Взеха ми детето

  • 3 982
  • 45
  •   1
Отговори
Моля,помогнете!
В понеделник ми взеха детето ,от закрила на детето, в западноевропейска държава.Детето има ,може би ,лек аутизъм и фантазира,наговорило работи,които не са вярни,доказа се тези дни, че е фантазии.Не ми дават да го виждам и се побърквам,в шок съм от тогава.А за детето направо не знам.Провела съм хиляди разговори и е мейли тук,правя всичко възможно,но не помага.
Историята е дълга,моят адвокат мисли,че нямат никакво основание.Нямам сили да разказвам.Умирам от мъка!Моля кажете, ако знаете към коя българска институция да се обърна за помощ ,детето има и българско поданство!Извинете ,но не мога да пиша повече и да отговарям,ще чета отговорите ви.
Моля, темата да не става в кой прав ,кой крив,и защо,друг път ще разказвам,искам конкретно адреси и телефони на служби и отдели в България!!!

# 1
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
http://www.bghelsinki.org/
Това е първото, за което се сетих.

# 2
Представям си какво изпитваш при тази ситуация Cry
Щом детето е с българско поданство, по- добре се опитай се да се свържеш с българското посолство в страната, която си. Ако незнаеш къде е, можеш да намериш координати в интернет. Виж този сайт:

http://www.bulgariainside.com/bg/articles/Български-посолства-в- … на/402/index.html

А иначе добре си направила като си наела адвокат. Той най- точно ще те насочи как да процедираш от тук нататък. Според мен ще е добре да се намеси и психолог, който може да помогне в обяснението на приказките на детето пред съответните служби.

Дано всичко да се уреди колкото се може по- скоро. Praynig

# 3
  • Мнения: 950
Съжалявам много, мисля че имаше Държавна Агенция за закрила на детето към Социалното Министерство в България ,не зная дали могат да ти помогнат с нещо опитай влез в гугъла и потърси координати ,но мисля че най-добре да се свържеш с посолството в държавата в която си ,успех дано ти помогнат !

# 4
  • Мнения: 2 563
Хм. Може би има лек аутизъм? И си фантазирало? Не ми се връзва.

И като се е доказало, че са фантазии, защот не ти върнат детето? В какво те обвиняват?

# 5
  • Мнения: 487
В коя държава си, ако можем да помогнем с нещо казвай. Било превод било нещо друго. И тука е така Канада , ако детето се оплаче си е проблем, тези от защита правата на децата не знаят какво правят. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Хайде вече да престанете с тези  глупости и фантазии . ooooh!Поне да беше първо по прочела-/л/ нещо по въпроса за аутизъм и тогава да хвърляш партенки във форума. newsm78 newsm78
И за да те просветя малко ето материал за да разбереш що е то????
ooooh! ooooh!

Аутизмът представлява пожизнено разстройство на развитието на мозъчните функции, което не позволява на индивида да възприема адекватно това, което вижда, чува и усеща. Индивидите с аутизъм срещат изключително големи затруднения при усвояването на речеви и социални умения, както и при взаимоотношенията си с останалите хора. Аутизмът ги лишава от най-важната страна на човешкия интелект- способността да организира знанията си и да използват натрупания опит, което ги възпрепятства да се ориентират в обкръжаващата среда и да се приспособяват към нея.

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Хайде вече да престанете с тези  глупости и фантазии . ooooh!Поне да беше първо по прочела-/л/ нещо по въпроса за аутизъм и тогава да хвърляш партенки във форума. newsm78 newsm78
И за да те просветя малко ето материал за да разбереш що е то????
ooooh! ooooh!

Аутизмът представлява пожизнено разстройство на развитието на мозъчните функции, което не позволява на индивида да възприема адекватно това, което вижда, чува и усеща. Индивидите с аутизъм срещат изключително големи затруднения при усвояването на речеви и социални умения, както и при взаимоотношенията си с останалите хора. Аутизмът ги лишава от най-важната страна на човешкия интелект- способността да организира знанията си и да използват натрупания опит, което ги възпрепятства да се ориентират в обкръжаващата среда и да се приспособяват към нея.



Много си груба, разбрала, неразбрала и се нахвърляш така. Явно и жената не е наЯсно защо точно са и взели детето.
Между другото, кое дете не фантазира и не си измисля и на мен като малка ми беше развинтена фантазията.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Mishel_  Не съм груба просто казвам че аутизма няма нишо общо което казва тя или той .
За това казвам че това е поредната тема от хора които си правят гаргара с нас.
Ето още информация която доказва правотата на твърдението ми.


