Фобия от пътуване със самолет

  • 15 504
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 726
Предстои ми пътуване със самолет, а имам фобия и изпадам в паника. Това започна след като родих, преди не съм имала. Със сигурност не мога да го преодолея, но трябва да има някакви успокоителни, някой ползвал ли е такива?

# 1
  • Мнения: 1 505
Един наш приятел е с такава фобия,но той не употребява хапчета или успокоителни,а едно джакче преди полета и няма проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 248
Савина има успокоителни лекарства Peace-диазепан напр....но са много сериозни лекарства, купуват се само с рецепта. Naughty
Допитай се до личния ти лекар, той ще ти предпише нещо, и ще ти обясни как да го пиеш.
Аз се чувствам много клоустрофобично от малкото пространство в самолетите ooooh!- особенно ако съм до прозорец, а самия той липсва...като последния път.Ужас.
Иначе всичко е на психическа основа, може от стрес да ти се е отключила фобията.И аз все по фобична ставам-много е дразнещо. Tired

# 3
  • Мнения: 1 238
аз мисля,че трябва да го преодолееш, но чрез психотерапия или чрез хипноза. Не ти трябва да се тровиш с хапчета.Това е проблем, който може да бъде разрешен. А хапчетата може би ще подействат само тук и сега.

# 4
  • Мнения: 580
савина, може да се е преодолее. питай лиЧният си лекар и той Ще ти предпиШе еднократно хапЧе. след пЪтуването се поинтересувай от вЪzможности zа психотерапия, zаЩото ако оставиШ неЩата така е вЪzможно да полуЧиШ и много други страхове освен тоzи от летенето.

# 5
  • Мнения: 214
И мъжа ми страда така, домаШния ни лекар му предписва хап4ета, а има и един гел 3а носа, който купува направо от аптеката.
Авиокомпаниите правят курсове 3а преодоляване на страха, но при нас са доста скъпи < 500?.

# 6
  • Мнения: 3 880
Консултирай се с лекар, не вzимай успокоителни на своя глава, zа да не се получи точно обратното. В смисъл, ако някой препарат не ти понесе може и по_zле да ти се види полетът. Иначе ако не е просто страх и притеснение, а мислиШ, че е наистина фобия е най_добре да потърсиШ някаква терапия. Гледах един репортаж zа такава терапия при Луфтханzа, но хората, които участваха там бяха много zле, иzпадаха в абсолютно неконтролируеми състояния само при мисълта, че трябва да се качат в самолет, надявам се при теб да не е толкова сериоzно. Успех и лек полет.

# 7
  • Мнения: 1 559
И аз съм така ooooh!...много ме е страх Rolling Eyes.Особено последно като лътяхме до Мексико...ужас направо.Все очаквам самолета да падне Sick...и при най малката турболенция почвам да се оглеждам като заек,и да обещавам хиляди неща.. Mr. Green
Много е неприятно наистина Tired

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Един мой познат също има фобия от пътуване със самолет/преживял е едно почти неуспешно приземяване/ затова пие по няколко уискита и е О.К  Wink

# 9
  • Мнения: 1 726
Пътуването, което ми предстои  е доста дълго около едно  денонощие и не мога да бъда пияна през цялото време, а за терапии нямам време Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 907
Савина, аз да ти кажа, че колкото и да пия преди полет, за мен става още по-зле. НЕ ПРОБВАЙ ДА ПИЕШ! Алкохолът изостря сетивата, а при мен и паниката.
Аз имам фобия също. Лекарства не взимам преди полет, просто се напивам като свиня. Но и от това полза кой знае колко няма. Освен, че веднъж се разпях в самолета, а мислих, че си тананикам наум.

Може би наистина е умно да идеш на психотерапия или хипноза, дори за себе си се замислих.

# 11
  • Мнения: 337
И аз имам фобия от пътуване със самолет . Изпитвам ужас само от мисълта за полета и обикновено приятните емоции от предстоящата среща с близкте ми са затъпени от страха , който изпитвам преди и по време на полета .Немога да мигна в самолета , а дори при най-слабата турболенция сърцето  ми ще изхвръкне , но опитвам чрез самовнушение да се успокоявам.Мисля си хубави неща , гледам стюардесите и си мисля , колко ли полета имат зад гърба си и при вида на спокойното им изражение се отпускам. Освен това статистиката сочи , че въздушния транспорт за сега е най-сигурния , така , че споко , вземи си някаква приятна книжка за четене и гледай да избягваш мислите свързани с полета.Освен това се огледай около теб , ще видиш как хората спокойничко си спят или си говорят и ще видиш , че не е толкова страшно Wink

# 12
  • Мнения: 613
И аз имам голям проблем с това. Ако живеех в Европа, щях да се предвижвам само с кола. За съжаление оттук нямам голям избор  Simple Smile
Много се страхувам по време на целия полет, абсурд е да мигна или да се отпусна, внушавам си, че ако знам всичко каквото става наоколо нещата ще са наред  Praynig Не летя никъде без дъщеря си..., абе какво ли не мога да добавя още. Повечето неща са описани от другите.

За да си помогна: - - летя само с Луфтханза. Даже и да трябва да платя малко по-скъпо, предпочитам да се чувствам по-спокойна.
Изпивам 2 чаши бяло вино в самолета, на определен интервал. Не повече, защото се постига обратен ефект и ставаш още по-нервен.
Не гледам през прозореца никога, ако съм до такъв, пускам щоричката.

Това май са ми малките нещица, с които си помагам до някъде. Успокоителни или преспивателни никога не пия.



# 13
  • Мнения: 945
Мен също ме е страх, но някак си с течение на времето и увеличаване на броя на полетите страха ми като чЕ ли понамаля.
Какво правя

1. По една биричка или чаша вино правят с мен чудеса. Последното ми преживяване беше при едно 30 минутно летене със силен вятър. Такова турболентно кацане до тогава не бях виждала, но от биричката иzобщо не ми пукаше.
2. Сядам към коридора.
3. На иzлитане и каzане практикувам дълбоко и концентрирано дишане със zатворени очи
4. Сядам максимум на 3 седалки от аварийния иzход, като винаги винаги броя на какво раzстояние съм от него zащото ако недай си боже се случи нещо и няма видимост да zнам как да намеря аварийния иzход. Това много ме успокоява.

# 14
  • Мнения: 9
никакви хапоже не помагат.Наи големият душманин-сазнанието на него трябва да се помогне с добри весели мисли.

Общи условия

Активация на акаунт