за диетичното готвене..... рецепти

  • 3 498
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
здравеите мами Hug тук заедно с приятелката ми се тюФкаме.....и се чудим,какво да направим за вечеря,но да е диетично хапването. тя(моята пр)и мъжа и са решили да ядат диетично,като диетата се изразява в това да не е мазно яденето,но да има месо и винаги да има салатка Laughing ха ха и аз ще я пробвам на моито мъжле  Rolling Eyes обаче то възможностите се изчерпват с няколко яденета-примерно,,,,,,,,,,,,моооля даите съветче за готвено ядене ....  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
МОже да си изпечете пилешки пържолки.А ако искаш нещо друго погледни при рецептите на Дюкан(при диетите и поддържане на фигурата.Темата е закована там.)

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 18:25 от TheNMaster

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз тази вечер приготвям това:

                           ПИЛЕШКИ ГЪРДИ В ГЪРНЕ

   Нарязваме 500 гр. пилешки гърди на хапки.  Изсипваме в гърнето 1 лъжица зехтин и  поставяме месото на дъното. Върху него изсипваме 500 гр. обелени, измити и нарязани картофи, 3 глави лук, нарязани на полумесеци, 1 глава обелен чесън, малко лют пипер,  лъжичка червен пипер, 2 дафинови листа и 5- 6 зърна чер пипер. Заливаме с чаша бяло вино, в което сме разтворили 2 лъжици доматено пюре. Течността трябва да покрие продуктите.
   Разбъркваме сместа много добре и покриваме с капак. Препоръчва се капакът да се замаже с тесто, но това не е задължително.
   Поставяме гърнето на печката или във фурната и задушаваме на тих огън около 2 часа и половина.

Има само една лъжица зехтин Peace


# 3
  • Мнения: 6 029
Картофи с месо никак не ми е диетично  Confused

Но виж, всякакви пържоли, съчетани със салата стават.

# 4
# 5
  • Мнения: 8 242
Зависи каква ви е диетата Simple Smile Диета е всяко ограниечние и разграничение на храненето..
Всяка манджа може е "диетична" и да е съобразена с определен вид начин на хранене  Wink
Махаш пърженето и панирането, тлъстото месо, солта и многото подправки.. и общо взето всичко става диетично  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 899
Диетични храни, които долу горе да отговарят на разделното хранене, за мен са:

ризото с гъби и пармезан
пържола/бутче/кюфтета, кебапчета, кърначета на скара и салата
спанак, лопуш с ориз или на супа
за хляб - домашно приготвени теста с тъмно брашно
пълнени гъби с кашкавал и малко масло
риба под всякаква форма със зеленчуци
кисело мляко с овесени ядки или домашно приготвена гранола
кафяв ориз с пилешко месо
супа топчета
картофена супа
доматена супа
крем супи - от грах, броколи, карфиол, спанак, гъби
пилешка супа
броколи или карфиол със сметана и шунка (малко сметана не вреди)
пълнени чушки, сърми
леща
кюфтета с доматен сос
зеленчуци на скара с моцарела
патладжан и тиквички с доматен сос и кашкавал
десерти - печени ябълки с кафява захар, кисело мляко с мед и орехи, плодово салати

И разбира се - без пържено, малко мазнина, по-малко сол и кафява захар и мед.

# 7
  • Мнения: 146
Картофи с месо никак не ми е диетично  Confused

Но виж, всякакви пържоли, съчетани със салата стават.
даа и ние тези варянти веднага ни доидоха на ума,но аз се чудех за нещо по така....
защото този вид неща бързо се изчерпват,а идеи нямам newsm45

# 8
  • Мнения: 1 352
Манжите не ти ги препоръчвам, защото без хляб не са вкусни, но шишчета от бяло пил. месо и салатка е много вкусно. Може като гарнитура също да правиш зеленчуци на скара или задушени. ПИсала съм рецептата в здравословно хранене. Там може да погледнеш за други идеи.

# 9
  • Мнения: 146
хаиде мами,да дадем своите рецептиии Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт