Мнения за замразяването на стволови клетки

  • 11 692
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30
Здравейте!

Търся мнения за процедурата "Събиране и съхранение на стволови клетки" от новородено. Някой преминал ли е вече през тази процедура? Ако е възможно да сподели повече инфо. Проучих няколко болници, но договорите, които ни карат да подписваме имат доста съмнителни параграфи.

# 1
  • Мнения: 1 820
Аз не съм минала за което истински зъжалявам.Почти всеки ден се самоизяждам заради това без причина.Дано никога не ми потрябват,но според мен си заслужава.Четох че совен за самото дете могат да се използват и за братя,сестри,майката,бащата и роднини на първо коляно.Болницата за която разбрах е СВ.Лазар която е единственната (ако не се лъжа)която има собственна банка за съхранението им.Всички останали ги препращат в нея.И майчин дом,и Шейново и т.н.Остава чакането и добрата воля на тази същата да ги транспонтира за 6 часа до някоя такава със собственна банка защото иначе умирали.Виж тук http://www.st.lazar-hospital.com/site/10.htm
Дано съм била полезна,ако имаш възможност го направи.Аз лично за второто си дете живот и здраве бих направила! Naughty

# 2
  • Мнения: 22 766
Според мой познат-светило в българската медицината,е абсолютно безмислено.Според него,смисъл има да се ДАРЯВАТ тези клетки на Световната банка,откъдето да се взимат при нужда.Вероятността да намерите подходящ донор пр нужда е много по-голяма,отколкото да могат да се използват собствените извлечени сволови.След обработка/съмнителна в Бг/ ,шанса да могат да се използват за детето бил по-малко от 25%,а на роднини да не говорим.Много дълго и нашироко го обясни и имаше логика.За съжаление Бг болниците нямат процедура за изпращане на дарени стволови клетки в Световната банка.В Испания също се прокламираше за това,явно има смисъл.

# 3
  • Мнения: X
Дори и 25% да е вероятноста да могат да се използват - си заслужава. Ако имаш възможност го направи.Аз раждах преди 3 години и доста след това научих за тази процедура. Ако я знаех, може би щях да го направя.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
лекарите, при които раждах в Майчин дом не бяха убедени, че има наистина сигурно място за правилно съхранение в България и аз се отказах, но за следващото ми дете мисля да пробвам. Иначе четох, че вече в България се извличат от млечен зъб и се съхраняват в Гърция и за дъщеря ми може да го пробвам.

# 5
  • Мнения: 120
Има мого писано по тази тема във форума.

Аз съ преминала през тази процедура. Клетките от сина ми са замразени в Клиника Малинов - при доктор Стаменов. Надявам се никога да не ми потрябват, но съм абсолютно убедена, че си заслужава 100%. Чела съм много за лечението със стволови клетки и възможностите които дава. Моя позната , която роди скоро събра стволови клетки за лечението на баща си. 

Самата процедура е много бърза - веднага след излизане на бебето, екип от специалисти (при мен бяха трима) събира кръв от пъпната връв. ПОсле я замразяват в азот при температура -98 градуса. Редовно изследват пригодността на мартериала и ако стане негоден (което се случва) ще ме информират и ще го унищожат и ще ми върнат парите.

Съветвам всички да съхранят стволови клетки, ако имат възможност.

# 6
  • Мнения: 4 753
Съветвам всички да съхранят стволови клетки, ако имат възможност.

 Peace
За съжаление аз нямах възможност и силно се надявам да не ми потрябват...

# 7
  • Мнения: X
За каква цена става въпрос. Четох някъде, че можело и на вноски, чрез една банка....Райфайзен май беше...

# 8
  • Мнения: 120
За каква цена става въпрос. Четох някъде, че можело и на вноски, чрез една банка....Райфайзен май беше...

Ние платихме 3000 лева. Може да се плаща и на вноски. Може и заем - моята проятелка взе заем, но не мога да кажа от коя банка.

# 9
  • Мнения: 4 358
Наистина има доста писано във форума. Старите теми вече никой не ги отваря. Записвам се и тук да чета.

# 10
  • Мнения: 1 820
лекарите, при които раждах в Майчин дом не бяха убедени, че има наистина сигурно място за правилно съхранение в България и аз се отказах, но за следващото ми дете мисля да пробвам. Иначе четох, че вече в България се извличат от млечен зъб и се съхраняват в Гърция и за дъщеря ми може да го пробвам.
Това за извличане на стволови клетки от млечен зъб не го знаех. petia_tag ако знаеш нещо повече по въпроса моля те,сподели.Аз също бих го направила.Естественно се надявам никога да не ми потрябват,но на 100% и аз съм на мнение че си заслужава.
А по въпроса за това че 25%е възможността пак е нещо.Никога нищо нямаш сигурно на този свят,затова ми се струва безмисленно да се говори за проценти.Но поне ще знаеш че си пробвал,не само за в случея,по принцип. Но пак казвам всеки си решава и има мнение Hug

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 16:52 от paneva

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
за повечето злокачествени заболявания и за травми на гръбначния стълб, пишеше, че могат да се ползват тези клетки. Иначе естествено, че си заслужава и малък шанс да има. Иначе не дай си Боже, ще се чудят хората от къде да търсят донор. А ако наистина могат да се ползват и при травми на гръбначния стълб, това е супер, защото нищо друго не може да възстановява нервната тъкан.

# 12
  • Мнения: 22 766
лекарите, при които раждах в Майчин дом не бяха убедени, че има наистина сигурно място за правилно съхранение в България и аз се отказах, но за следващото ми дете мисля да пробвам. Иначе четох, че вече в България се извличат от млечен зъб и се съхраняват в Гърция и за дъщеря ми може да го пробвам.
Това за извличане на стволови клетки от млечен зъб не го знаех. petia_tag ако знаеш нещо повече по въпроса моля те,сподели.Аз също бих го направила.Естественно се надявам никога да не ми потрябват,но на 100% и аз съм на мнение че си заслужава.
А по въпроса за това че 25%е възможността пак е нещо.
Ами именно де,по-голяма вероятност да случиш на 100% донор имало в Световната банка за стволови клетки,отколкото да ти послужат твоите замразени.Затова било добре да се събират на едно-две места в света.Обясниха ми,че стволови клетки можело да се извлекат във всеки един момент от организма.Замразените ,ако не са обработени и съхранени и РАЗМРАЗЕНИ правилно,не ставали за нищо.Имаше логика в обяснението и то на водещ лекар в тази област.

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 22:52 от ДесиХ2

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
съгласна съм, че правилната обработка и съхранение са на първо място и никой няма да каже, че в неговата клиника не ги съхраняват правилно. Но определено стволови клетки НЕ могат да се извлекат от организма на човек. Тях ги има само през ембрионалния период и затова в някои страни като Русия например, ги извличат от ембриони и ги прилагат на пациенти, което в много други страни се смята за абсолютно неприемливо и неморално и незаконно.

# 14
  • Мнения: 22 766
съгласна съм, че правилната обработка и съхранение са на първо място и никой няма да каже, че в неговата клиника не ги съхраняват правилно. Но определено стволови клетки НЕ могат да се извлекат от организма на човек. Тях ги има само през ембрионалния период и затова в някои страни като Русия например, ги извличат от ембриони и ги прилагат на пациенти, което в много други страни се смята за абсолютно неприемливо и неморално и незаконно.
Е нали ти сама казваш за зъбите?!

Общи условия

Активация на акаунт