моля за мнението ви относно нашето захранване

  • 1 051
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
кърмена е до 5месеца изключително и на поискване. сега е на 8,5 мес и е захранена с всички зеленчуци освен чушки,цвекло,патладжан,зеле,лапад и коприва. от плодовете направи реакция от прасковата затова не съм дала и кайсия ,захранена е само с банан,круша и ябълка.  от месата е захранена с пиле,пуйка и заек. други захранени- глутен,масло,сирене,извара,сметана,овес,нишесте,талятели,шипка,ориз.  режима ни е  около4-5 часа ам,около 10.00 ч. ам ,14.00 зеленчуково или месно пюре,18.00 каша,плодово млечно пюре .22.00 ам. И 2 ВЪПРОСА  1.  след като вече яде плодови пюрета да давам ли вече сокове и пак ли да захранвам с тях по малко или направо да давам и колко количество? 2. да я захранвам ли с кисело или още не?  МНОГО се извинявам за дългия пост и многото въпроси Embarassed но отдавна ми се искаше да си сверя часовника с вас Grinning  БЕЗКРАЙНО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ МИ ОТГОВОРЯТ Heart Eyes

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 20:24 от анабел

# 1
  • Мнения: 46 511
До 1 г. си продължавай с плодовете и зеленчуците, без мъхести, не знам защо си дала толкова рано праскова. Домат най-добре си давай само в манджа, суров не до към 10-ти месец. Можеш да включиш и разни зърнени, не знам дали си правила - овесени, пшенични, просо и елда също.

Режима ви е ок, намествай го според детето, то ще те води  Simple Smile

Кисело не, след като навърши 1 г. тогава.

Сокове също след 1 г., разредени. Ако детето ти яде пресни плодове, можеш да не даваш сокове, аз така ги давах - цели или на парчета.

Това е в общи линии, няма за къде да бързаш, за 3.5 месеца доста неща си въвела Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 329
извинявай  но не разбрах ,какво имаш впредвид под зърнени? да правя каши ли от изброените? тя не може да яде още частички,пюре за 8месеца го пасирам. пресни плодове не съм давала,наплашиха ме че е рано без термична обработка,защо и аз не разбрах, а ако реша да дам от тези които вече е яла в пюре пак ли по мъничко отначало? а йогурт в пл.пюре? благодаря ти ,никол.

# 3
  • Мнения: 46 511
За зърнените - щом си дала вече глутен, можеш да даваш попара, овесени ядки, пшенички, просо, грис ...
Смесвай с мляко (АМ или кърма), масло и сирене или вместо изброеното - пасирани плодове. Което ти се стори едро, минавай на блендер, конкретно за овесените ядки - вземи фини, след като се "обърнат" с вряла вода, стават на каша и са идеални и за деца, които не дъвчат Simple Smile

За плодовете, детето ти е вече голямо, можеш да даваш пресни  Peace само внимавай за задавяне.

# 4
  • Мнения: 493
А защо кисело мляко след 1 година???Аз давам активия.Тук след 6мес.препоръчват да се въведат детските йогурти..... Thinking

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз след 6-ч месец започнах да давам плодово кисело мляко-не сме имали проблем  Peace

# 6
  • Мнения: 756
пресни пладове е хубаво да даваш - банан / 100% ще има противоречиви мнения/ аз двама и се чувства добре , но не прекалявай ,че запича , манго , пъпеш , папая -има ензим , който спомага за храносмилането .Тук се дават йогурти и се препоръчва - аз давам непрекъснато -друго , което е важно не и пасирай храната , а я намачквай , за да и укрепнат челюстните мускули , което спомага за говора - за кисело мляко в България може и да не дава , защото е по различно от тези отговори , тако че за това не мога да ти дам съвет , но йогурт е хубаво да се дава . Успех!

# 7
  • Мнения: 46 511
А защо кисело мляко след 1 година???Аз давам активия.Тук след 6мес.препоръчват да се въведат детските йогурти..... Thinking

Има риск от реакция към белтъка на кравето мляко.

Не съм наясно с йогуртите, но мисля, че бебешките се правят с адаптирано мляко, нишесте и т.н., нямат нищо общо с обикновено кисело мляко. Но не съм сигурна, така си мисля newsm78

# 8
  • Мнения: 472
малко бягам от темата,но имам въпрос който също касае захранването.става въпрос за киселите.когато например купувам готов кисел на прах и той е от вишни да речем а аз все още не съм захранила с такув плод проблем ли е това или тези готовите кисели нямат пряко късателство със суровите плодове?или когато приготвям сама кисела с компот от кайсии да кажем а не съм дала нестерилизирана кайсия на детето все още трябва ли пак да захранвам постепенно когато дойде реда на готовата кайсия или това че съм я дала под формата на компот важи за захранване с конкретния плод?предварително се извинявам на авторката че не споделям мнение а задавам нов въпрос но се надявам с вашите отговори въпроса ми да е бил полезен и за нея

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 857
 анабел мъхести плодове и кисело мляко - след 1г., със соковете също мисля, че може да изчакаш, докато навърши 1г. За зърнените и аз ще ти кажа, че може да даваш елда, просо, овесени ядки и грис. От пресните плодове давам банан, но не много заради съдържанието на хистамин, ябълки, круши, манго и авокадо.
darinachristova кисела го приготвям от натурално царевично нишесте, като прибявам към него настърган плод или плодово пюре. Относно готовия кисел си мисля, че в него няма плодово съдържание и всичко е изкуствено и е най-добре ти да добавиш нужния плод.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 18:08 от riri_tol

# 10
  • Мнения: 814
А защо кисело мляко след 1 година???Аз давам активия.Тук след 6мес.препоръчват да се въведат детските йогурти..... Thinking
За мен - активията (ако е като тази на българския пазар) не е подходяща за дете под 1 г. По принцип до 1 г. само АМ.
Иначе по темата - Никол  се е изказала доста компетентно (както винаги  Peace), а само ще наблегна пак за домата - внимавай с него!

Общи условия

Активация на акаунт