Аутизмът представлява первазивно разстройство на развитието на мозъчните функции (определение съгласно диагностичните критерии DSM-IV и ICD-10), което пречи на човешкия индивид да организира и разбира информацията, която получава чрез своите сетива. Това може да го доведе до затвореност в самия себе си и драматично да наруши взаимодействието му с обкръжаващия свят.

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 22:59 от zi4e

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не знам,дали е гаргара ,но не вярвам ,че ей така властите ,ще  вземат нечие дете.... newsm78

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 00:26 от k.a.l.i.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 614
И даже било доказано че си фантазирало и не давали да го види.  newsm78

# 11
zi4e, много те моля, по-полека с изказванията! ooooh!

Ти не си лекар , че да знаеш вси4ко за ауитизма. За твое сведение, знаеш ли 4е аутизма се разивива в няколко фази у човек. Може детето да е в много лека фаза.

Ако може майката да напише малко подробности в какво се  изяава аутизма на детето, то затворено ли е в себе си или общува  свободно с другите хора? Как се отнася с непознати? предполагам че е затворено дете и  се дистанцира от чужди хора и си живее в негов собствен свят. От там и идват фантазиите на детето.

Това не ми прилича на партенка, а на отчаян вик от майка, на която са и отнели детето и тя иска да се бори да си го вземе обратно.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
При аутизъм не е възможно да има споделени фантазии с други хора, тъй като тези деца живеят в свой собствен свят и не общуват с никого. Една от характеристиките на аутизма е именно липсата на речта. Те могат да повторят нещо чуто и то не при всякакви условия и не винаги съзнателно. Целта на терапията при аутизъм е да се създадат именно някои социални навици, било то и елементарни.  Ако това дете наистина фантазира и споделя фантазиите си с други хора, при това в такава степен, че социалните служби да го вземат от майката като застрашено, то явно не става въпрос за аутизъм, а за нещо друго. А една майка да обърква диагнозата на детето си, при това ако става въпрос за толкова сериозна диагноза, е  меко казано смешно. Преди да пускате пързалки, поне се запознайте с характеристиките на болестта.

Характерно поведение при аутзъм
Аутистичните деца имат необичайно поведение. Типичното поведение на едно аутистично дете включва някои от следните елементи:
-   липсва реч;
-   неречеви звуци;
-   забавено развитие на речта;
-   ехолалия: повтаряне на нещо чуто;
-   забавена ехолалия: повтаряне на нещо, чуто по-рано;
-   объркване на местоименията "аз" и "ти";
-   липса на общуване с другите деца;
-   липса на очен контакт;
-   липса на отзвук към хората;
-   третиране на хората като неодушевени предмети;
-   когато се взема на ръце, не оказва помощ (държи се като чувал с картофи);
-   прекалена заетост с ръцете;
-   пърхане с ръце;
-   въртене;
-   балансиране, например стоене на ограда;
-   ходене на пръсти;
-   изключителна неприязън към определени звуци;
-   изключителна неприязън към допир с определени материи;
-   неприязън към докосване;
-   изключително пасивно или изключително нервно, активно поведение;
-   изключително отвращение към някои храни;
-   поведение, което е агресивно към другите;
-   липса на интерес към играчки;
-   желание за следване на множество шаблонни маниери при общуване;
-   желание да се поддържат предметите по определен физически шаблон;
-   повтарящи се движения;
-   самостимулиращи движения;
-   други.
"Островчета на компетентност" - области, където детето има нормални или дори повишени знания. Типични примери:
-   художествени умения;
-   музикални умения;
-   аритметика;
-   календарна аритметика;
-   умения за запаметяване;
-   други.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
http://www.autism.hit.bg/Papers.htm

# 13
  • Мнения: 487
Не знам,дали е гаргара ,но не вярвам ,че ей така властите ,ще  вземат нечие дете.... newsm78

Тук в канадско е възможно, особено ако лапето се обади и каже че го бият и прочие, за един шамар може да си навлечеш куп неприятности. Мойто лапе понякой път като  се развикам и я заплаша с бой, (не съм я била не смятам че боя  е средство за възпитание) казва че ще се обади в агенцията за защита на детето  ooooh! ooooh! ooooh!. Е още не го е направила Grinning Grinning Grinning Но ако говорим за едно болно дете допускам че може да се обади, а те тези са ужасни идват по сигнал и търсят под вола теле  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 14
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Тук в канадско е възможно, особено ако лапето се обади и каже че го бият и прочие, за един шамар може да си навлечеш куп неприятности.

тя пи6е 4е е в западна Европа

В понеделник ми взеха детето ,от закрила на детето, в западноевропейска държава.


Ко6мар обади се в посолството на Бя в страната където си,  моми4етата са ти пуснали сайт....ако детенце е български гражданин(има егн   ) би трябвало да ти помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт