Да спасим градинката пред "Севастопол"

  • 15 049
  • 253
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Както повечето варненци знаят, от известно време бараките около градинката пред "Севастопол" и Икономическия техникум бяха премахнати. В пресата излязоха съобщения, че били незаконни.
Също така излязоха съобщения, че ще има санитарна сеч на дърветата.
Оказва се, обаче, че дърветата не се изсичат много санитарно, ами направо от "корен".
Говори се, че на мястото на градинката ще се строи поредната висока сграда в "най-добрият град за живеене". Ще съм особено щастлива ако се намери някой да опровергае това с конкретни общински решения!
Напълно в стила на нашата си община, сечта започва тихомълком, точно на 01 Май-в началото на доста дълги празници, когато повечето хора са извън града (включително и тези, които вземат решенията и евентуално би трябвсало да носят отговорност), та няма как да се реагира.

Същинският протест ще бъде на 07.05.2008 г., от 9 ч. пред сградата на Община Варна!

Всеки, който по някакъв начин милее не само за облика на града, но и за зелените площи в него, нека заповяда и декларира своята гражданска позиция против поредното бетониране!
Използвайте времето на почивните дни, за да уведомите колкото може повече хора!
Знаем всички, че това е изключително важно-не трябва да позволим да си отиде още едно зелено кътче, превърнало се в един от символите на Варна!!!

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 12:09 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 25 449
Ох, съмнявам се, че подписката би свършила работа. Май жива верига е по-подходяща...
Успех, все пак!  Peace

# 2
  • Мнения: 8 769
Ох, съмнявам се, че подписката би свършила работа. Май жива верига е по-подходяща...
Успех, все пак!  Peace
Опитали са се да протестират, но са ги изгонили. ooooh!

# 3
  • Мнения: 25 449
Кой ги е изгонил? Полицията ли?
Ако сечта е незаконна, как ще стане тази работа?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 782
8 сабалян ли? много рано...  Crazy

Самата градинка сякаш не е чак толкова голяма, че да се строи нещо?...  Thinking

# 5
  • Мнения: 8 769
Кой ги е изгонил? Полицията ли?
Ако сечта е незаконна, как ще стане тази работа?
Имали разрешително за "санитарна" сеч....доколкото зная, санитарното изрязване на дърветата не е от дънера. newsm78
Да, доколкото разбрах от полицията са ги изгонили.
По-лошото е, че се говори за строеж на висока сграда там!
Както знаеш, как'Сийке, у нашенско 'сичко е възможно. КомунизЪма и тоталитаризЪма съвсем не са си отишли....
8 сабалян ли? много рано...  Crazy

Самата градинка сякаш не е чак толкова голяма, че да се строи нещо?...  Thinking
За съжаление да, рано е. Обаче ония с резачките започвали още в 7:30 ч. Crazy
Градинката си е баш достатъчна за поредното рядко щастие....

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 22:01 от Доня Туфиня

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
подписвайте с няколко ръце, 4е някои сме далеко!

# 7
  • Мнения: 1 432
А аз мислих ,4е ще има градинка ,дръв4ета и пейки и така се зарадвах ,4е ги махат тез бараки....................

# 8
  • Мнения: 8 769
А аз мислих ,4е ще има градинка ,дръв4ета и пейки и така се зарадвах ,4е ги махат тез бараки....................
Чесно казано, и аз така наивно си мислих. Точно онази вечер, минавайки оттам коментирахме градинката, че все пак има и някое и друго добро дело таз община....уви...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Nerd Госпади памилуй тез грешници! ooooh!
Ще се постарая за присъствие, много ще се постарая. Кой ще дойде с мен? Ади бе, такава хубава градинка, такъв прекрасен Севастопол, толкоз поколения си правят срещи там и се вълнуват, кога вятър подухне зелени листи над главите им.. Няма да остане ни грам романтика наоколо...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 782
. Няма да остане ни грам романтика наоколо...

То май романтика няма там отдавна. Тази градинка не е ли известна със сбирки на наркомани?  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 435
. Няма да остане ни грам романтика наоколо...

То май романтика няма там отдавна. Тази градинка не е ли известна със сбирки на наркомани?  Rolling Eyes

И аз с това я знам.Няколко пъти като съм минавала вечер само това съм виждала. ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Кога вечер? Колко часа? Абе вий защо по късна доба мърсувати по градския център? Shocked
Съмнителни майки, значи. Гледай ти! Shocked
Севастопол е извесен със сбирки всякакви - на пенсионери, на подрастващи, на съвипускници, на всякакви люде, били те и наркомани. Laughing
Даже с любовници се срещат хората там!
Кой не знай градинката на Севастопол! Кой не е чакал на нея?

# 13
  • Мнения: 4 435
Ааааа,молим молим,аз оше не съм майка.Студентска работа,знаеш как е. Laughing Но направо ме е било страх,макар че не минавам през нея.

# 14
  • Мнения: 1 215
Ааааа,молим молим,аз оше не съм майка.Студентска работа,знаеш как е. Laughing Но направо ме е било страх,макар че не минавам през нея.

Аз минавам винаги през нея, както и много хора, това е едно от най- оживените места, особено през лятото. Още повече заради денонощните дюнери до Икономическия техникум и стоянката на такситата.
В никакъв случай не е наркоманско сборище.

Киса, площта там е доста голяма, не знам ти точно за къде си мислиш.

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 23:13 от Г-жа Броненосец

Общи условия

Активация на акаунт