Амниоцентеза при д-р Мазнейкова

  • 10 251
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Моля, да пишат само тези, които са правили въпросната процедура за да събера лични впечатления! Решила съм да я направя за да съм спокойна. Споделете всичко, за което се сетите - болеше ли ви, колко време отнема и т.н.
Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 195
Успех на изследването   bouquet

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 19:08 от Mpulle

# 2
  • Мнения: 1 226
Правих, преди няколко седмици.Процедурата е 2 минути.Нищо страшно.Даже не боли. 350лв. и до 2 седмици излизат резултатите.Ето какво  ми писаха - Г-жо Цанкова, изпращам Ви резултатът от вашето изследване като прикрепен файл по e-mail.
Няма данни за Тризомия 21, тризомия 28 и тризомия13. Желая Ви лека бременност!
Само това е.Но тези Тризомии до колкото разбрах са само за Даун.За по-сериозни генетични заболявания не ми направи.Мисля, че се казваше някакъв цитогенетичен тест, ако не се лъжа. Някой момичета от форума се оплакваха, че не са пуснали мъжете им.Моят не е влизал с мен.

# 3
  • Мнения: 344
stelllla, БЛАГОДАРЯ ТИ  newsm51

към тези, които тепърва ще отговорят: Моля, въздържайте се от празни коментари и съвети, ако не сте правили изследването!

# 4
  • Мнения: 825
Правила съм амниоцентеза при Мазнейкова. Процедурата трае около 3-4- минути и не боли. Но има риск от аборт. После трябва да лежиш няколко дни и да си почиваш. Аз след амниоцентезата на другия ден прокървях и имах контракции оттам нататък до 9-тия месец. Наложи ми се да лежа до края. Но правих първо кръвен тест, който ми отчете малък риск за Синдром на Даун и затова се съгласих на процедурата.,
А ти защо искаш да правиш. Имаш ли причини. Ако не, не я прави. Има си риск от аборт. А и си е страшничко, перфорират ти плацентата все пак.  А после какъв страх е докато чакаш резултатите 1 месец. Успех. Hug

# 5
  • Мнения: 1 226
Риска от аборт е минимален.Аз не съм кървила.Моите приятелки с които ходихме - също.Едната е от Варна.След амниото си хвана влака обратно от София.Аз също съм от провинцията.Не съм лежала, нито пък някой който познавам.
MARMORANA ти кога го прави амниото.Сега нещата са доста по напреднали.Риска е снижен до минимум.
Защо плашиш момичето?
Тя сама ще си реши.

# 6
  • Мнения: 344
Оффф  ooooh! права си за това, че е кошмар да чакаш резултати... Нямам специална причина, но предпочитам да знам. Мисля си, че още 6 месеца неизвестност са по-неудачния вариант. Искам да гледам здраво дете  Praynig  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Господ да ни пази, нас и децата ни  Praynig

# 7
  • Мнения: 825
Ти се решаваш. Не съм искала да плаша никой. Но това, което пиша е абсолютно вярно.
Правих амниоцентеза 10.2007. , не беше отдавна.
Защо не си направиш новия метод на БХС. Прави се в 11-13 г.с. и има над 90 процента сигурност. Дава се кръв и ехограф. А ти направо на амниоцентеза.  Успех

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 12
През декември си направих амниоцентеза в кликината на Мазнейкова. Наложи се защото БХС ми показа повишен риск от синдром на Даун. Доколкото си спомням струваше 180 лв /по здравна каса/. Не ме е боляло въобще, процедурата траеше няколко минути, след което даже пътувах до вкъщи, защото не съм от София, не съм кървила, но получих леки болки в корема., които след прием на магнерич и папаверин преминаха. Само дето улучих точно празниците и чаках повече от месец за резултатите, което беше меко казано кошмарно.

# 9
  • Мнения: 6
Точно преди месец правих амнио в МД при доц. Димитрова, тъй като имах повишен риск след БХС, а и съм над 36 год. Самата процедура трае 3-4 мин. Не е болезнена, прави се под постоянно наблюдение (ултразвук), с който се следят движенията на бебо. Рискът наистина е сведен до минимум, ако си при точния лекар. Не може да се отрече обаче, че риск има. Така че, трябва да се помисли много дали си заслужава, т.е. трябва наистина да има причина!!!
Резултатите вече излизат за 7-10 дни максимум, тъй като се прави ДНК анализ, за който не е нужно толкова много време. Затова пък за съжаление, изследването е концентрирано само върху Даун и 2-3 най-често срещани генетични заболявания (от около 25 възможни, разбира се повечето от тях - много редки).

