Растат ни зъби

  • 2 194
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте,
Много съм притеснена за сина ми, който е на година и пет месеца и изведнъж, както се хранеше много добре, просто спря да яде. От 5 дни яде само по 1-2 лъжички от всяко ядене, ръцете му постоянно са в устата, плаче при всяко докосване на лъжичката до венеца. Само мляко може да пие. Мажа с обезболяващ гел. Възможно ли е такава загуба на апетит от зъбите? Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 8 163
Разбира се! Мажи с гелче непосредствено преди ядене и давай кашести неща. Опитвай се да не докосваш венците с лъжичката.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


                Напълно възможно и нормално е.

         

   Сигурно и ти усещаш, че при натиск с лъжица те болят венците, след като си в период на зъбоникнене Wink

# 3
  • Мнения: 7 474
Дъщеря ми изобщо спираше да яде в тези периоди ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 410
Аз давам Dentokind.И съм много доволна.
Децата понякога отказват да се хранят и си държат ръчичките в устата и когато ги боли гърло или имат афтички .Провери все пак да не би причината да е нещо друго.Напълно възможно и  от зъбки.

# 5
  • Мнения: 193
Има и нещо друга! Променен е дъхът в устата му. Дали е възможно да е от венците?

# 6
  • София
  • Мнения: 17 592

И на теб ли?..  Joy  Hug

# 7
  • Мнения: 46 508
Дъщеря ми имаше такива периоди, със седмици караше само на мляко, може и от зъби да е било, но не е показвала, че изпитва физическа болка с нито един, затова не съм сигурна. Не съм я насилвала за твърда храна, щом не иска.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Жената е разтревожена, а вие се бъзикате  Grinning

По въпроса, освен горе споменатите неща, като гелче преди самото хранене, каши и пюренца, също така гледай да са хладки кашите и пюретата, от топлото болката се усилва. Възможно е да спре да яде от болка.

# 9
  • Мнения: 193
Момичета,
Опитвам се да вляза в тона на форума  Laughing Иначе си изкарвам хляба с писане и май не съм написала нещо кой знае колко смешно. Ако ще си правим стилови или граматически забележки, незнам дали е тук мястото, а иначе има защо  Joy

# 10
  • Мнения: 1 367
Ирена,не се засягай от закачките за множественото число,което си използвала.  Laughing Има и много по-тежки случаи,но да не спамя темата.А иначе-по принцип е възможно да има загуба на апетит по време на растеж на зъбки.Не насилвай детето да яде,щом иска мляко-давай му.Поне няма да стои гладно.Като премине болката,ще си върне апетита.

# 11
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми има 4 зъба, петият е на път да пробие. За всеки от тях имаше период, в който хапваше по няколко лъжички храна и не искаше повече. Караше на кърма и на следобедната закуска - йогурт или плодово пюре, все храни, които се предлагат хладки. Симптомите, които си описала, ги има и при нея. Мажа й венците с Дентинокс и май успява да я облекчи.

# 12
  • Мнения: 1 410
Казваш ,че му се е променил дъха.Идват празници,иначе е хубаво детето да го прегледа лекар.и да му види гърлото

# 13
Zdraveite,                                                                                                                                                 Moqta Nikol e na godina i 20 dni i e s 4 zab4eta,koito izkara po4ti bez problemi.Za smetka na sledva6tite dva koito probiha predi 2 dena.Mili4kata mnogo se izma4i,mnogo q bole6e ima6e raztroistvo be6e mnogo razdraznitelna i raba6e vsi4ko s golqma qrost.Neiska6e da hapva ni6to uspokoqva6e se ot studenata voda.Ve4erite bqha ujas.Bude6e se kam 2 4asa s rev i nemoga da q ute6a pone 30min.Vijda se 4e i se spinka mnogo, no pak q i boli,milata nemoge6e da si nameri mqsto.Sled kato se pouspokoe6e malko zapo4vaha igri do 5 4asa sutrinta.DAvah i Panadol,Nurofen i edni kapki no ni6to ne pomogna.SEga i raztvarqm hap4enca DENTOKIND v 6i6eto s vodata i qvno i oblek4avat bolkata,pone ne se budi no6tem.Vse o6te ne se hrani-edin pat na den ponqkoga i ni6to.Otkazva mi i mlqko,zatova i podslajdam vodata. Joy

# 14
  • Мнения: 1 410
Dentokind може направо да се дава в учстичката на бебенцето.Много бързо се разтваря,а така се поема цялото количество,във вода се размива.Освен ако детето не го иска и плюе.Моята дъщеричка го взема в устата от 5-месечна.Дава се в чиста уста т.е. да няма храна,сокове и др.След хранене се изчакват 15-20 минутки и тогава се дава.Това е принципа за всички хомеопатични средства.

Общи условия

Активация на акаунт