до колко е вредна захарта във водата

  • 1 270
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Здравейте др Слънчева! Имам малко странно питане към вас .тук във форума се развихри дискусия относно захарта във водата на новородени бебенца,аз няма да изказвам лично мнение а просто искам да попитам толкова ли е вредно да се дава такава,и ако е така ,защо все още педиатри  я препоръчват,особенно при деца със тежко каране на жълтеница.все пак вашето мнение е по- стойностно за мен от гледните точки на някои майки. е това е..... Grinning

# 1
  • Мнения: 5 760
Не мисля, че е вредна собено ако е леко подсладена-3% например. Бебетата обичат сладки храни- млякото е следко, в него има лактоза.
Имам собствен опит.  smile3518 В болницата решихме да даваме само преварена водичка, като си казах ,че новородените бебета не знаят какво е подсладена, защото до този момент не са пили никаква. Да, ама те не желаеха неподсладена- не я пиваха. и започнахме пак да я подслаждаме- 100 мл. преварена воза с 2,5-3 гр. захар и те започнаха да я пият с удоволствие.
 Two Hearts
Що се отнася до децата с жълтеница повечено въглехидрати подобряват чернодробната функция и спомагат за по- бързата обмяна на кръвния билирубин и неговото излъчване и така се намалява жълтеницата при новородените. []

# 2
  • Мнения: 421
много ви благодаря!  bouquet ако ми позволите ,6те пусна отговора ви във въпросната тема/спор/ Grinning

Общи условия

Активация на акаунт