Помисли си хубаво и все пак ако смяташ да го правиш - успех  bouquet

# 10
  • Мнения: 400
Аз съм мамата от Варна,при това правя за втори път амнио при Мазнейкова и двата пъти,веднага след процедурата пътувам обратно.Няма нищо страшно!Най-страшното е чакането на резултата,но пък какво облекчение е след като го получиш Party/и е о.к разбира се/Stellla ти е обяснила подробно как стоят нещата сега-без направления,350 лв и става много по-бързо.Самата процедура се прави под непрекъснат ултразвуков контрол и когато лекарят е специалист/а Мазнейкова е!/няма опастност от аборт.А и ти със сигурност си чела,че опастност от аборт има във всеки етап от бременността и без да правиш такава инвазивна процедура.
По отношение на съветите да направиш ранният кръвен тест за Даун-е,той пък дава фалшиво отрицателни резултати.Имам позната на която този тест отчете хубав резултат,след това стандартният БХС в 16с показа висок риск,направи амниоцентеза и резултата беше наистина лош Cry
Пожелавам ти успех и повече спокойствие Peace

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При Мазнейкова не съм правила, а в Шейново през 2004 г. и при втората бременност отказах категорично. Правих 3 фетални морфологии и съм много по-доволна, защото освен генетичните болести се гледат и развиването на всички органи на плода

# 12
  • Мнения: 166
Здравей, правих си процедурата при Мазнейкова миналата година по това време. Трая 3-4 мин. След това не се седи в болницата. Полежаваш малко и те пускат да си ходиш. Аз лично исках да наблюдавам процедурата поне на монитор, но тя не ми позволи. Каза да си затворя очите. Можеби е искала да ми спести травмиращото изживяване, но тогава ми се стори странно. Успех!

# 13
Привет!Аз съм Соня.Правих си амноицентеза във Варна при др.Борис Яков.Знам че др.Мазнейкова е една от най-добрите в България.На мен също ми беше препоръчана тя,но нямаше възможност да ме поеме в необходимите срокове/обясниха ми че не е желателно да се прави след 20г.с. /Амниоцентезата при мен се наложи защото резултата ми от биохимичния скрининг показа завишен риск 1:231.Доколкото ми е известно ако ти отчете риск от 1:250 нагоре ,не се препоръчва амниоцентеза,особено ако и феталната морфология/анатомия/не дава данни за безпокойство.При теб защо се налага??Правила ли си си тези две пресяващи изследвания??? Rolling Eyes
Самата манипулация за мен беше средно болезнена.Доки каза че ме е боляло повече от колкото другите жени.Продължи около 15-ина минути и след това полежах 1/2 час и следващите 3,4 дни цялата ми коремна стена беше леко напрегната като при мускулна треска.Радвам се ,че не ми се случиха усложнения ,като кървене и/или  вагинално изтичане на околоплодна течност .За мен всъщност това беше лесната част.По-трудно е очакването на резултатите.Вполучените клетки от околопл.течност могат да се извършат 2 вида изследвания:1/чрез ДНК диагностика - открива на 100%,95% от всички тежки хромозомни заболявания-синдром на Даун,Едуардс,Патау-за тях са необходими 4,5 работни дни
2/чрез цитогенетичен анализ за диагностика на почти всички хромозомни болести,открива на 100%,99% от всички-нужни са 3,4,5седмици,зависи от растежа на клетките в материала.Амниоцентезата при мен беше на 03.04 и вторите резултати още не са готови.Трябва да се обадя за тях след празниците.Изобщо представи си какви празници със свито сърце карам...... Sad SadТака че ,ти сама трябва да решиш  как да постъпиш.Но най-вече има ли показания за извършване на амниоцентеза????-повишен риск от БС или нещо съмнително от ФМ.???Трябва да знаеш че риска от амниоцентезата също не е малък - 1:400.ето защо не се прави на всички бременни,а само на тези при които има показания за това!!! Simple Smile
Поздрави и ако имаш да питаш още нещо само започни с няколко букви и гледай как ще те зарина с информация..... Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 280
Твърдо ако имате в рода си подобни заболявания го направи!И аз бях се решила но нямаме в рода, а и първият ми син е здравичък. Отказаха ме 3 неща:
1 Приятелката ми след аминоцинтеза и удосоверяване че детето е момче роди момиче- груба грешка при Мазнейкова Shockedкак е станало Crazy
2След амино в МД в 5ти месец за втора бременност позната направи раждане Sad
3 аз сън R H отрицателен резус фактор коеро прави риска по-голям,
а и не на последно място съпруга ми не искаше да рискува и не се довери на БГ медиците, при положение че в Швейцария има толкова безрискови изследвания са това /от слюнка даже/.

Много е индивидуално и сама мисли и решавай! Успешна бременност!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт