мнения: 279
Аз също съм ги ползвала -вагинално , а после и през устата. Получих кръвоизлив в 5 г.с- в самото начало и така някъде около месец и половина
ги взимах!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 576
До 12та седмица го слагах 4 х 2 . От 12та седмица до 16та , трябва постепенно да го намаля и спра. Лекаря ми е против пиенето на утрогестан и каза  само вагинално да го слагам.

# 14
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Пиех ги до 12г.с после продължих на други и до 9м бях само на хапчета. Успех и не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт