Бебе Павел не иска да суче

  • 1 247
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте мили мами!
На 29.04.2008 г. се роди бебе Павел-47 см , 2 600 г. И аз станах Леля Simple Smile.
Снаха ми е още в болницата,но е силно притеснена,че бебето не иска да суче от нея.Само започва,цоква 1-2 пъти и пуска.
А и аз и тя сме силни привърженички на кърменето.Аз знам,че ако започнат сега да го хранят с адаптирано мляко,той никога няма да засуче. Cry .Какво да правим?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 348
Кажи на модераторите да преместят темата ти в кърмаческия. Също можеш да пишеш на лични на мамите от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0

# 2
  • Мнения: 135
Нека майката да се успокои и да продължава да опитва. Понякога минава малко време докато стане, но щом изобщо опитва бебчо значи ще се получи.

# 3
  • Мнения: 4 753
Нека майката да се успокои и да продължава да опитва. Понякога минава малко време докато стане, но щом изобщо опитва бебчо значи ще се получи.

И аз така смятам... Аз съм със секцио и мойто бебе го захраниха с АМ... то въобще не искаше да суче, дръпне два пъти и като види, че нищо му не влиза в устата почваше да реве... Снаха ти е родила само преди 2 дни, ако има мляко (казвам ако има, защото много майки искат да кърмят, но нямат мляко и мъчат бебчетата си) нека опитва... нищо му няма на бебче, ако не яде както трябва 2-3 дни след раждането.... Ако искаш потърси в нета снимки на пози при кърмене, понякога бебчетата си харесват някоя поза и не искат да сучат, ако ги сложиш по друг начин....  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
Честито бебче и бързо възстановяване на мама.

Може да дава мляко с лъжичка, бебчо Павел щом захапва и цоква веднъж, два пъти ще почне  и повече да цока. Сигурно е уморено и няма толкова сили милият. Аз бих стимулирала с помпа слизането на кърмата и бих давала изцеденото с лъжичка. Но винаги първо бих го слагала на гърда. В кърмаческия ще получиш ценни съвети.
Успех.

# 5
  • Мнения: 666
Не се притеснявайте повечето бебчета като се родят са мързеливички и трудно сучат. Моето също все заспиваше на гърдата. Някои от нещата, които специалистите по кърмене в болницата ми казаха да правя е да го поразсаблека, да го погаделичкам по бузата, да му масажирам ручичките, крачетата и въобще да опитам всичко да го държа буден. Те в началото не могат да цокат като големите бебета, а и сега пие само коластра така че и малко да цока добре е, много е малък още, ще мине време докато се установи нормално кърмене. В никакъв случаи да не се отказва майчето, а по-често да му предлага гърдата. След няколко дена ще започне да суче нормално.

# 6
  • Мнения: 2 818
(казвам ако има, защото много майки искат да кърмят, но нямат мляко и мъчат бебчетата си)

И да нямат мляко, със сигурност имат коластра - точно това, което им трябва в момента.

# 7
  • Мнения: 80
Здравейте мили мами!
На 29.04.2008 г. се роди бебе Павел-47 см , 2 600 г. И аз станах Леля  Simple Smile.
Снаха ми е още в болницата,но е силно притеснена,че бебето не иска да суче от нея.Само започва,цоква 1-2 пъти и пуска.
А и аз и тя сме силни привърженички на кърменето.Аз знам,че ако започнат сега да го хранят с адаптирано мляко,той никога няма да засуче.  Cry .Какво да правим?

# 8
  • Мнения: 85
Честито ви бебче.
Майчето да е спокойно. Щом засмуква ще се справят. Бебчето е още малко, сигурно се измаря. Да му дава по-често да папка. Така мисля аз, но ако в болницата има кой да помогне е най добре. В кърмаческия сигурно ще дадът добри съвети.
Успех

# 9
  • Мнения: 158
Честито бебче Павел на цялото ви семейство! Страхотно име, първият ми син се казва така Simple Smile
Иначе по темата - второто ми дете се роди 2280 г, наложи се дори да стои в интензивното няколко дена заради ниското тегло. Аз като голяма привърженичка към кърменето, понеже първото дете го кърмих 1.5 г., се измъчвах точно от същите въпроси като вас, понеже бебчето само спеше, хич не искаше да суче, дори и от шише едвам пиеше. Но от опита си мога да споделя, че с тези малките бебчета трябва много търпение, и в момента не го мислете това, че бебето няма да засуче после, ако му се даде сега да пие от шише. Подобни притеснения само ще ви попречат. Моето чак като стана към 3 кг придоби сили да позасуква повече, дотогава бяхме на изцедена кърма с шише и на "някакви" опити за кърмене. Аз просто спрях да се притеснявам, че може и да се отбие и продължавах с опитите за кърмене през цялото време, дори и когхато изглеждаше безнадеждно. Давах изцедена кърма с шише, за да наддава. И наистина с качването на тегло, прогресивно се подобряваше и кърменето. Сега вече на 2-3 месеца си суче добре, но пак му давам накрая и изцедена кърма, ако много се е изморило, давам или с шише, или с лъжица.

Не казвам, че и при вас ще се наложи по този начин, все пак бебето не е с чак с толкова ниско тегло като моето, ние сме доста по-сложен случай от вас, щото за новородените и 300 г отгоре са си много. Просто майката да го слага на гърда винаги, когато може. Добре ще е бебето да поеме коластрата. - тя ще го подсили много. Ако бебето сега не иска, майката може да се изцежда и да му я дава някак си - с лъжица или с шише, или с капкомер, както стане.
Аз в болницата поне издействах да НЕ го хранят моето с АМ, ами с моя изцедена кърма, даваха ми стерилна помпа да се цедя.
И не го мислете какво ще стане в болницата, важното е после в къщи как ще се справят.

Успех!

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 11:17 от netty77

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Честит племенник Павел Simple Smile

Това описание не е достатъчно обаче Confused Можеш ли да кажеш повече - как се роди бебето, някакви проблеми, медикаменти преди и след раждане, нещо яде ли друго през тези два дена?
Когато започне - как засуква?

# 11
  • Мнения: 1 121
Кажи й да продължава да опитва, понякога отнема време. Много е важно да слага бебето често сега, за да може да й тръгне кърмата.

# 12
  • Мнения: 80
Да си кажа и моята болка де.Когато аз родих-родих Секцио и бебето ми беше отделно от мен.Носеха ми го през 3 часа и то все заспал. После го хранеха с адаптирано мляко,защото не искаше да суче от мен,а моите гърди щяха да се пръснат а кърмата,кото изцеждах я хвърлях,защото нямало стерилна помпа. Беше ми много криво,но като се прибрах в къщи на 6-тия ден започнах да му давам през 1 час да суче и нещата потръгнаха-кърмех го 9 мес. и половина и съм горда от това.
 Ядосвам се,че в някои болници пренебрегват значимостта на коластрата и първото кърмене,но и се притеснявам,че бебе Павел е само 2 600 г. и ако не се храни 2-3 дни както трябва...... Confused , може ли да му стане нещо? Колко време да рискуваме да караме само на кърмене?.....Ами ако не потръгнат наистина нещата?.....

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 11:36 от gaba

# 13
  • Мнения: 953
Честито бебче Павел на цялото ви семейство! Страхотно име, първият ми син се казва така Simple Smile

....................................


Браво Нети77,
много хубаво си го написала, така е при по дребните по трудничко засукват, но бързо наваксват.
Освен това в родилният дом ги хранят с АМ, често се е случвало бебето да е яло малко преди да го донесат на родилката и да не му се яде , да не иска да суче. Там като ревне бебчето в детското отделение веднага му дават бибка или шише с АМ, няма опасност да останат гладни.
Лошото е че след като си хапнат добре АМ, им се доспива и няма начин да ги накараш да сучат от гърда като не са гладни.
Като се приберат у дома всичко ще потръгне.


Моето бебе се роди 2,700кг хранех я с изцедена кърма, защото не успя да засуче и я свикнаха с шишето, но това не ми попречи да бъде на кърма до 7м.
На бебе ПАвел нищо няма да му стане те ги хранят с АМ, няма да се обезводни или да остане гладен.
Нека майката да се цеди в началото за да стимулира лактацията.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нека майката да се успокои и да продължава да опитва. Понякога минава малко време докато стане, но щом изобщо опитва бебчо значи ще се получи.
   Peace

Общи условия

Активация на акаунт